Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok! Nektek mi a...

Vallásosok! Nektek mi a véleményetek a "Dining Room or There is Nothing" című kisfilmről? Milyen érzéseket vált ki belőletek?


2018. máj. 19. 12:39
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mire fel arcoskodtok, én voltam olyan naiv, hogy azt hittem a vallásosoknak is van legalább annyi angol tudása, hogy ezt az egyszerű címet értelmezni tudják. Vagy ha nem, hát fél perc alatt lefordítják...

There is nothing: Nincs ott semmi. A film tulajdonképpen kétszer van lejátszva, csak visszafelé van lejátszva. A lényege, hogy a halál után nincs semmi.

Nem mondom, hogy nagy valami, de szerintem érdekes és ötletes cucc. A szimbolikája sem valami eszméletlen bonyolult, egy habókos is simán megérthetné...

Persze ha a Bibliát szarozom, meg fikázom, akkor törölve vagyok meg felháborodás van, pedig csak egy butácska mesekönyv az, amiért annyira odavagytok.

2018. máj. 19. 18:40
 12/22 anonim ***** válasza:
93%
Mondtam én hogy semmi :D Ezen most miért legyek úgy oda, hogy visszafelé lejátszanak egy teljesen agyhalott jelenetet? Hogy jön ide a Biblia? Én mindjárt belemagyarázom a madarak vándorlását, jó lesz? Vagy ha annyira ragaszkodsz a címhez, akkor legyen mondjuk a téma egy dél-afrikai árvaház az apartheid idején. Ha téged megnyugtat a nihil, akkor higyj abban. Ajánlom még a Hold felszínét nézegetni, több értelme van, mint ennek a filmnek.
2018. máj. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

12


Én nem félek, te miért félsz ennyire?

2018. máj. 19. 19:01
 14/22 anonim ***** válasza:
92%

"azt hittem a vallásosoknak is van legalább annyi angol tudása, hogy ezt az egyszerű címet értelmezni tudják"

Képzeld van. Nem te vagy az egyetlen ezen a fórumon, aki tud angolul.


"Nem mondom, hogy nagy valami"

Hát én sem. Hasonlóan mély tartalma van, mint azoknak a képeknek, amikor egy fehér vászonra rárajzolnak egy fekete négyzetet. Mondanivalója nincs, művészetnek rendkívül gyatra, akkor miért is kéne hasraesni előtte?


Így továbbra is csak azt tudnám kérdezni, hogy mi a sz@r ez?


"Persze ha a Bibliát szarozom...."

Azért a Biblia egy másfél évezred alatt megírt hatalmas mű, melyben olyan alapelvek vannak (elsősorban az Újszövetségben), amire európai társadalmunk épül. Kb mintha a Mona Lisa festményt hasonlítanád Koko majom egyik rajzához.

2018. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem, mert Koko úgy rajzolta, hogy majom. De a linkelt "film" készítőe elvileg nem majom. Sajnos modern művészetként szeretnek manapság minden szart eladni valós és mély tartalom nélkül. Majd ha valaki megjegyzi, hogy "hé, azon a fehér vásznon az csak egy fekete négyzet", akkor őt szolják meg, hogy nem ért hozzá, nincs érzéke hozzá, stb... Pedig nem, ez egyszerűen csak egy gyatra alkotás, valaki pedig kimondta.
2018. máj. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nincs új a nap alatt: A császár új ruhája épp erről a jelenségről szól. Társadalomkritika gyerekeknek.

Kérdező, a 12-es vagyok: mondd csak, te mindenbe és mindenkibe belemagyarázol valamit? Mitől féljek, mit szeretnél?

2018. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

16


Ha beleszövőm Jézus havert, akkor már semmi baj nem lesz vele, ugye?

2018. máj. 19. 21:35
 18/22 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, te nem hallod a lihegésed, ahogy rugózol ezen a kukába való filmen? Rajtad kívül ez a film senkit nem érdekel itt. Nekem mindegy, hogy kit magyarázol még bele, de csak magadat járatod le, tényleg nem vágod? Pont egy ilyen alkotásnak nem nevezhető semmin próbálsz filozofálgatni, miközben számtalan igazi remekmű létezik? Én nem időzök ezen a kérdésen tovább, mert teljesen felesleges. Kb. két milliárd keresztény él a földön, a Biblia az egyetemes emberi kultúra része, egyetemeken tanítják, többféle tudomány kortörténeti kincsnek tartja, te pedig egy ilyen videóval akarsz bármit is interpretálni? Tudod, az okosság nem ennél a videónál kezdődik. Ez legyen részemről egy szerintem teljesen világos végszó.
2018. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Tudom miről szól. Bár kicsit vicces, mert a tányérjában sincsen semmi amibe belerakja/kiszedi a fejét.
2018. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Aha,és ezzel mi is volt a célod? Még mielőtt lekiabálnád rólam a hajhagymákat is,csak szólok,hogy értem,mit mond a videóban -és talán újdonság neked,de nem tőled tudtam meg,ha már annyira felvágsz az angol tudásoddal,amivel le tudtál fordítani egy egyszerű pár szavas mondatot-,de ezzel mi a cél? Azt mondja,hogy nincs ott semmi,igen,de 1. honnan szeded,hogy ez a túlvilágról szól? Csak mert azt nem fejti ki,az meg,hogy te mit magyarázol bele,nem az lesz az egyetemes értelmezés,bármennyire is fáj ez neked. Én ennyiből mondhatnám,amit az utolsó is,hogy szerintem meg a tányérjára célzott,ugyanannyi bizonyítékom van erre az értelmezésre legalább,mint neked a tiédre. A másik pedig,hogy ez valami harmatgyenge "cáfolat" akarna lenni a kereszténységre? Ez az,ami több,mint a Biblia? Mert azt mondja,hogy nincs ott semmi? És? Ha egy noname animáció azt mondja,akkor biztos úgy van,ugye? Ezzel a felfogással kár lenézned a hívőket,mert a Bibliában hisznek,ha te így bedőlsz egy béna animációnak. Nyilván ez sokkal hitelesebb...
2018. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!