Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az öngyilkos nem üdvözülhet?

Az öngyilkos nem üdvözülhet?

Figyelt kérdés
Pl ha valaki nem tud élni egy másik ember nélkül boldogan, mert annyira szereti, de a másik elhagyja? Tehát szerelmi keserűséget érez, ami olyan szinten gyötri hogy dolgozni enni inni sem tud rendesen. Az ilyen ember ha nem bírja tovább és véget vet az életének, mindenképpen pokolra kerül? ha igen miért? Hát a mélységes szeretet, szerelem okozza a halálát. Bibliai idézetekkel kérnék magyarázatokat. Köszönöm szépen! Isten áldjon titeket!

2018. máj. 27. 23:23
1 2
 11/13 Kései Sirató ***** válasza:
92%
Az öngyilkosság is gyilkosság, a Biblia tisztán fogalmaz: Ne ölj!
2018. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%
Az Öngyilkosság Nem Megoldás semmire sem. A Másik dolog meg nem az Ember dolga az itélkezés,az egy dolog hogy mit gondol az ember de Jézus lesz a Biró.
2018. jún. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 ka.ka.o ***** válasza:

Szia!


Ha ilyen gondokkal küzdesz... tudnod kell, hogy nem ez az egyedüli megoldás. Bár ez a cikk fiataloknak szól, a benne lévő gondolatok neked is segíthetnek, hogy túl tudd tenni magad a szakításon.

[link]


Vagy esetleg ez -->

[link]


Ezek Jehova Tanúi kiadványaiból vannak, és bár talán sokan elítélőek ezekkel, de a benne lévő gondolatok valóban jók, a Bibliából származnak.


Hiszel Istenben, igaz? Hiszel, hisz ha nem hinnél, nem is gondolkodnál ezen. Mondd, ha hiszel benne, szerinted ő nem lenne képes neked segíteni? "Minden lehetséges annak, aki hisz" (Márk 9:23). Ismerd meg jobban Istent, közeledj még inkább hozzá, és imádkozz. A 2Korintusz 1:3,4 úgy ír Istenről, mint aki "gyengéd és irgalmas Atya, az az Isten, aki minden helyzetben vigaszt nyújt" Azt írja róla, hogy "Ő megvigasztal minket, BÁRMILYEN próbát éljünk is át"


Bár ez nem egy ihletett írás, de írtam egy verset, aminek egy része így szól:


"Te vagy a menedék,

és lámpás a Szavad.

Te vagy az erődöm,

ha ellenség riogat.


Te vagy az ölelés,

mely vigasztal gyöngéden,

Te voltál és vagy,

ki fogja két kezem.


Fogod a kezeim,

és el nem engeded.

Ezer tőr szúrhat bár,

de erőt adsz, s nem félek.


Fájó szív sebeit

Te gyógyítod meg.

Mit kegyetlen világ ejtett,

Te a múlté teszed.


Mert Te vagy, ó, Jehova,

Te vagy az Istenem.

Szeretlek, s áldalak,

tiéd már hűségem."


Hasonló gondolatok vannak a Zsoltárok könyvében vagy a Biblia más részeiben:


"Isten a mi menedékünk és erőnk, segítség ő, mely könnyen megtalálható a nyomorúság idején." (Zsoltárok 46:1)


"Meggyógyítja a megtört szivűeket,

bekötözi fájó sebeiket" (Zsoltárok 147:3)


"Ezt mondom Jehovának: „Te vagy az én menedékem és erődöm, Istenem, akiben bízom.” (Zsoltárok 91:2)


"Ne félj, mert én veled vagyok. Ne aggódj, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek, igen, segítek neked. Erősen foglak igazságos jobb kezemmel.«... Mert én, Jehova, a te Istened, megragadom jobb kezedet,én, aki ezt mondom neked: »Ne félj! Segítek neked.«" (Ézsaiás 41: 10,13)


Bízz Istenben, hogy tud neked segíteni. Olvasd naponta a Szavát, és ezzel is erőt ad neked. 'Szüntelenül imádkozz' (1Tesszalonika 5:17), vagyis gyakran. És alkalmazd, amiket tanulsz belőle. Segíts más embereknek is, mert ez is segít neked: örömet fogsz érezni (Cselekedetek 20:35), és is nem a magad bánatára koncentrálsz.


Remélem, elolvasod a cikkeket, és azok is segíteni fognak neked. Ne dobd el csak úgy az életet. Ez egy ajándék Jehovától, és ő nem kívánja, hogy bárki is meghaljon, hanem azt akarja, hogy éljünk!


(kérlek, olvasd el az Ezékiel 18:23-mat és az 1Timóteusz 2. fejezet, 3. és 4. versét, és te is biztos leszel benne, mi Isten akarata ebben a helyzetben)


Tőle van az életünk (Cselekedetek 17:28), és ez szent. Ne dobd el csak úgy, gondold át ezt.. Ha szeretünk valakit, megbecsüljük az ajándékot, amit ő nagy örömmel adott. És ha szeretünk más embereket, nem akarunk nekik fájdalmat okozni. Ezért az öngyilkosság ellene megy a két legnagyobb törvénynek (Máté 22:36-40).


Gondold át jól, és főleg sokat imádkozz! (a saját szavaiddal, öntsd szavakba a bánatod, tárd ki a szívedet).


Szerintem a 6. zsoltár is sokat segítene neked. Tudnád, hogy nem vagy egyedül, aki szenved, és ha Isten Dávid sírását meghallotta, vajon a tiédre nem figyelne?


A legjobbakat kívánom!

2018. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!