Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan istentiszteletre...

Van itt olyan istentiszteletre járó zsidó, aki meleg?

Figyelt kérdés
Érdekel a zsidó vallás, van bennem származásilag, meleg vagyok. Érdekel, hogy van-e más is, hogy milyen így a zsinagógába járni?

2018. jún. 1. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

Neharagudj,de en elmosolyodtam rajtad :)

Csak nem ertem,miert erdekli egy meleg fiut a vallas...

2018. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Talán azt gondolod előző, hogy akiket javában pörkölnek a pokolban, nem hisznek Istenben?

Azok hisznek csak igazán, már ugye feltéve, hogy tényleg van pokol, ahol tényleg pörkölnek.

2018. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom ugyan olyan homoszexuálisként zsinagógába járni, mint heteroként. Az viszont más kérdés, hogy mennyire néznek majd rád ferde szemmel, ha kiderül. Az Ószövetség elég szigorúan veszi ezt a dolgot, nem annyira elnéző, mint az Újszövetség.
2018. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Keress kibetonozott környéken levő zsinagógát, olyanba véletlenül se menj, ahol hegyes és éles kövek bőséggel találhatók.
2018. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amugy nagyon szep toled,hogy istentiszteletre szeretnel jarni.
2018. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

" Az Ószövetség elég szigorúan veszi ezt a dolgot, nem annyira elnéző, mint az Újszövetség."


Igen? Akkor talán olvasd el azt a hetvenezer habzószájú hozzászólást, amelyeket itt az Újszövetségben hívő különböző áramlatokhoz tartozó keresztények írnak!

Hozzátenném, hogy én egyikhez sem tartozom, meleg sem vagyok, de amiket itt összehordanak, attól feláll a hátamon a szőr.

2018. jún. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érint, de egyről tudok, aki vállaltan meleg és jár zsinagógába, teljes értékű tagja a közösségnek, egy ízben a rabbi szánt erre külön néhány percet.

Amúgy igaz, hogy a Tóra nem támogatja, kifejezetten azt írja "Férfiúval ne hálj, amint hálnak nõvel, útálat az." (3Móz 18:22) sőt: "ha egy férfi férfival hál, amint hálnak nõvel, útálatosságot követtek el mindketten, ölessenek meg, vérbûn van rajtuk." (3Móz 20:13)

Viszont egyrészt a Szentély pusztulása óta rabbinikus bíróság nem hoz halálos ítéletet, másrészt az ítélethez kellett legalább két szavhihető tanu. Ilyesmit meg nem szokás tanuk előtt ( legfeljebb régebben a pride-on ). A Tóra nem a hajlamot marasztalja, hanem a tettet.


Mellesleg épp ma olvastam a The Times of Israel-en és a Ynetnews-on ( heb: Yedioth Achronot - Izrael legnagyobb példányszámú napilapja ), hogy Rabbi Ovadia Yosef korábbi Izraeli (szerfárd) országos Főrabbi ( életében egyik legnagyobb tekintély ) egyik unokája meleg házasságot lészül kötni, egy Ortodox lesbi csaj fogja őket összeadni. És a család néhány tagja jelen is lesz. [link] ; [link]

A hajdani főrabbi már néhány éve nincs köztünk, hogy mit szólna, ha élne, nehéz kitalálni, mert amúgy igen meredek beszólásairól híresült el.

2018. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, úgy látom, a ynetnews linket a rendszer kissé elrontotta, itt a ( remélem) jó: [link]
2018. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos, úgylátszik, rögeszmeszerűen elrontja, szóval a 0 és a vessző közötti spacet törölni kell.
2018. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem már az első link is bejött, és nagyon érdekesnek tartom.

Meg tudnád mondani, hogy Izraelben elfogadják-e a vallási házasságot polgári esküvő nélkül is?

Mert a cikk azt írja, hogy ezt még nem engedélyezik.

Ettől még hivatalosan is házasok lesznek?

(6. hozzászóló vagyok.)

2018. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!