Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az antiszemita, homofób,...

Az antiszemita, homofób, idegen-gyűlölő gondolatokat folytató emberek, miért sértődnek meg folyton?

Figyelt kérdés
Ezek az emberek ,folyton a szólásszabadsággal jönnek ,ami meg is illeti őket ,de attól ezek az eszmék még ugyanúgy károsak maradnak és aztán meg a rendszert hibáztatják ,hogy ők homofóbnak ,meg nácinak vannak beállítva ,holott ők is nyugodtan mocskolódnak még sokkal cifrább szavakkal.

2014. júl. 25. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Az én meglátásom az, h pont fordítva igaz.

Nem tudok olyat elképzelni, h megfogalmazzak egy véleményt egy kisebbséggel kapcsolatban és ne kapjam meg, h antiszemita, homofob, hímsoviniszta stb vagyok.

A legjobb pedig, h ezek a csoportok szintén hajlamosak gyűlölködni, általánosítani és azonnal hisztizni, ha valaki nem ért velük egyet......

2014. júl. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha valaki egy kisebbségi csoportról alkot véleményt akkor azzal már ő is előre általánosítja a benne lévő összes személyt nem?
2014. júl. 25. 09:00
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

De ez egy baromság.

Fölösleges ezen lovagolni, mert mikor azt mondod, h a hollandok liberálisok akkor nyilván nem úgy érted, h mindenki, hanem a nagyja.

Ott is vannak jobberek.

2014. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Én is elítélem pl. azt, ami a kurucinfon megy, hogy a kommentek nem szólnak másról, csak arról, hogy utáljuk a zsidót, a cigányt stb., ugyanakkor saját tapasztalat és történelmi ismeret alapján megvan a véleményem róluk. A cigányok 90%-ban bűnöző életmódot folytatnak, a zsidók meg érdekes módon mindenhol ott vannak vezető pozícióban, ahol az emberiség sorsáról döntenek + látom, mit csinálnak Gázában. Ezért még nem ítélem el az összeset, de pl. megfogom a pénztárcám a zsebemben, ha mellém kerül egy cigány a vonaton, mert raboltak már ki. Valahol érthető, ha egyes emberek így reagálnak, bár keresztény ember, ahogy én is nem tenne ilyet, hiszen a sok negatív gondolattal azt a néhány százalék rendest is magunk ellen fordítjuk
2014. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
87%

Sokaknak fogalmuk sincs róla, hogy mi az a szólásszabadság. Amúgy a hombofóbok, rasszisták, stb. természetesen nyugodtan mondogathatják a magukét, szidalmazhatnak másokat, ehhez joguk van.

A normális embereknek pedig joguk van őket idióta, nem normális baromnak tartani. És senki vélemény- és szólásszabadsága nem sérül ezzel, ugyanis senkit sem visznek börtönbe ezekért a dolgokért.


(A holokauszttagadás büntethetőségével mondjuk sajnos sérül a vélemény- és szólásszabadság. Az lenne a helyes, hogy bárki tagadhassa, és ezért ne legyen büntetve. Egy egészséges társadalom pedig kivetné magából önmagától ezeket a barmokat!)

2014. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

én teljesen türelmes vagyok minden rasszal meg egyéb ilyesmivel szemben, de nehogy már engem hibáztassanak az ő bűneikért

amúgy nekem nincs bajom a zsidókkal csak ne engem ölessenek meg a pénzük miatt. a homikkal sincs csak ne az én lukamra pályázzanak. a kedves cigányokkal se más rasszú emberekkel nincs bajom (van jópár ilyen barátom is) egészen addig amig nem kötnek belém, a családomba vagy a barátaimba.

2014. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Ezt hívják úgy, hogy gumigernic-effektus. Fröcsögve szitkozódnak a mai rendszer, a "libsi fertő" ellen, de ha valaki beszól nekik, akkor azonnal a rendszer által biztosított jogokat (szólásszabadság) hozzák fel a védelmükre.

Magyarán szólva szar a rendszer, de azért arra jó, hogy a saját elmebeteg gondolataikat terjesszék.

2014. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Akik ilyen eszméket vallanak, azok mindig kompenzálnak valamit. Látens melegek, alacsonyak, apuci volt látens meleg és tőle látták, hogy epét kell hányni a melegekre. Soha nem kellettek egy nőnek sem, sikertelenek az életben. Valakire rá kell vetíteni ezeket. Érzelmileg sérült emberekről van szó, az erőszak a gyengék utolsó mentsvára tudod :)

Ez vonatkozik a netnáciskodásra is, normális ember nem dobál másokat, azért mert meleg pl.

Ezeknek pszichiáter kéne, aki segítene a sok elnyomott dolgot feloldani. Én leszbikus vagyok és a meleg szubkultúra tele van jobberekkel. Ha mindenki felvállalná magát, elfogadná, sokkal jobb lenne.

2014. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
A szólásszabadságra hivatkozva gyűlölködnek, de csak addig fontos a szólásszabadság, amíg velük megegyező vélemény hangzik el. Szánalmas! Aki igazán hisz az igazában, meg tudja hallgatni a másét is, mert tudja, hogy ez nem tántoríthatja el. Nekem hiába szidják a zsidókat (fejbe nem rúghatom őket, annyit kapnék érte, mint egy emberért), utána én is elmondom a magam véleményét, ha alpári stílusban teszik, nem alacsonyodom le hozzá. Nem érdekelnek a homoszexuális érzelmű emberek, mert én nem vagyok az, ergo nem idegesít, hogy ők megélik azt, amit egy bűntudattal küzdő, korlátolt ember - akinek ilyen az irányultsága - elfojt magában. Eddig liberálisnak gondoltam magam, de már nem vagyok az. Nem hiszem, hogy mindenkit megillet a szólásszabadság, ha azzal megsért másokat. Egy gorillának sem adnék kést azzal, hogy elvileg közös őstől származunk, én rendeltetésszerűen használom a kést, akkor biztos ő is, mert nem biztos, hogy amikor nekem esik a késsel, le tudom fékezni. Vannak olyan primitív emberek(?!), akik jobb, ha nem szólalnak meg.
2014. júl. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Igazából külön-külön kéne ezek elemezni.


Homofóbia:

Ennek leginkább vallási okai vannak. Keresztény hagyomány a homofóbia. Ha megkérdezel egy homofób embert, hogy szerinte miért bűn a homoszexualitás, akkor több mint valószínű, hogy azt a bizonyos Isteni parancsot fogja neked lebegtetni, ami a Bibliában szerepel.


Idegen-gyűlölet:

Az embereket nehezen fogadják el más népek kultúráját és szokásait. Ennek talán a szélsőséges nacionalizmus az oka: "Ez itt az én hazám, az én szokásaim, az törvényeim vannak érvényben, az idegeneknek meg kuss van ha ezt nem fogadják el!"


Antiszemitizmus:

Na itt az összeesküvés-elméletek jönnek szóba. A "zsidó gyarmatosítás", "zsidó tőke", "hazarabló zsidók", stb... ez igazából csak szimpla ostobaság.

2014. júl. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!