Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református vallásúak! Mentális...

Református vallásúak! Mentálisan problémáim vannak és magányos vagyok. Elhatároztam, hogy csatlakozom a helyi közösséghez. Mi ennek a vallásnak a lényege? Lehetnek barátaim akik megértik a problémámat?

Figyelt kérdés

Antidepresszánson élek évek óta,de mostmár vágyom az igazi szabadulást mert tudom,hogy nem a gyógyszerszedés fog segíteni,az csak letompít.Tanult fiatalember vagyok de korlátozva érzem magam az élet minden területén.

Úgy érzem,hogy értéktelen vagyok és senki nem kiváncsi rám,nem vagyok szerethető!A múltban sok rossz cselekedetem volt nyugtató behatás alatt és minden kapcsolatom leépült érthető módon a feleségem is elhagyott 2 éve,amin nem tudom magam túltenni.Azért szeretnék ehhez a valláshoz fordulni mert tudom,hogy szükséges megváltoznom nagyon kellemetlen,hogy nem tudom magam elfogadni és képtelen vagyok elengedni a múltamat melyben a volt szerető feleségemet is sokszor megbántottam:-(

Aki képviseli ezt a vallást és tanácsokat tudna nekem adni,szívesen beszélgetne,örömmel venném.


2018. jún. 2. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Érdekes,hogy mennyire hasonló cipőben járunk.Az utóbbi években nekem is komoly problémáim lettek,amik miatt bár nem antidepresszánst,de nyugtatókat kezdtem el szedni nagyon-nagyon erős szorongások miatt.Évekig úgy jártam pszichoterápiára,hogy nem kértem gyógyszert,de sajnos 4 évvel ezelőtt végül igen.Azóta sem tudom lerakni.:( Semmmilyen tevékenységemet nem hagytam ettől abba,van munkám,van valamekkora társaságom (bár így,hogy egyre többen családot alapítanak körülöttem,ez egyre jobban apad...), és nagyon sokan nem is vesznek észre rajtam semmit,mert sokszor jókedvű,sokat nevető,társasági ember vagyok.Viszont a szorongásaimról és annak okáról szinte senki sem tud,és így nagyon nehéz.

A hit sosem állt távol tőlem.Hol közelebb voltam hozzá,hol távolabb.Kb. egy éve én is református templomba kezdtem el járni,és néhány alkalmon voltam a szűkebb körű (de ugyanúgy bárki számára nyitott) heti egyszer tartott délutáni alkalmaikon is.Nagyon jó emberek.Sajnos még nem sikerült teljesen elköteleződnöm a hit felé,még nem minden tisztázódott le bennem.Intellektuális szinten úgy érzem rengeteg dolgot megértettem a Bibliából,még a valódi Isten kapcsolatot kéne megtalálnom.

A reformátusokra kérdeztél rá,tehát visszatérve erre: Az itteni közösség nagyon támogató és jó.Az Istentiszteleteken mondott igehirdetések tartalmasak.Ahova te szeretnél csatlakozni,arról így ismeretlenül nyílván nem tudok nyilatkozni,de amit én eddig a református vallásban tapasztaltam,annak nagy része pozitív.Nyílván teljes képet egy helyi közösségből persze nem tudok róluk alkotni.Természetesen szívesen beszélgetek erről,akár privátban is.

2018. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor válaszokat keresel a saját tévedéseidre, ugyanolyan roszz úton jársz, amikor kinevezed az adott vallást mindenhatóvá, mint amikor ráálltál a gyógyszerekre.

Nem érzed, hogy a saját kérdéseidre saját magadnak kelene választ találnod?????

2018. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mi ennek a vallásnak a lényege?"


Dióhéjban:

1. Egy Istenben hiszünk, aki a világ teremtője, aki szeret téged, és akinek terve van veled.

2. Te viszont bűnös vagy (gondold el hányszor loptál, hazudtál, gyűlöltél, stb...)

3. Isten nem csak szerető, hanem igazságos is, nem tűri meg a bűnt büntetlenül. A Biblia úgy fogalmaz hogy "a bűn zsoldja a halál".

4. Viszont szeretett téged Isten annyira, hogy egyszülött fiát adta, aki tökéletesen élt (azaz nem követett el bűnt), mégis "hagyta magát" úgymond megkínozni és kivégezni. Mivel ő ártatlanul szenvedett, HELYETTED vette vállára a te bűneidet.

5. Amit tőled kér Isten: Bűnbánat, bízz Krisztusban, hagyd Istent hogy ő alakítsa az életedet ahogyan ő akarja.


Vannak hasonlatok amik ezt az egészet érthetővé teszik, nekem ez a kedvencem:

Adott egy bíró aki a saját gyerekének az ügyét tárgyalja. Bíróként a törvény szerint ítél, legyen az ítélet pénzbüntetés. Viszont a tárgyalást követően leveszi a bírói ruhát, és kifizeti a gyereke helyett a büntetést, mert szereti.


Ez idáig amúgy minden keresztyén vallásra igaz. Azért állítom most a katolikus vallással szembe magunkat, mert azt Magyarországon jobban szokták ismerni a emberek. Laikus szemmel nézve a református vallás "egyszerűbb", "letisztultabb". Például:

-nem tartjuk a pápát Krisztus földi helytartójának

-nem tisztelünk szenteket, és imában nem is fordulunk hozzájuk (csakis Istenhez)

-nem gyónunk, úgy tartjuk hogy Isten közvetlen kapcsolatra törekszik velünk, a lelkésznek Isten igéjének a hirdetése és a lelkek ápolása a feladata

-nem fogsz szobrokat és képeket találni a templomban, hanem egyszerű fehér falakat

-nincs szentelt víz, szent ereklyék, könnyező szűz Mária szobor, stb...

-a böjt az egy nap az évben (nagypéntek), a katolikus által hirdetett 40 napos böjt opcionális (bár én személy szerint nem tartom rossznak a böjtölést, sőt!)

-Amikor a katolikusok áldoznak, nekünk ahhoz hasonló van, Úrvacsorának hívjuk A katolikusok azt vallják hogy olyankor szó szerint Krisztus testét vesszük magunkhoz. Mi azt valljuk hogy lelki közösségünk van Krisztussal olyankor, nem szó szerint Krisztust esszük.

-a hit megélésénél nálunk például a Biblia olvasása és a szabadon való imádkozás az nagyobb szerepet kap, az előre megírt imákat és ugyanannak az előre megírt imának a 100x való elismétlését nem szeretjük


Ui: Kérem a katolikus testvéreimet hogy a hitvitákat LÉGYSZI máskor folytassuk le!

2018. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az hogy találsz e megértő embereket jó barátokat inkább függ az adott közösségtől, van olyan ahol valószínűleg nem fogsz de van olyan is ahol szinte biztosan, a reformátusok is sokfélék, ez kevésbé függ az adott felekezettől
2018. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha csak a magány miatt és barátok keresése céljából szeretnél csatlakozni egy református közösséghez akkor ne tedd, mert a társaság nem fogja megoldani a problémáidat. Ha már feltetted magadnak azt a kérdést, hogy mi az ember életének a célja és már rádöbbentél arra, hogy Isten nélkül lehet élni, de nem érdemes, akkor keress magadnak közösséget, máskülönben semmi értelme. Egy keresztény közösséghez nem a társaság miatt és a magány ellenszereként csatlakozunk, hanem azért, hogy egymás erősítve és bátorítva egyre közelebb kerüljünk Istenhez és megtudjuk, hogy mi a terve velünk. Istennek mindenkivel terve van, mindenkit szeret, mindenkit meg akar menteni az örök kárhozattól. És képes a legnagyobb nyomorúságokból is szabadítást adni. Mellette és vele nyugalmat és békességet találhatunk.

Egy kis "kedvcsináló":

https://www.youtube.com/watch?v=kKEYL_nwxgI&list=PLcqIEq3xpw..

2018. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem egy dologban "jelina72"-vel:

A vallás nem biztos, hogy megoldja a problémáidat. De azért egy próbát megér! Menj el, beszélgess a lelkésszel fogadóidőben.


Egy exreformátus.

2018. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!