Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallásban mennyire...

Melyik vallásban mennyire veszik komolyan Jézus ezen szavait?

Figyelt kérdés
Máté 9:9-10. "Mondom pedig néktek, hogy a ki elbocsátja feleségét, hanemha paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörő; és a ki elbocsátottat vesz el, az is házasságtörő. Mondának néki tanítványai: Ha így van a férfi dolga az asszonynyal, nem jó megházasodni. "

2018. jún. 12. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Azokban a vallásokban, ahol Jézus szavai meghatározók.

Hadd ne kelljen felsorolnom...

2018. jún. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Jehova Tanúinál kiközösítéssel járhat ez a tett.


Jézus nem szórakozásból mondta, hanem komolyan gondolta, ellenben semmit ne vegyünk komolyan amit mondott.

Persze sok mást sem vesznek komolyan, nyilván ezt sem.

ezért van annyi válás világban.

Sokan olyan okokat hoznak fel oknak, amit Jézus nem tartott annak. S ahelyett, hogy megbeszélnék és változtatnának, új kapcsolatot keresnek.

Ám más kapcsolatban pedig más hibákat fognak találni, és akkor állandóan el lehetne válni.

2018. jún. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Na ezért kéne betiltani a Jehovát.
2018. jún. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

A keresztények életének mércéje a Biblia kellene, hogy legyen, tehát Jézus és az Atya szavait is egyformán komolyan kellene venni. Aztán, hogy ez mennyire sikerül az minden hívőnél más és más, nem mondhatjuk, hogy ez a felekezet komolyan veszi a Bibliát, a másik meg nem, mert mindenki azt mondja a saját közösségéről, hogy itt aztán minden a Szentírásnak megfelelően van. Minden egyes hívőnek a saját felelőssége, hogy komolyan vagy félvállról veszi az Igét.

A házassággal kapcsolatos parancsolatokat sajnos egyre nehezebb betartani, mint sok más egyebet is, mert egyre többen élnek Isten nélkül és nem ismerik azokat a nagyszerű tanácsokat, melyekkel segíteni szeretné az életünket. Pogány hívővel házasodik, nem őrzik meg tisztaságukat a házasulandók az egybekelésig, túl önzőek és kemény szívűek ami nem segít egy vita rendezésében. Ugyancsak önzőségből sokan már nem is házasodnak, mert nem tudnak alkalmazkodni és változni és áldozatot hozni a másikért.

2018. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
A keresztényben.
2018. jún. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk Jézus azt is mondta, hogy az Ószövetségben írtakat Ő nem tagadja meg, nem mondja, hogy azt vessük el.


Tehát pl. az Ószövetségben az van, hogy ki kell közösíteni aki nem olyan mint mi. Pl. én katolikus vagyok és távol kell tartanom magam olyanoktól akik nem ilyenek mint én. Ugye azért is, hogy nehogy hitemet elvegyék vagy rossz dolgokra tanítsanak. Ha ezt is betartanám most, akkor az egész világot ki kellene zárnom. Tehát jóformán alig lenne ismerősöm. Pl. itt a cégemnél a fele dolgozó ateista. Őket most hogyan zárjam ki teljesen? Ha még meg sem látom őket, akkor összefognak ellenem és Ők vannak többen, az ateisták.

Nem beszélve az asszonykövezésről, ami szintén Ószövetségben van...

2018. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező:

"Melyik vallásban mennyire veszik komolyan Jézus ezen szavait?

Máté 9:9-10. "Mondom pedig néktek, hogy a ki elbocsátja feleségét, hanemha paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörő; és a ki elbocsátottat vesz el, az is házasságtörő. Mondának néki tanítványai: Ha így van a férfi dolga az asszonynyal, nem jó megházasodni. "


A lényeg a hűség, amire képtelen az ember!

A lényeg, ha paráznaság okán kívül válnak el és mennek szét, akkor paráznává válnak!

2018. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet, nem volt érthető a kérdés? Arra lennék kíváncsi, hogy egyes keresztény vallásokban mennyire veszik komolyan Jézus válásra vonatkozó szavait. AZt tudom, hogy pl. a katolikusoknál nem áldozhat, aki elválik...
2018. jún. 16. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

Értem, bocsi.


Szerintem a katolikuson kívül más keresztény irányzatoknál nem igen veszik ezt komolyan.

2018. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!