Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tudni az adventizmusról?

Mit kell tudni az adventizmusról?

Figyelt kérdés

Kérek negatív és pozitív dolgokat is.

Miért keresztelkedjek és miért ne?

Szekta?

Tapasztalatokat is írhattok



2018. jún. 20. 12:51
1 2 3
 11/24 követ62 ***** válasza:
57%

Még annyit a veszekedős, hogy kirekesztő testvérekről a Bibliában is vannak hasonló személyek.

Pált igazán "veszekedősnek lehetett nevezni. Mi történt? Megtért. A Péternek még a Szentlélek kitöltetése után is volt nem igazán jó húzása.


Az Adventista Egyház nem egy "kirakat" egyház. Hanem úgy működik mit egy "kórház".

Így bízunk benne, hogy hogy egyszer az ilyen testvérek is megtérnek.

Csak ne legyünk türelmetlenebbek mint Isten velük, vagy velünk.

2018. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
19%
Azt mondom neked, hogy más forrásokból is tájékozódj mint az adventisták. Például tudod-e, hogy házasságon kívül nincs szexuális kapcsolat. Az önkielégítés bűn. A prófétanőjük szerint gyengeelméjűséget és gerincferdülést okoz. Nem esznek disznóhúst, tengeri állatokat. Szombaton semmit nem dolgoznak, pénzel sincs kapcsolatuk, az az szombaton nem vásárolnak. Úgy kell munkahelyet választanod, hogy szombaton tilos dolgoznod. Alkoholt nem isznak, nem dohányoznak. Legtöbbjük egyáltalán nem eszik húst. Van közöttük ultramodern és full konzervatív. Felsőbbrendűnek érzik magukat. Személy szerint én beleláttam az életükbe, nekem fanatikusnak tűnik.
2018. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

A Föld kora közelítően 4.543 milliárd év. Ez ténykérdés.


Ha azt állítjuk, hogy a Bibliát a mai időszámításunkkal megegyező módon szó szerint kell értelmezni (mai időfelfogásunk és időmérésünk szerint) és nem hagyjuk meg a szabadságot Istennek, hogy a 6 nap bármennyi időt jelenthessen, akkor amikor a Föld forgása és Nap körüli keringése még nem is létezett a Biblia saját szövege szerint sem, akkor ezzel Istent nyilvánvaló hazugnak állítjuk be.


Ha a Bibliát így kellene értelmezni, akkor Isten bizony hazug lenne és ez mára a tudomány eredményei révén nyilvánvalóvá vált volna.


Valójában Isten nem állított ilyet, mert a Biblia nem tudományos mű, nem szabvány és nem technológiai leírás, hanem tanító célú kinyilatkoztatott szöveg (ha úgy tetszik tanmese) Istentől.


Jézus hazudott talán mikor azt mondta, hogy "romboljátok le ezt a Templomot és én 3 nap alatt felépítem"?!

Végül bizony a templomot lerombolták és Jézus nem építette fel azóta sem. Ettől azonban Jézus még nem hazug, mert nem ilyen értelmezésben és nem ilyen célból mondta amit mondott, hanem Önmagáról való szimbolikus kinyilatkoztatásként, magyarázatként, tanításként, hasonlatként, metaforaként.

2018. szept. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
62%
Ellen G. White prófétanőnek tartja magát,olyan dolgokat "prófétált"meg ami eltér a Bibliában leírtaktól. Furcsa nekem hogy az adventisták szerint a Bibliára támaszkodnak de mégis elismerik prófétanőnek miközben teljesen más dolgokat állított mint a Biblia.
2018. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
50%

Például: Tudta e Jézus,hogy az Atya elfogadja az áldozatát és hogy fel fog támadni?


White szerint:Nem. Az üdvözítő nem tudott átlátni a sírkamrát elzáró kövön,egyetlen bíztató reménysugarat sem látott,hogy majd győztesként jön elő a sírból,és semmi biztosíték sem volt arra,hogy az Atya elfogadja áldozatát.Krisztus attól félt hogy a bűn olyan súlyos az Atya szemében hogy az örökre elszakítja őt Istentől.

Ezt az egyik művében írja: Jézus élete,Advent kiadó,Budapest 1990.



A Biblia szerint: Igen. Ettől fogva kezdte el Jézus Krisztus mondani tanítványainak ,hogy Jeruzsálembe kell mennie,sokat kell szenvednie a vénektől,főpapoktól és írástudóktól,meg kell öletnie de harmadnapon fel kell támadnia. Mt 16:21

Azért szeret engem az Atya mert én odaadom az életemet hogy azután újra visszavegyem.Senki sem veheti el tőlem:én magamtól adom oda.Hatalmam van arra hogy odaadjam, hatalmam van arra is hogy ismét visszavegyem,ezt a küldetést kaptam az én Atyámtól.

Jn 10:17-18


És még jó pár nem biblikus publikálása van amit nem szeretnék begépelni.

2018. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
2018. szept. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 követ62 ***** válasza:
64%

Az igaz, hogy Jézus megprófétálta mi lesz vele. Hiszen a Szentlélek által tudta. De más az amikor valaki előre tud ugyan egy rossz dolgot ami történik vele és más amikor benne van az adott helyzetben.


Akik azt állítják, hogy Jézusnak könnyű volt a kereszt halál azoknak ez bizonyíték lehet, hogy neki is meg kellett küzdenie az emberi énjével. "Ha lehetséges múljon el tőlem..." "Mindazon által ne úgy legyen amint én akarom..." Az isteni természete által győzött, de van egy jó hírem! Mi is részesülhetünk az isteni természetben. Csak még kell térünk és a Lélek által születünk.


Ezért kérdem: amikor Jézus a kereszten azt mondta "Én Istenem, én Istenem miért hagytál el engemet?" Biztos volt abban, hogy az Atya feltámassza? EGYÁLTALÁN NEM! Csak a reménye volt, hogy nem kell végleg elszakadni az Atyától.


Aki nem hiszi próbálja ki!

Egy traumás helyzet általában a legrossabbat hozzaki az emberből.

Jézus ból csak a bizonytalanságot.

2018. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Az ige amelyet már írtam szerintem eléggé alátámasztja azt hogy biztos volt abban hogy feltámad,hisz többször is mondta Jézus hogy fel fog támadni.

Máté 16:21, Márk 8:31, Lukács 9:22

A Bibliában sehol nincs megírva,hogy Jézus bizonytalan lett volna abban hogy fel fog támadni.

2018. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 követ62 ***** válasza:

Az Atya nem hagyta el egyetlen pillanatra sem! A sötétséget is Ő csinálta, hogy eltakarja fiát. Jézus mégis felsóhajtott "Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engemet?"


A Biblia sokmindent nem ír le. Hagyja gondolkodni az embert. És vannak dolgok amik logikusak. Feltéve, ha az aki olvassa ismeri a hátteret. A kiinduló pontot, az összefüggéseket.

2018. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értünk egyet. Sok mindent ki lehet magyarázni. De várom a többi érvedet arra amit küldtem írást Whiteról.
2018. szept. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!