Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem engedi, hogy...

Isten miért nem engedi, hogy nélküle éljünk?

Figyelt kérdés
Miért kell meghalni vagy a pokolba kerülni?

2018. jún. 20. 22:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
23%

hát nem "kell" - de szabadon választható a pokol - vagyis a tudatkialvás, a megsemmisülés a pusztulás. A vallások arról szólnak, az emberben a halhatatlanan jelen van, felemelheti magát hozzá, vagy más szóval az életet a létért feláldozhatja. Mivel I halhatatlan és örökkévaló- ezért kizárni nem lehet, ezért "nem engedi, hogy nélküle éljünk". Megfelelő a válasz? És van segítsége ebben az embernek, működik a kegyelem.

Jn1,17 Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett.

2018. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Hogy tudom felemelni magamat?

Én abban vagyok több, mint Isten, hogy tudatom van?

Vagy mi bennem a halhatatlan és miért kell hozzá az Úr?


(Amúgy téged kedvellek nagyon😄 Okosnak és szerethetőnek tartalak:P)

2018. jún. 20. 22:48
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Láttad a Vègtelen törtènet c. filmet? Nemtom mièrt de gyakran eszembe jut mostanában. Volt benne valami főgonosz nő, aki belül tök üres volt, ès ezt az üressèget terjesztette a világon mindenfelè. Arra emlèkszem, hogy a sziklák belseje is üreges volt. Elporladtak. Ès lassan minden eltűnt volna. A vègèn a főhősnek egyetlen kívánsága lehetett mikor a főgonosszal találkozott, ez volt az utolsó esèlyük. Ki kellett találnia, hogyan győzheti le a teljes üressèget, a semmit. A te kèrdèsedre hasonló a válasz. Vannak egymást kizáró tènyezők. Ha Istenből ès általa vagyunk amik/akik, akkor nèlküle ha lehetnènk, nem ezek ès nem mi lennènk. Talán csak korpuszok, vagy ki tudja mik.
2018. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
79%

Néha újságban lehet olvasni olyat, hogy az egyik fél nem annyira szerette a másikat / nem bírta elviselni, hogy a másik nem vele van, hogy inkább megölte. Egyszerűbben fogalmazva: vagy velem élsz vagy megdöglesz.


Erről jutott eszembe:


"hát nem "kell" - de szabadon választható a pokol - vagyis a tudatkialvás, a megsemmisülés a pusztulás."

2018. jún. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:

"Hogy tudom felemelni magamat?" Lemondással..

Fil 2,5 Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett,

"Én abban vagyok több, mint Isten, hogy tudatom van?" Szerintem minden tudat(állapot)

"Vagy mi bennem a halhatatlan"

- nem tudnánk gondolkodni, beszélni a róla, ha nem lenne bennünk. Hasonló hasonlót ismer fel.

"és miért kell hozzá az Úr?" Meister Eckhart: "Isten önmagamnál is közelebb van hozzám."

Ezért kell a segítség. A szem nem látja önmagát.

[link]

2018. jún. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
30%

De hát most az emberek többsége nélküle éli az életét.

Ezért tartunk itt.


Egyébként Luci, felhívom a figyelmedet, hogy az emberek is alkotnak törvényeket, hogy ne lehessen korlátlanul rosszat tenni.

Most gondolj bele, hogy ha Jehova megengedné, hogy korlátlanul rosszalkodj, és ezt büntetés nélkül.

Így sem kellemes ilyen körülmények között élni, és félnünk kell, mert hiába a törvények, gyilkosság akkor is van, meg lopás, rablás,,, stb.


Pokol pedig nincs abban az értelemben.

2018. jún. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Metionin ***** válasza:
56%
Inkább ő nem tud az emberek nélkül élni. Valszeg szüksége van arra a sok lélekre, elszívott energiára és imára, különben elpusztulna. Ezért fenyegetőzik és tartja sakkban az embereket elhitetve velük, hogy nélkülözhetetlen.
2018. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
53%

"Ezért fenyegetőzik és tartja sakkban az embereket elhitetve velük, hogy nélkülözhetetlen"

Érdekes, velem ilyet nem csinál - Ő sem, és senki sem.

2018. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Metionin ***** válasza:
69%
Általánosságban írtam. Elég sokat fenyegetőzik a Bibliában, ha nem őt imádod elpusztít, ha nem úgy élsz ahogy ő mondja, elpusztít, ha nem megfelelő áldozatot mutatsz be, elpusztít, stb. Aztán ott a Pokol, ami egy jelentős sakkban tartó tényező. Józan paraszti ésszel, ha van valaki (szülő, uralkodó, bármilyen felsőbbrendű lény) aki ezt csinálja, az vagy azért van mert szüksége van valamiért az "alattvalókra" vagy attól fél hogy átállnak valami jobb helyre és akkor neki annyi. Az ideális világ nem az (lenne) hogy nem követsz el bűnt mert félsz hogy a pokolra jutsz hanem az ahol nem követsz el bűnt, mert nem akarsz.
2018. jún. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

az ÚSZ-ben, mely felülírta az ÓSz-et, már nincs ilyen. Utolsó mondat: igen, ahogy József Attila mondja:

"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis."

[link]

2018. jún. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!