Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem engedi, hogy...

Isten miért nem engedi, hogy nélküle éljünk?

Figyelt kérdés
Miért kell meghalni vagy a pokolba kerülni?

2018. jún. 20. 22:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
20%

"Mondod te, de továbbra is lazán cáfolja az állításod, hányan élnek teljesen Isten nélkül, mégis jó emberek. Egyszerűen nincs szükségük semmilyen isteni előírásra, hogy emiatt legyenek jók."

Erre írtam a húszas választ. Tényleg ennyire nem megy a szövegértés?

Ma még Isten miatt van benned is jó. Akkor már nem lesz. De ezt úgysem fogod megérteni, mert most írom harmadszor és elsőre sem volt túl bonyolult


Na pá, további jó értetlenkedést és szalmabábozást

2018. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
71%

"Ezt a mondatomat is ajánlom figyelmedbe, elemzésre: "Pláne, hogy akkor már Isten sem motiválja jóra az embert, amit most még mindenkivel csinál". Ma még van az ateistának is lelkiismerete. Akkor már nem lesz."

Én meg a valóságot próbálnám a te figyelmedbe ajánlani, miszerint a való világban rengeteg embert most sem Isten motivál a jóra, hanem teljesen vallásfüggetlen célok, elvek. Azaz ha Isten megszűnne, mint motiváló tényező, legfeljebb a keresztények lehetnek rosszabbak. Akiket eleve nem Isten motivált, annak teljesen mindegy hogy létezik-e vagy sem, előtte is más miatt volt jó ember, utána is más miatt lett az.

Hasznos lenne ha néha kibújnál a mesevilágodból, mert szemmel láthatóan fogalmad sincs róla, hogy működik a világ, milyenek az emberek!

2018. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

"Erre írtam a húszas választ. Tényleg ennyire nem megy a szövegértés?"

Juj, na ez még külön jó! Nálad már az is elvárás hogy a vitapartnered a jövőbe lásson? :D

2018. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
78%

Még egy dolog, 43%-os!

Ha igaz lenne amit írsz, az lenne a jó forrása hogy Isten "benne van az emberben", mondjuk így. Akkor is ha hisz benne, akkor is, ha nem.

Szóval ha ez igaz lenne, rosszat csak az követhetne el akiben Isten nincs ott, azaz minden egyes bűnért Isten a felelős, hiszen ő nem motiválta jóra azt a bizonyos embert.


Na meg azzal amit leírtál, eleve meghazudtolod a szabad akaratot is, hiszen ez alapján az ember nem választhatja hogy jó legyen. Egyszerűen csak jó, amíg van benne abból a te isteni motivációdból.


Ügyes, úgy csinálsz mintha a kereszténységet akarnád védeni, de burkoltan minden egyes megnyilvánulásoddal szégyent hozol a kereszténység alapelveire. Azt hiszem igaza volt egy másik kommentelőnek veled kapcsolatban, hogy csak valami hívőket kifigurázni akaró troll vagy...

2018. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim válasza:
15. Olyan módon persze hogy nem, mert mind részei vagyunk, de nem szól bele a dolgaikba.
2018. jún. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Az elgondolás nem rossz: az istennek semmibe se kerülne készíteni egy türelmi zónát, ahol azok élnek, akik nem kérnek belőle. Lenne ott kenyér, víz, fény és levegő.

Lehetne gondolkodni akár az örökkévalóságig, hogy érdemes-e nélküle élni.


Viszont NEM lenne szenvedés, mert ez nem illik egy JÓ istenhez.


...tán mondanom se kell, hogy ilyen helyet NEM fog készíteni az a jóságos isten?

2018. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
61%

:)) már régóta ez van, mit WEÖRES ír:

Én is világot hódítani jöttem,

s magamat meg nem hódíthatom,


csak ostromolhatom nehéz kövekkel,

vagy ámíthatom és becsaphatom.


Valaha én is úr akartam lenni;

ó bár jó szolga lehetnék!


De jaj, szolga csak egy van: az Isten,

s uraktól nyüzsög a végtelenség.

2018. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Isten miért nem engedi, hogy nélküle éljünk?" Nyugi, engedi. Az engedélye persze nem azt jelenti, hogy a nélküle élés kockázatai, mellékhatásai és ára ne lennének érvényesek továbbra is.


"Miért kell meghalni vagy a pokolba kerülni?" Meghalni saját érdekedben kell: hogy lásd, van más is, léteznek más nézőpontok, van hova előre lépni stb. Az utunk egy részének bejárásához kell a test, máshoz meg nem elengedhetetlen. Némely dolgokat csak húsba öltözve tudunk megtapasztalni, némelyeket meg anélkül is. Javaslom, menj át egyszer egy tudatos meghalási élményen*. Hasznos lesz számodra. A pokolba kerülés sem kötelező. Sőt, a meghaláson és a pokolba kerülésen kívül azért léteznek még más opciók is. Van még vonzóbb, képzeld csak el!



*Ha ez nem vonz, nézd meg a Nosso lar c. brazil filmet.

2018. jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Szerintem is így lehet, isten valamiféle erőmű ként használja az embereket. Az imádságból, és a félelemből táplálkozik.

Szerintem tobb bolygón is ez megy. Megfélemlíti az embereket, azok meg könyörögnekl neki, ebből táplálkozik.

2018. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Én konkrétan nélküle élek...
2018. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!