Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdemes a Bibliának hinni?

Érdemes a Bibliának hinni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Úgy érzem útkereszteződéshez jutottam. Sok vallába bele kóstoltam, ezt értsétek úgy, hogy több tucat vallást tanulmányoztam mélyen éveken keresztül. Mégis valamiért folyamatosan fel-fel ébred bennem egy hiány, amit úgy érzek, hogy csakis a Bibliában szereplő Jézussal szüntethetem meg. Nagyon sokszor tudatosan próbáltam harcolni ezzel az érzéssel, és még mélyebbre menni a többi vallástban, de nem szűnik meg az érzés.
2018. jún. 21. 22:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Mivel keresztény kultúrába születtél.

Ha Indiában születél volna, most a buddhizmussal szemben éreznéd ugyanezt.

Ha szeretnéd hagyni, hogy az érzéseid sodorjanak valahova, akkor mi a probléma?

Ha nem szeretnéd, akkor pedig érdemes a tudományokat is tanulmányozni. Azok sok hasonló kérdésre is választ adnak.

2018. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudod épp ez az érdekes. Erősen kereszténységet elutasító családba születtem, és így is nevelkedtem. Az első belső érzés, hang egy nap megérintett, és azóta is azt érzem, hogy hiába figyelek másra, ez az érzés nem akar elcsendesülni. Bármit teszek az életemben, bármivel kötöm le maga, az a hiányérzet nem múlik el. Nekem szimpatikus volt az indiai kúltúra, és jó ideig tanulmányoztam pl a Bhagavad Gitát a védák egy részét, és más indiai elképzeléseket, a Buddhizmus annak sokféle ágazatát, pogány vallások fentmaradt töredékeit, az ezotéria témakörben sok mindent. Úgy érzem, minnél jobban harcolok, és tagadom ennek a belső hiánynak a létét, csak egyre rosszabbul érzem magam.
2018. jún. 21. 22:47
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Arra vigyázz, hogy a vallás (hit) ne menekülés legyen valamilyen probléma elől, és hogy ne is egy kényszeres gondolat legyen. Tudom, ez nem annyira vallási válasz, inkább pszichológiai, csak segíteni próbálok, hogy jobban megismerd magad, és hogy ne zsákutcába menj be.
2018. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Pszichológiát is tanultam évekig. Nincs olyan ember, aki ne menekülne valami elől. A legerősebb, legmagabiztosabb embernek is vannak félelmei, kétségei. Olyan nincs, hogy valaki ismeri magát, legfeljebb elképzelése lehet róla. Az embernek a látott, tapasztalt, észlelt dolgokat feldolgozva alakít ki saját magáról egy képet, amire azt mondja "ez vagyok én"
2018. jún. 21. 22:57
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ez így egyfajta elmebetegség. Ha komolyra fordul, akkor érdemes orvoshoz fordulni.
2018. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy pontosan milyen választ is szeretnél kapni. Ha így kérdezed, hogy érdemes-e hinni, akkor a hit lényegét nem érted. Kicsit olyan, mintha megerősítést vagy meggyőzést várnál, de ennek nem kívülről kellene jönnie. Olyan, mintha nagyon szeretnél hinni valamiben, csak nem jön magától.

Érdekes a kérdésed, csak nincs rá jó válasz. :(

2018. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Azért a Biblia jóval összetettebb Jézusnál...

Továbbá 6+1 nap alatt teremtett Világmindenség, mindent beborító Özönvíz? :D De tudod, abban hiszel, amiben akarsz :).

2018. jún. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%

Jó helyen vagy. A világegyetem és az élet létrehozását, egy Isten hajtotta végre, és Ő Jézus, és mindannyiunk Atyja is.

Itt tájékoztatást kapunk tőle, hogy Ő ki csoda, miért hozta létre az életet, mi történt, amiért most még nem tökéletes az ember, és hogyan állítja helyre azt amit az első ember elrontott.

Ebben pedig Jézusnak központi szerepe van, hiszen az ember újra tökéletességét, és Isten eredeti szándékának megvalósulásában, hatalmas feladatot vállat.

2018. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8%

Szia, jó hírem van. Jézus azt mondta:


Máté

" 7,7 Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

7,8 Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik. "


Ez a szellemi keresésre abszolút vonatkozik. Ez a mondás volt ami legelsők közt megfogott engem az Újszövetségben.


Jeremiás ezt írja:

„És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem.”


Vagyis a siker kulcsa az őszinte, nyitott szívű keresés. És megtalálod Istent.

2018. jún. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7%

Egyáltalán, hogy szellemileg keresel, jó dolog.

A Bibliának érdemes hinni, a keresztény hit nem egy alaptalan vakhit. Az Ószövetséget az hitelesítette, hogy Jézus Krisztus eljött. Ő nem tagadta meg az ószövetségi írásokat, magát a benne lévő próféciák beteljesítőjének tartotta, sokszor idézett is az írásokból.


Jézust magát, mint Isten hiteles küldöttjét, Isten Fiát, a következők igazolják:

- kiemelkedő szellemi tanítás és élet (szeretet központba állításával)

- csodatételek, halottak feltámasztása, béna meggyógyítása, születésétől vak szemények megnyitása, és a legkiemelkedőbb a feltámadás, amit még senki nem csinált utána

- beteljesített évszázadokkal korábban megírt próféciákat, pl. születésének helye, ideje, küldetése, stb


Ajánlom alábbi írást:

A vak hiten túl

[link]

2018. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!