Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy ember tiszteli és...

Ha egy ember tiszteli és szeteti a házastársát, de beleszeret valaki másba, olyankor mi a helyes lépés?

Figyelt kérdés
El kell mondani? Ha nem válnak el bűnös az a fél aki mást is szeret?
2018. jún. 23. 23:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó az ilyen barmok mint te is vagy, minden héten más nőbe szeretnek bele, mindenkit felcsinálnak, aztán otthagyják, mert úgy érzik most mást szeretnek. A kérdező meg egy 20 éves házasságot csak nem rúg fel, egy sosem látott nő miatt.
2018. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%
Cicaborsó, én meleg vagyok, de örülök, hogy egy mesevilágban hívőtől kaphattam kioktatást. Az ilyeneket mindig megkönnyezem, annyira meghatnak. :(
2018. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%
Ráadásul aberrált beteg ember vagy.
2018. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

Ha mást szeretsz, akkor olyan dolgot adsz egy idegennek, ami a házastársadnak járna. És ez nem helyes. Fordított esetben neked sem esne jól. Meg kell szakítanod minden kapcsolatot azzal a harmadikkal. Ha még nem is találkoztatok, akkor könnyebben is fog menni. Miért is adnál fel egy 20 évig jól működő házasságot? Esztelenség lenne. Inkább szeress vissza a párodba, azáltal, hogy felidézed, milyen dolgokat szerettél meg benne annak idején. Bizonyára megvannak még benne ezek a jó tulajdonságok. És ami időt és figyelmet arra a harmadikra szántál, azt fordítsd őrá. Biztos, hogy sokkal erősebb lesz a házasságotok.

Ebben a füzetben számos Biblián alapuló tanácsot olvashatsz, amik segíthetnek még:

[link]

2018. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

10. Nem a könyv miatt. Ígéretet tettem egy embernek. Szerinted ennyi nem elég? Érdekel a te véleményed is.


14. Én is így gondolom, megnéztem amit küldtél, a 2. pontja vonatkozik rám. Az történt, hogy nem vettem észre, később pedig talán már nem akartam észre venni, hogy máshogy tekintek rá. Tudom, hogy úgy helyes tennem ahogy írtad. Nem az évek és a közösen felépített élet miatt, igazság szerint ezeket sosem éreztem köteléknek. Úgy érzem a család, egy megbonthatatlan egység, és ha kilépnék ebből, azzal mindenkit bántanék. És ha elmondanám, talán a 6. válaszolónak lenne igaza, és azzal is több embernek ártanék. Lehet megerősíti a házasságot, de most úgy érzem részben hazugságban élek. Úgy érzem nem vagyok hűséges.


Erről is érdekel a véleményetek, hogy hűtlenségnek számít ha így érzek?

2018. jún. 24. 12:24
 16/18 anonim ***** válasza:

"És meddig nem bűn szeretni valaki mást is, ha csak gondolatban teszem?"


Máris az. Valaki írta, nagyon helyesen, hogy olyannak adsz valamit, ami nem jár neki.

Ráadásul, Jézus szigorított a törvényen.

Nézd csak:

(Máté 5:27, 28) . . .« 28 Én pedig azt mondom nektek, mindaz, aki kitartóan néz asszonyra, hogy szenvedélyre gyúljon iránta, már házasságtörést követett el vele szívében.

Már ha gondolatban elidőzöl, akkor engeded, hogy a madár fészket rakjon.

Ezt azonnal el kellett volna hessegetni, az elmédből, és mással tölteni a gondolataidat.

Pl, emlékezz vissza, mi volt az amiért megszeretted a házastársadat, és hűséget fogadtál neki.A szép emlékeken elmélkedj.

Ezt az emléket engedd fészket rakni a gondolataidban.


Ez pedig nem lelkiismereti kérdés. Ugyan is ez már Biblia alapelv, törvény elleni hiba.

2018. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én elmondanám neki, hogy segítsen, visszatérni a helyes útra. Azzal tudod a kapcsolatodat, házasságodat megerősíteni, élővé tenni, ha közös programokat szerveztek, és vágytok egymás társaságára, ami azon a szereteten alapuljon, amiért létrejött egykoron.


S ha látja, hogy bánt a dolog téged, és hűséges szeretnél lenni gondolatban is, akkor biztos segíteni fog neked, ha szeret téged ugyan úgy mint egykor.

2018. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szerelmet már kezdeti állapotában ki kell iktatni. A házastárshoz kell ragaszkodni.
2018. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!