Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudok dönteni, teljesen...

Nem tudok dönteni, teljesen összezavarodtam?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 1-2 évben valahogy áthatott engem a kereszténység. Elkezdtem járni az úton, majd eldobtam. Elfogadtam, majd elűztem magamtól. Most ott tartok, hogy nem tudom mi legyen. Nézem ezeket a régi templomokat, hangulatosak. Hív a jóra. De ha belegondolok, hogy inni, és hálni bármelyik asszonnyal is jó. A helyes és helytelen út között vergődöm. Elfogadni másokat, vagy pogány módra feláldozni őket egy oltáron is jó ötletnek tűnik. Nehéz a jó és rossz között választani. Húz a szívem mindkét irányba. Teljesen rotty vagyok, nem tudom mit kéne tennem. Nem vagyok megkeresztelve, talán ezért kísért meg a rossz. Fszom se tudja. Mit tanácsoltok? Felmerült a gondolat, hogy szeretnék megkeresztelkedni. De bevallom őszintén, nekem ahhoz nincs energiám, hogy évekig járjak hittanra, hogy felnőttként megkereszteljenek. Gyerekként már volt egy ilyen próbálkozás, de valamiért nem kereszteltek meg. Tisztában vagyok a hitelvekkel, tudom mi hogy volt. Lehet csak túl forrófejű vagyok. Valami ötlet?

2018. jún. 25. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Meditálj egy körtefa alatt
2018. jún. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs egy lelkész, akivel beszélhetnél?
2018. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

"Tisztában vagyok a hitelvekkel, tudom mi hogy volt. Lehet csak túl forrófejű vagyok. Valami ötlet?"



Egyáltalán nem vagy tisztába, valójában ezzel kapcsolatban nagy káosz van, nem csak nálad, hanem a keresztények többségében is, mivel a "nagy hitető" ebben érdekelt.


Ha Jézussal alakítasz ki egy közvetlen és személyes kapcsolatot, megmenekülsz, ha nem elveszel a különböző elbódulások hajszolásában.



"Drága Gyermekem!


Minden ami épít, buzdít és vígasztal, az Tőlem származik, azt Én, Jézus sugallom számotokra azért, hogy képesek legyetek szeretetben növekedni. Minden, ami elkeserít, elbizonytalanít, kétségbe ejt, az ördögtől van azért, hogy ne legyetek képesek a szeretetben növekedni. Az Én irányultságom az örök szeretet, a sátáné pedig az örök kárhozat. Az általad említett gondolatok abból a könyvből, amelyből idézel – kettő kivételével – istenkáromlás! A négyes és a hatos pontot azért nem tartom annak, habár nem igaz állítások, mert ezek a szeretet megélésének, az egyén megtérésének következményei is lehetnek. (Gondolj az egyik latorra, akit Velem együtt feszítettek fel!)


Az Isten attól Isten, hogy teljes és tökéletes. Mivel e két tartalom elválaszthatatlan egymástól, ezért az Istenben nincs ellentmondás! Így is szoktátok nevezni, hogy abszolútum! Lényegéből fakadóan tehát nem lehet belőle kettő, mert ellentmondásba kerülne önmagával, ugyanis két teljesség nem létezhet! A teljesség attól tökéletes, hogy ahhoz hozzáadni, abból elvenni nem lehet. Nem, mert mind a két lehetőség a tökéletességhez képest hiányt fogalmazna meg. Tehát az Isten a teljességében tökéletes"

Jézus; A HANG - könyv 4727

2018. jún. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szeretet hiányzik belőled a másik ember felé. Én azzal kezdeném, hogy beszélnék Istennel. Ezt így elmondanám neki, bár tudja, de azért jó ezt hangosan is kimondani, hogy benned is tudatosuljon. Ő képes benned változást hozni, magadtól ez úgyse megy, de előbb őt keresd, ne emberi szokásokat, mert akkor elbuksz.
2018. jún. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ősi dilemma. Olvasd el a 73. Zsoltárt.
2018. jún. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

A megtéréshez, a gondolkodás megváltoztatásához, Krisztusban történő újjászületéshez és az életünk végéig tartó megszentelődésben járáshoz nem kell felekezetbe járni. Van az egyén és Isten. Hozzá Krisztus az út, nem valamiféle egyház. Leszögezném, hogy én úgy tartom, hogy Krisztus az Isten megtestesülése.

Bár újjászületett keresztényeknek szól, de olvasd el a Római levél 7. fejezetét.

A Galata 5-ben pedig leírja, hogy mire vágyik a halott test, és mire vágyik az újjászületett lélek.

Idézem

5,17 Mert a test a lélek ellen törekedik, [Róm. 7,17.23.25.] a lélek pedig a test ellen; ezek pedig egymással ellenkeznek, hogy ne azokat cselekedjétek, a miket akartok.


5,18 Ha azonban a Lélektől vezéreltettek, nem vagytok a törvény alatt. [vers 22.23.]


5,19 A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, [Kol. 3,5.6.] melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.


5,20 Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések,


5,21 Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek. [1 Kor. 6,9.10. Eféz. 5,5.]


5,22 De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.


5,23 Az ilyenek ellen nincs törvény. [1 Tim. 1,9.10.]


5,24 A kik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt. [Róm. 6,6.]


5,25 Ha Lélek szerint élünk, Lélek szerint is járjunk. [Róm. 8,5.]


5,26 Ne legyünk hiú dicsőség [Fil. 2,3.] kívánók, egymást ingerlők, egymásra irígykedők.


Őszintén kérj segítséget Istentől, akkor megsegít. De bízz is benne!


Jakab

1,5 Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, [Márk. 11,24.] kérje [Péld. 2,6.] Istentől, a ki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik néki.


1,6 De kérje [Mát. 21,21. Márk. 11,24.] hittel, semmit sem kételkedvén: mert a ki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, a melyet a szél hajt és ide s tova hány.


1,7 Mert ne vélje az ilyen ember, hogy kaphat valamit az Úrtól;


1,8 A [Jak. 4,8.] kétszívű, a minden útjában állhatatlan ember.

2018. jún. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudom hogy bizonytalan vagy, de ha ennyire őrlődsz két dolog között, a legrosszabb amit tehetsz hogy másoktól kérdezed, hogyan dönts.

Ha más hoz meg egy ilyen döntést helyetted, szinte garantált hogy idővel újra elkezdesz gyötrődni, hogy mi lett volna, ha valaki mas tanácsát fogadod meg, és a másik utat választod? És vissza is jutsz oda, ahonnan indultál.


Lehet hogy hosszú ideig tart, mire biztos döntést tudsz hozni, de neked kell ezt a döntést meghoznod, ha nem akarsz a későbbiekben is kétségek között maradni.

Mérlegelj, melyiknek mi lehet az előnye, hátránya, egyáltalán mennyire valószínű hogy ezek bekövetkeznek, stb. A lényeg, szánd rá az időt és magad dönts, ne másoktól várd hogy megmondják, szerintük mi a jó neked!

2018. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Persze, érthető, hogy ezt az utat nekem kell megtennem, nem másnak.

Lehet furán hangzik, de ha én szeretnék csatlakozni egy közösségbe, hogy úgy jobban elsajátíthassam a dolgokat, melyik felekezetet ajánljátok?

Katolikus - protestáns pro/kontra?

2018. jún. 26. 17:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha már lehet választani,akkor ,babtista,vagy esetleg református.
2018. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!