Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Teljesen összezavarodtam,...

Teljesen összezavarodtam, akkor most mit hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 60 kilo vagyok, 33 éves nő. 3-4 kilotol szeretnék mehszabadulni, de mindenki mást mond. Ugye a norbis modszer szerint liszt cukor kilove, minden más mehet, tejtermekek, sajtok, husok, minden. De kaloriaban az rengeteg. inkább szamoljam a kalóriákat vagy hogy csináljam?
2018. jún. 22. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Miért lenne rengeteg kalóriában? Nem kell sokat enni belőlük s nem sajttal kell jóllakni, egyél zöldséget s egyebeket is, akkor nem sok. De a húsok zöme pont eléggé kalóriaszegény, kevés zsíros hús van.


Nem muszáj kalóriát számolni, az macerás, de sajna van, aki nem tudja elkerülni, mert anélkül sosem tudja, mikor száll el. S van, akinek mindegy, mert számolással ugyanúgy elszáll, mert éhes. Ez csak ilyen informatív kis technika, alapvetően egy jó étrend kellene, amivel deficitben is jóllaksz s vagy automatikusan fogysz kis odafigyeléssel, vagy számolnod kell, de nem nehéz a keret betartása.


Én nem dönthetem el vagy jósolhatom meg, neked mi lenne a jó. Én elhagytam a cukrot és a lisztet, de aztán visszavettem az utóbbit, ez nem befolyásolja nagyban a fogyásomat, hisz az a kalóriákon múlik s hogy mikor kit mi laktat és mennyire fegyelmezett, hogy jóllakottan ne egyen, az egyéni és változó. Van, aki kicsit odafigyel, mozog és fogy, különösebb változtatások nélkül is. Életmódváltást mindenképpen ajánlok, csak neked kell rájönni, ez mit jelentsen étkezésben és mozgásban.

2018. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyél kevesebbet, ennél jobbat nem lehet tanácsolni. Tedd rá a tányérra, amennyit általában kiadagolsz magadnak, majd harmadát tedd vissza.
2018. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,


ez teljesen egyénfüggő kinek mi a jó. A szénhidrát, zsír és a fehérje mind mind szükséges a testnek, az nem mindegy milyen arányban. Én pl több zsírt kevesebb szh-t eszek mert azt figyeltem meg magamon, hogy a zsír erőt ad és jobban laktat, míg a sok szh után álmos,levert leszek és hamar megéhezek. Tapasztald ki magad! Norbit felejtsd el úgy ahogy van, ne edd a termékeit ha jót akarsz magadnak. Természetesen igyekezz minden tápanyagot minőségi formában bevinni(értem ezalatt, hogy szh forrás teljes kiőrlésű vagy egyéb alternatív liszt, gyümölcs, zöldségek stb formájában, a zsír inkább növényi mint állati de az utóbbit sem kell elhagyni, stb stb). Egyél minnél több olyan terméket amin nincs vagy nagyon rövid az összetétel lista, főzz magadra, mozogj, pihenj eleget és figyeld a tested mi jó neked és mi nem! :) Azt tanácsolom, hogy 3 napig egyél zsírban gazdag szh-ban szegényen(de legyen azért) utána 3 napig fordítva, és nézd meg melyik laktat jobban, mekyiktől van több energiád stb... hajrá! :)

2018. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom. Tavaly 2 hónapig remdeltem a norbis menüt, de egyfolytában ment tole a hasam és a végére már a kaják szagatol is rosszul voltam.
2018. jún. 22. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:

A fogyás mértékét a kalóriadeficit határozza meg.

A szénhidrátszegény diéták arra alapoznak, hogy kezdetben, az első pár hétben az ember szénhidrát raktárai kiűrülnek. Mivel 1g szénhidrát 4g vizet "köt meg" a szervezetben, azért ha a szokásos napi 100-200g szénhidrát helyett valaki csak 50g-t eszik, másnap reggelre sokat "fogy" kilóban. Ez viszont nem zsír lesz, ami lemegy hirtelen, csupán víz.

A diéták alapja a kalóriadeficit. Ehet valaki update termékeket, ha megeszik 2000kcal norbis csokit, meg egyebeket, ugyan úgy nem fog fogyni...

Fontos megérteni, hogy nincs hízlaló, és fogyasztó étel. a kalóriadeficit fogyást eredményez, a kalóriatöbblet pedig hízáshoz vezet (hosszú távon).

Jól látod, kalóriában sok lehet pár szelet sajt és egy kis hústermék. Szénhidrát ugyan kevés van bennük, de a telített zsíroknál nincs rosszabb, a norbis termékekben pedig nagyon sok ilyen zsírsav van. A telítetlen zsírsavak jók, így a magas zsírtartalmú ételekből is inkább ezeket érdemes fogyasztani (magvak, olajos halak).

Ha valaki a kenyér/cukor/tejtermékek/stb elhagyásával kalóriadeficitbe kerül, azaz a kenyér/cukor/stb helyett nem eszik más magas kalóriatartalmú dolgot, akkor fogyni fog. Viszont ha valaki elhagyja pl a napi 2 szelet kenyeret, és helyette eszik egy fél tábla norbis csokit, mondván hogy az "nem hízlal", akkor azzal nem fog előrréb jutni, főleg hogy a norbis csoki tele van telített zsírsavakkal...

2018. jún. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!