Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kimehetek így áldozni az...

Kimehetek így áldozni az oltárhoz a Szentmisén?

Figyelt kérdés

Pár hete gyóntam legutóbb, de sajnos azóta is rengeteg bűnt elkövettem és tele van a fejem bűnös rossza gondolatokkal, sokszor sajnos Isten ellen is,pedig nem akarok olyat gondolni. Így nem mehetek ki áldozni, igaz?


Hogyan tudnám kiverni a fejemben levő rossz gondolatokat?



2018. jún. 30. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha bűnöket elkövetted tettel, akkor nem mehetsz ki így áldozni gyónás nélkül.

Rossz gondolatok jönnek maguktól is, törekedj "elhesegetni" őket. Ha nem te gerjeszted ezeket a gondolatokat, általában nem szükséges hozzá gyónás. De legjobb, ha lelkiatyádat megkérdezed gyónás alkalmával.


Egyébként a rendszeres és gyakori (néhány hetente, 1-2 havonta) gyónás az hasznos, mert egyre jobban ismered majd önmagad, egyre több bűnödre ismersz majd rá, segít, hogy mind inkább krisztusi életet élj.

2018. jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Csak akkor muszáj sürgősen gyónni menni, ha halálos bűnt követtél el, de egyébként nem. A bocsánatos bűnöket az Eucharisztia eltörli.
2018. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
0%
Tehát így megy? Bűnt követek el, viszont hiszek istenben aki megbocsájt és kész? Meg milyen bűnös gondolotok?
2018. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

#3

Nem, az ördög is hisz Istenben...

2018. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

"Tehát így megy? Bűnt követek el, viszont hiszek istenben aki megbocsájt és kész?"

Nem...

1. Fel kell ismerned, hogy bűn, amit tettél (sokan még eddig se jutnak el sajnos), 2. szívből bánni kell a bűnöket, 3. meg kell fogadni, hogy többet nem követjük el, 4. helyre kell hozni a bűn által okozott kárt.

Így megy ez.

2018. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Én már ott elakadtam, hogy miért akarsz egyáltalán így áldozni???

Gondolom, te is ismered a szabályokat.

Gyónni kell előtte.

Most mondhatjuk, hogy ez csak egy szokás. De ha nem tartod fontosnak a gyónást, akkor miért lenne fontos az áldozás?

2018. jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Gyóntam előző vasárnap, de sajnos azóta sűrűn előjönnek bűnös gondolatok Istenről. :( szeretnék megszabadulni azoktól a rossz gondolatoktól..
2018. jún. 30. 18:11
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

Minden olyan gondolat, amely épít, buzdít és vigasztal, annak forrása, táplálója az Isten.

Minden olyan gondolat, amely rombol, elkeserít, és kétségbe ejt, az a gonosztól forrásozik.


Kísérteni mindenkit megkísért a gonosz, ezt nem lehet megakadályozni, még Jézust is megkísértette, "ha Isten Fia vagy, vesd le magadat, mert megvagyon írva"...


De azt meg tudod akadályozni, hogy a fejedben véglegesülten gyökere verjenek ezek a rossz gondolatok.

Hogyan? Egyrészt éberséggel, tehát időben észre kell venned, és ilyen estben hála adó ima ami a leghatásosabb.

Hála és dicsőítő ima, ez e legjobb védekezés.

Találj olyan eseményeket, olyan történéseket amik miatt hálát adsz Istennek.

Mindenért hálát lehet adni, pld.azért is, hogy tudsz arról , hogy van Isten (hány ember teljes sötétségben él ez ügyben), hálát lehet adni a jó időért, az esőért, a testi lelki megpróbáltatásokért (mert ezek is érted vannak, hogy megerősödjél). :)



"Ami pedig a gondolati bűnöket illetik, hát e téren tévedésben vagy. Nem a bűnös gondolatok visznek el Tőlem, hanem a SZÁNDÉK. Aki már reggel felindítja magában a jó szándékot, vagyis azt, hogy csak a szeretet irányában akar gondolkodni, szólni és cselekedni, annak nem kell törődnie azzal, ha a szemtelen szellemektől bármiféle gondolatok is lövöldözik. Azt szoktátok mondani, és jól mondjátok, mert e kép Tőlem van, hogy az nem baj, ha valaki feje felett kárognak a madarak, csak azt ne engedjétek, hogy fejeteken fészket rakjanak.


Ha szándékod tiszta, akkor egész lényed tiszta, bármilyen gondolatok is kavarognak benned. "

Jézus; A HANG - könyv 413

2018. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%
Te én ajánlok neked egy màsik utat. Mitszólnàl ahhoz, ha arra kérnélek, hogy hagyd ki egy pár hónapig ezt az egészet. Ne gyónj, ne àldozz, ne imàtkozz!! Élvezd az életed, egyél igyàl, nézd a csajokat az utcàn!!! Ne gondolj az úrra. Igyàl alkoholt, kìvànd meg a dögös feleséget a szomszédban. Hidd el sok dolog változni fog. Ràdobbensz arra, hogy az élet sokkal szìnesebb akkor, ha nem szorîtod isten korlàtai közé!! Ràjossz arra ,hogy ezek a dolgok valójában nem bűnösnek. Csak próbáld ki a kedvemért
2018. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem, én elköteleztem magam, hogy követem Jézust!! <3

Neked kellene "kipróbálnod" milyen a Jézust követők élete. :)


Hidd el, az általad fogalmazott korlátok a Te javadat szolgálják, az Úr kegyelméből, amikre pont a bűnbeesés elkerülése végett van szükség, hogy halálod napján üdvösséget nyerj és a Mennyországba juthass, ahol találkozhass azzal, Aki egész életeden át vigyáz, terel és tanít Téged és szíve legmélyéből szeret Téged és csak arra vágyik, hogy megtérj és kövesd Őt és hogy ezt oszd meg másokkal is,hogy más is Hozzá jusson el!!



A csajok, a pia, a partyk..mind múló dolgok! A lelki üdvösséged (és mások üdvösségét szolgáló tevékenységek) felé vezető dolgok, amik igazán számítanak

2018. jún. 30. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!