Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan bűnbe estem-e, ami...

Olyan bűnbe estem-e, ami kizárja hogy áldozzak a szentmisén? Hitüket gyakorló katolikus embereket kérdeznék.

Figyelt kérdés

A napokban voltam gyónni és kaptam feloldozást és azóta még nem is tudtam szentáldozáshoz járulni és áldozni. Viszont nem voltam képes fékezni magam és több alkalommal megbámultam szexuális vággyal a másik nemhez tartozó attraktív egyéneket, és tisztátalan szexuális tartalmú gondolatokat is forgattam a fejemben, bár másrészt meg ahogy észreveszem és szégyenlem magam, próbálok ellenállni ezeknek a dolgoknak és szívből azt kívánom és azért imádkozom hogy bárcsak ne tenném ezt és bár meg tudnám olyankor is fékezni magamat, amikor nem tudom... Talán az még hozzátartozik az igazsághoz hogy bár van párkapcsolatom, de egyenlőre az aktuális állapotokból kifolyólag próbálok tisztaságban élni és úgy érzem néha hogy ez az agyamra megy és ezért is megy nehezebben a tekintetemen és a gondolataimon való folyamatos uralkodni tudás...

És igazság szerint kétségeim vannak afelől hogy most már egy újbóli gyónás nélkül járulhatnék e szentáldozáshoz, avagy sem.



2015. márc. 20. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Csak kísértve voltál, nincs bűnöd.
2015. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Máté 18:9 És ha a te szemed botránkoztat meg téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; jobb néked félszemmel bemenned az életre, hogynem két szemmel vettetned a gyehenna tüzére.
2015. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell megbotránkozni semmin.
2015. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Isten "csak" a bűnbánó személyeknek bocsájt meg, te megbántad a bűnödet. menj, és ne kövess el többé bűnt. tetess szűrőprogramot a számítógépedre egy bizalmas barátoddal. (az önkielégítésről nem ír a biblia, így nem lehet azt állítani, hogy tiltja. annyi eset volt akkoriban is, hogy biztos megemlítette volna, ha zavarja))
2015. márc. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem,a gyónás amugy is annyi mint a halottnak a csók.
2016. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%
A szentmise a bűn, amit csináltál az nem bűn.
2020. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10%
És ez nem tisztaság, hanem agymosás.
2020. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!