Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy akik minden vasárnap járnak templomba sokkal többet megengednek maguknak?

Figyelt kérdés
Tudjátok, a "majd úgyis meggyónom" elven

2018. júl. 3. 15:24
1 2
 1/12 anonim válasza:
90%
Nem vettem észre.
2018. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt nem ismerem az összes templomba járó embert, nem állok őrt minden templomnál és ellenőrzöm a híveket napi 24ben. Ha te igen, akkor jó sok időd lehet.


A másik pedig:csak katolikusoknál van gyónás. Akkor most csak róluk beszélsz? Mert hogy mások is járnak ám templomba, ezt jó lenne tisztázni.

2018. júl. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered az összes templomba járót?

Mert én itt a környezetemben nem vettem ilyesmit észre.

2018. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha már az álszentséget írtad kulcsszóként, te hibátlan és bűntelen vagy? Nem gondolod, hogy nagyon álszent feltenni egy ilyen kérdést? Tudod, lehet vannak olyan templomba járók, akikre célzol kérdésedben, de ők veled ellentétben felismerték, hogy szükségük van Isten segítségére és eljárnak a templomba/gyülekeztbe.

Bizonyára neked is rengeteg bűnöd van, ideje lenne beismerned magad számára is és elkezdeni látogatni a templomot/gyülekezetet. Miként azt egyébként Jézus is ránk hagyta.

2018. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd néni takarítónő, ő szokta takarítani a templomot minden vasárnap este a falunkban. Biciklivel jár télen-nyáron, egy kis romos parasztházikóban lakik, tavaly még Junoszty tévén nézte az esti híradót. Nem úgy néz ki, mint aki olyan sok mindent megengedne magának.
2018. júl. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem figyelem őket non-stop xD. Csak az a tapasztalatom, hogy akik ezt nagyon hangoztatják, sokkal több embert bántanak meg, csinálnak rosszabb dolgokat, mint akik csak élik az életüket. És kedves #4 . Én inább igyekszem isten szerint élni, és jót tenni, minthogy állandóan templomba járjak. És igen, katolikusokra gondoltam, bocsánat, ezt nem írtam
2018. júl. 4. 11:07
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Én úgy látom, hogy a katolikus papok engednek meg sokat maguknak. Ha lebuknak, akkor kirakják őket a szervezetből, de ha nem, akkor igyekeznek eltussolni, szőnyeg alá söpörni a mocskos dolgaikat, egymásnak is falaznak betyárbecsületből.
2018. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

30%-os, te baptista vagy? Egy másik kérdésedre adott válaszodból ezt szűrtem le, de javíts ki, ha tévednék.

Pusztán csak érdekel, hogy melyik felekezet tagjaiként csinálod itt a folyamatos provokációt...

2018. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Speciel gyónás nem csak a római katolikusoknál van, hanem pl. nálunk is (evangélikus vagyok).

A kérdésre válaszolva: nem, nekem nincs ilyen általános tapasztalatom (bár egy-két konkrét példa persze előfordul).

2018. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Ez a "majd úgyis meggyónom" nem működik 😂 Egyrészt mert ez Szentélek elleni bűn, másrészt bűnbánat kell a gyónáshoz, nem úgy megy, hogy csak bemegyek azt' jólvan..


Ja, és.. "Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek; és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek. Miért nézed a szálkát atyádfia szemében, a magad szemében pedig miért nem veszed észre még a gerendát sem? Vagy hogyan mondhatod akkor atyádfiának: Hadd vegyem ki szemedből a szálkát! - mikor a magad szemében ott a gerenda. Képmutató, vedd ki előbb saját szemedből a gerendát, és akkor majd jól fogsz látni ahhoz, hogy kivehesd atyádfia szeméből a szálkát.” Mt 7,1-5

2018. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!