Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc példázatotok a Bibliából, és miért pont az?

Figyelt kérdés

2018. júl. 10. 20:49
1 2
 1/20 KZitus ***** válasza:
25%

Jeremiás 33:3

»Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«”

Ézsaiás 41:10, 13

"Ne félj, mert én veled vagyok. Ne aggódj, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek, igen, segítek neked. Erősen foglak igazságos jobb kezemmel.« 1Mert én, Jehova, a te Istened, megragadom jobb kezedet, én, aki ezt mondom neked: »Ne félj! Segítek neked.«

Jeremiás 29:11 »Mert én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek – ez Jehova kijelentése. – Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek."


Jehova telefonszáma:0066195522

2018. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Prédikátor mivel megmondja a tutit, hogy minden csak hiábavalóság.
2018. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Na csak jehovásokat ne..... nagy kamu bagázs
2018. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
KZitus, mi ez a telefonszám dolog???
2018. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Az irgalmas samaritánus példázata. Krisztus saját magát mutatja be a samaritánuson keresztül.


Üdv. Péter

2018. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Jézus egy szóval sem mondja, hogy a szamaritánus ő lenne. Csak azt mondja, hogy ki a felebarát. Pont azt mondja, hogy mi legyünk a szamaritánusok.
2018. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Én, János, hallottam és láttam ezeket, és amikor hallottam és láttam, leborultam az angyal lába előtt, hogy imádjam őt, aki megmutatta nekem ezeket. De ő így szólt hozzám: Vigyázz, ne tedd, mert szolgatársad vagyok neked és testvéreidnek, a prófétáknak és azoknak, akik megtartják e könyv igéit: Istent imádd!

És így szólt hozzám: Ne pecsételd le e könyv prófétai igéit, mert az idő közel van. Aki gonosz, legyen gonosz ezután is, és aki bűntől szennyes, legyen szennyes ezután is, de aki igaz, cselekedjék igazságot ezután is, és aki szent, legyen szent ezután is! Íme, eljövök hamar, velem van az én jutalmam, és megfizetek mindenkinek a cselekedete szerint. Én vagyok az Alfa és az Ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég.

Boldogok, akik megmossák ruhájukat, mert joguk lesz az élet fájához, és bemennek a kapukon a városba. Kívül maradnak az ebek, a varázslók és a paráznák, a gyilkosok és a bálványimádók és mindenki, aki szereti és cselekszi a hazugságot. Én, Jézus, küldtem el angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen nektek a gyülekezetek előtt. Én vagyok Dávid gyökere és új hajtása, a fényes hajnalcsillag.

A Lélek és a menyasszony így szól: Jöjj! Aki csak hallja, az is mondja: Jöjj! Aki szomjazik, jöjjön! Aki akarja, vegye az élet vizét ingyen!" (Jelenések 22:8-17)

2018. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
"Ne ítélj, hogy ne ítéltess." - Azért ez a kedvencem, mert drága hívő barátaink rendszeresen szegik meg velünk, ateistákkal szemben. :*
2018. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Előre leszegezném, nem akarok vitát kirobbantani, de sokkal gyakoribb, hogy az ateista kezd el pattogni a hívőnek, mint fordítva.
2018. júl. 11. 14:52
 10/20 anonim ***** válasza:
Igazad van, Kérdező, de ezt fórumon vettem csak észre. A való életben a hívő "pattog", térít, nevezd, ahogy akarod az ateistának, és nem fordítva.
2018. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!