Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért, vagy miért nem vagy...

Miért, vagy miért nem vagy vallásos?

Figyelt kérdés
És ha az vagy akkor hiszed, hogy a te vallásod az ami kvázi az igaz vallás?
2018. júl. 10. 21:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
25%

"vallásos"

Nem igazán szeretem ezt a szót.

Én igyekszem keresztény életet élni.S ezért hiszem, hogy egy keresztény csoport van, és nem vallások sokfélesége.

2018. júl. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%
Túl sok ellentmondás és logikátlanság következik bármelyik vallás es a valóság összevetésekor. Így persze nem is tudok hinni egyikben sem.
2018. júl. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%
Túl racionális vagyok, csak a szilárd tudományos magyarázatokban hiszek, amiket logikusan le lehet vezetni. A vallás számomra túlságosan elvont, nem tudok vele azonosulni.(Ettől azonban még nem ítélem el a hívőket, amíg nem árt vele senkinek, addig szerintem mindenkinek szíve joga azt támogatni, amit akar)
2018. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
46%

. Vannak rokonaim, akik vallásosak, van köztük pár alkoholista, agresszív "állat", de nagyon lelkiismeretes, példaértékű embereket is ismerek. Szerintem nem a vallás teszi az embert olyanná, amilyen, hanem pont fordítva.

A "kamu" keresztényekből pl nagyon elegem van. Sokan csak gyónni járnak a templomba, de egész életükben megnyomorítanak másokat, isznak, törvényt szegnek, de aztán rohannak elhadarni 10 miatyánkot... Ha valaki csak Istentől való félelmében "keresztény", azt lenézem. Aki viszont kitart az elvei mellett, és nem árt másoknak, azokat elfogadom, tisztelem.


A szüleim nem vallásosak, sosem jártunk misékre. Templomban viszont nagyon sokat megyünk, városnézéskor mindig bemegyünk körülnézni. Nem vagyok vallásos, mégis "szebben" viselkedek, mint a legtöbb kersztény... Ez elég elgondolkodtató számomra.

Nem zavar, ha valaki keresztény/zsidó/muszlim, az viszont a legtöbb embernek ellenszenves, ha valaki túlságosan sokat beszél vallásáról, másokra erőlteti nézeteit. A vallás szerintem mindenkinek a magánügye. Valamiben mindenki hisz, van aki Istenben, van aki azt mondja, nincs semmilyen felső erő-de hinni az ateisták is hisznek.

Aki azt mondja, csak egy igazság létezik, (valószínűleg) téved. A nagyon vallásos emberek, ugyan úgy mint bármilyen más elfogult ember, nem hajlandó meghallgatni mások véleményét, ami a probléma forrása.

2018. júl. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
42%

Nem vagyok az s azért, mert minden általam ismert vallásban vannak olyan állítások, amikben nem hiszek.

Van egy saját világképem, ami főleg fehér foltokból áll, ez van, nincs elég adatom ahhoz, hogy kidolgozottabb legyen.


A családom részben vallásos volt, de a konfirmáció felé már túl sok kérdést tettem fel, ami nem tetszett másoknak, így elmaradtam :)

2018. júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
58%
Vallásos keresztény vagyok, katolikus. Azért, mert ebben nőttem fel, és mert voltak vízióim már kiskorom óta, amikben Jézus megjelent számomra. Olvastam és kutattam más vallások után is, sőt az ateizmusra is gondoltam, de mégiscsak az jelentette a legnagyobb békét, megértést, és elfogadást a lelkemnek, ha kitartok a kereszténység mellett, katolikusnak maradva.
2018. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
65%
Ateista vagyok, mert elég nehéz életem van anélkül is, hogy idegen embereknek akarnék megfelelni.
2018. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%

Katolikus keresztény vagyok. A hatossal ellentétben nem azért vagyok vallásos, mert a szüleim is. Habár engem is így neveltek a szüleim, nem tudnék valamit csak azért követni, mert ebbe neveltek bele.

Nekem meg kellett kűzdenem a kételyeimmel, magamtól tértem meg.


Hogy miért hiszek Istenben? Lehet, hogy baromi klisés lesz a válaszom, de azért, mert érzem az ő jelenlétét az életemben, kapcsolatban vagyok vele az imán és az Igén keresztül. És hiszem azt, hogy a világunk, ez a csoda nem jöhetett létre magától, a természet, az emberi agy, a DNS, a naprendszerünk, a Bolygónk tökéletes elhelyezkedése a Naphoz képest, mind egy Alkotóra utal.


Miért épp keresztény? Minden vallás arról szól, hogy az embereknek az istenség(ek)et ki kell engesztelni, meghatározott rituálékat elvégezni, áldozatot bemutatni neki(k), ezzel szemben a kereszténység az egyetlen vallás, ahol Jézus Krisztus, valóságos Istenként és valóságos emberként meghozta az áldozatot értünk. Az emberiség hibázott, az ember elszakadt Istentől, és mégis Isten hozta meg az áldozatot, hogy ismét visszavezessen minket magához. Jézus valóban történelmi személy volt, és az Újszövetség hitelességére rengeteg minden utal, pl. Lee Strobel Jézus dosszié című könyve szuper a témában.


Miért épp katolikus? Na, ezzel kellett a leginkább megkűzdenem. Nagyon sok keresztény fiatalhoz képest én is csak egy üres szertartást, merevséget láttam az egészben. Sajnos nem igazan volt élő közösségünk. Habár pontosan tudtam mi zajlik egy misén, mégsem fogtam fel igazán, mit is jelent ez (ez köszönhető annak, hogy a hitoktatás sokszor nem elég mély, sok templomba járó felnőtt sem fogja fel, csak rutinból megy) aztán persze fokozatosan megértettem mindent, utánaolvastam, Bibliàt olvastam, egyházatyákból is olvastam, és rájöttem, ezek a katolikus hitet támasztják alá, ezt vallották az ősegyházban is, akkor nyilván ez az igazság. Értelmemmel felfogtam ezeket a dolgokat, de az érzelmi része az később következett. Egy ifjúsagi találkozón a Szentségimádás nagyon megérintett, akkor éreztem igazán, hogy Jézus itt tényleg jelen van.

Mostmár tudom, hogy a katolicizmus nem az a nyűglődés, amit a falunkban láttam, igenis másutt élő hit van a katolikus egyházon belül is, és rengeteg szuper közösség.


19/L

2018. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok vallásos, mert számomra a vallás nem tud nyújtani semmit.
2018. júl. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
35%
Nem vagyok vallásos. Szerintem nem kell magyarázni, mert ez a normál állapot.
2018. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!