Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen eseményt mutatnak be...

Milyen eseményt mutatnak be azok a vallásos képek, ahol két kisgyerek megy át mennydörgés közepette egy rozoga hídon és mögöttük egy őrangyal áll?

Figyelt kérdés

Katolikus képeken gyakran látni ilyet. Egy nagyobbacska kislány és egy fiatalabb kisfiú megy át egy zuhatag felett átívelő rossz kis bürün. A kisfiú nagyon fél, mert közben a dörög az ég is. A kislány bátorítja, nyugtatja, vezeti a bürün. Mögöttük pedig egy őrangyal van, aki nyilván vigyáz rájuk.

Ez valamiféle történetet mutat be?



2018. jún. 17. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Egyszerű őrangyalos képek, az ihlette őket, amikor Jézus a gyermekek őrangyalairól beszélt.
2018. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondolsz?


[link]


Hasonló nekem is van itthon valahol, még kicsi koromban kaptam.


Nem konkrét történet, csak azt mutatja be, hogy őrangyalok vigyáznak ránk, akiket Isten küldött. Gyerekek szoktak ilyen képet kapni.

2018. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez a kép. Nekünk is volt, de láttam több változatban is.
2018. jún. 17. 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyerekek védtelenebbek,gyakrabban éri őket kisebb baleset. Ezért is közkedvelt ez a téma.Különösebb történetre nem utal. Ezek és hasonló képek egy idő szakban egy stílusban készültek.

Minden vidéken (falukban)minden második házban volt ugyanolyan kép.pl Mária Jézus galambok..

2019. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!