Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Semmilyen formában nem fér...

Semmilyen formában nem fér össze a vallás és az okkultizmus/spiritizmus?

Figyelt kérdés
Észrevettem magamon, hogy mostanában sokat olvasok az okkultizmus témában. Tetszik, és bizonyos (nem démoni, sátáni vagy ártó) tanait szívesen gyakorolnám. De mivel az egyház ezt nem támogatja, Isten is elveti, így inkább kezdek letenni róla, ami kicsit kiábrándító, mert nagy lelkesedéssel tanulmányoztam. Tehát semmilyen formában nem gyakorolható az okkultizmus egy Istenfélő/keresztény/hívő ember számára?

2018. júl. 13. 14:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
41%
Isten egyértelműen megtiltotta, azért mert Ő tudja, hogy milyen következményekkel jár, ha valaki kapcsolatba kerül ezekkel tiltott dolgokkal és ezáltal a démonokkal. Isten a törvényeit, a tiltásait nem azért hozta, hogy megfosszon valamitől, hanem azért, hogy megóvjon. Keress és olvass keresztény irodalmat, vagy tanulmányozd a Bibliát, ebben vannak az igazi kincsek.
2018. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy nem azért vannak Isten törvényei, hogy megtiltson valamit. Szimplán nem voltam tisztában a vallás/egyház és az okkultizmus kapcsolatával, ezért kérdeztem. Ugyanakkor kiemeltem, hogy nem használnám mások ellen,vagy mások kárára. De egyértelműen, ha Isten ezt elveti, akkor nem foglalkozom vele. Köszönöm a választ.
2018. júl. 13. 15:35
 3/28 Dongaben ***** válasza:
53%
Az "Egyházi törvényeket" az emberek alkották! Úgy, ahogy éppen az érdekük kívánta. Ez történelmi tény! A hatalom miatt hozták ezeket a törvényeket. És ezért vannak most süllyedőben, hogy "kinyílt" a Világ a tudatlanok előtt is...
2018. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
A keresztény, illetve zsidó vallással nem fér össze egy formája sem. A wicca vagy a sátánizmus megengedi a mágia használatát.
2018. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: ahogy az okkultizmust is emberek alkották. A egyház helyzetéről nem kívánok vitázni, viszont érdekes meglátás.

Harmadik válaszoló. Hagyjuk már a sátánizmust. Feltettem egy egyszerű kérdést. A sátánizmus okkultizmus, de nem minden okkult dolog sátánizmus. Objektív választ akartam kapni.

2018. júl. 13. 16:36
 6/28 Dongaben ***** válasza:
59%

Amúgy:

Az egyház által tiltott tanok vitték előre az emberiséget... Ha rajtuk múlna, akkor ma is faekével szántanának a földesúr jobbágyai... Akinek meg más gondolata van, az éghetne a máglyán...(

2018. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%

Dehogynem fér össze. Az Egyház nyilván egy dogmatikus ideált várt el mindig is, de ezt igazábol senki sem tartja be fár fanatikuson kívül (lásd szexelő, drogozó papok) a népi vallásosságban pedig mindig összefért a kereszténység a mágiával. Menj be egy falusi családhoz, elsősorban cigányhoz) és ott lóg a kereszt a falon, mellette meg varázsolnak, jósolnak.


Én pl. pogány vagyok (boszorkány) mégis a szervezett vallások közül a kereszténység a kedvencem, mert megvéd minket az iszlámtól, a keresztény felekezetek közül meg a katolikus a kedvencem, mert megvéd minket az amerikai szektáktól. Meg vagyok keresztelve katolikusnak és a gyerekemet is meg fogom keresztelni. Istenben is hiszek, csak nem az egyházi értelmezésében.

2018. júl. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Dongaben ***** válasza:
52%
Mindegy... Azt akartam ezzel jelezni, hogy Isten előtt nem követsz el bűnt, ha olvasol, vagy kipróbálsz pár dolgot.:) Nagyon sok olyan "Okkultista" tanról bizonyította azóta a tudomány, hogy igaz. Ha pedig gyógyításra használnád pl. akkor külön köszönet! (Ismerek ilyet...)
2018. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Dongaben: Ne haragudj, ha lekezelőnek tűnt a válaszom. Szimplán nem akartam, hogy kirobbanjon itt egy egyház vs. vallás vita. Szerettem volna a tárgyát maradni. Egyébként én is hasonlóan vélekedtem, de elbizonytalanodtam. :/
2018. júl. 13. 16:55
 10/28 anonim ***** válasza:
32%
Nem fér össze, mert Isten a Bibliában megtiltja ezeket. A Biblia a válasz rá.
2018. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!