Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az olyan emberek akik egyáltal...

Az olyan emberek akik egyáltalán nem hívei semmilyen vallásnak, elkárhoznak?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem hogy például a nagy szüleim nagyon jó emberek, és szerintem nem követtek el semmiféle olyan dolgot ami miatt örök tűzben kellene égniük. Bár ebben nem lehetek biztos. Na de a lényeg, hogy elismerik hogy van isten, viszont egyáltalán nem szoktak rá támaszkodni, nem a bibilia szerint élik az életüket, nem az igék formolják a mindennapjaikat, és nem imátkoznak. Ennek ellenére tényleg az öröktázbe kéne kerülniük? Hiszen jó emberek.

2018. júl. 20. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom nagyszüleid hova kerülnek, Istené az ítélet.


Mindenesetre nincs olyan hogy jó ember, legalább is a Biblia mércéjével nincs. Én a 10 parancsolatból a "ne ölj" kivételével mindet megszegtem, pedig én sem vagyok egy börtöntöltelék alkat...

2018. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%
Ha hisznek Istenben, akkor nem feltétlenül kerülnek a pokolba. Van esélyük a Mennybe kerülniük. Ha nem hinnének Istenben, akkor biztosan pokolra jutnának!
2018. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ozmium42 ***** válasza:
24%
Mint a pinty!
2018. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Nézd meg mit mondott Jézus:


"Aztán így szól a király a jobbján állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek. Erre megkérdezik az igazak: Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasan, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogathattunk volna? A király így felel: Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek."


Az emberek hajlamosak össze-vissza beszélni néha, olykor azt is mondják, hogy valaki "biztos" pokolra kerül, talán istennek képzelik magukat. Pedig csak egy Isten van, aki igazságos bíróként ítél meg minden embert. Jézus a megtestesült Logolsz, ha Ő azt mondta, amit linkeltem, akkor biztos úgy van.

2018. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Kérdé, hogy elutasították-e Istent, vagy sem, csak egyszerűen nem hisznek. Az előbbi esetben súlyosabb a gond, agnosztikusok nagyobb eséllyel kapnak kegyelmet.
2018. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem ítélkezésből, vagy sértegetésből írok.

Isten szava a következőket írja, ezért lehet tudni, minek hogy lesz a kimenetele:


(1Péter 4:17, 18) . . .. Ha pedig először rajtunk kezdődik, mi lesz a végük azoknak, akik nem engedelmeskednek az Isten jó hírének? 18 „És ha az igazságos nehezen részesül megmentésben, hol látni majd az istentelent és a bűnöst?”

(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


"jó emberek"

Hogy Ki a jó, azt Isten hívatott eldönteni. S ezt az alapján dönti el, ki hogyan viszonyult a kéréseihez, illetve hozzá.

Jézus azt mondta:

(Máté 12:30) 30 Aki nincs az én oldalamon, ellenem van,. . .

A keresztény élet aktív nem passzív. Jézus nem mondta, hogy ebben az esetben semleges lehet az ember.

2018. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ne beszéljünk a nagyszüleidről, mert itt rajtad kívül senki sem ismeri őket, beszéljünk inkább általánosságban. Jézus azért jött, hogy azt keresse és mentse meg, ami elveszett (Lk 19,10). Ez a Világ már akkor el volt veszve mindenestől, de Jézus által adott az Atya egy kiutat, nevezhetjük vészkijáratnak is, mert az. Aki ezen a kapun nem lép be (Jn 3,3-5), annak annyi esélye sincs, mint sündisznónak a négysávos gyorsforgalmi úton csúcsidőben. Persze elképzelhető, hogy a sün átér a túloldalra, százezerből egy. De bűntelen ember nem létezik, a végén pedig mindenki el lesz számoltatva. Mivel fog fizetni, akinek nincs semmije? De aki Jézus Krisztus által elfogadja az Atya kegyelmét - ami nem elvont idea, hanem olyan szellemi valóság, amit csak az ért, aki már megtapasztalta -, annak már minden adósságát előre kifizette Jézus Krisztus. Persze a kegyelem valóságát az bizonyítja, hogy adott ember megtér a bűneiből, ha nem is sikerül egyik napról a másikra, mégis az lesz az irány, hogy ki a bűnből és bele az igazságba, a tisztaságba, a szentségbe. Az ilyen ember úgy megváltozik az évek során, hogy már nem igazán hasonlít egykori önmagára, és nem nosztalgiával gondol az azt megelőző időszakra, hanem úgy, mint ami jó, hogy már az enyészeté. Sajnos a kegyelem vétele nem automatikusan történik, hanem minden embernek tudatosan döntenie kell, és el kell fogadnia, és csak akkor lép jogerőre. Ahhoz hasonló, mint amikor valami jogilag jár, de igényelni kell, különben az ember lecsúszik róla, ha kifut az időből. Vagy ahhoz is hasonló, mint egy elektromos berendezés, ami csak akkor működik, ha csatlakoztatják a hálózatra. De hasonlít egy rádióra is, ami csak akkor veszi az adást, ha megkeresik a megfelelő hullámhosszot.
2018. júl. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes, hogy Jézus szavait idéztem és a többség lepontozta. Ilyen sok lenne itt az álkeresztény? Már Jézus szavai sem mérvadóak?
2018. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A nép hiteője ***** válasza:
100%

A 4-es pedig jo valasz.

Az irgalmassagot gyakorlo emberek megmenekulnek az itelettol, egyszeruen azert mert "vallasos" hit nelkul is cselekszik Isten akaratat.


Máté 5:7 Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.

2018. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Én nem hiszem, hogy van Isten.

Miért kárhoznék el? Mert a jelen kultúrköröm egyik alapjául szolgáló szentiratgyűjtemény egyes homályos fejezetei ezt írják? Na és? Más kultúrköröké mást írnak.


De tényleg, egy "örök tüzet" mi táplál? És nem félnek, hogy sok lesz a gázszámla? :P

2018. júl. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!