Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném megtalálni Istent,...

Szeretném megtalálni Istent, valaki tud magyarázatot adni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Az utóbbi időben, paranoiám van, és folyamatos halálfélelmem.

Egyfolytában a halálra gondolok, pedig csak 22 éves vagyok.

14 éves koromban, bérmálkoztam. Azóta sajnos akkor jártam templomban, amikor édesanyám elhunyt.

Szeretnék segítséget kérni, olyan emberektől, akik hajlandóak kitartani mellettem, amíg felfogom azt, hogy bizony, VAN élet, a halál után.

Előre is köszöm!



2018. júl. 26. 02:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha rákeresel a youtubon Villás Bélára, neki vannak előadásai ezzel kapcsolatban. Ő a vezetője az Árkádia Fényeinek Spirituális Egyházának.


Erre azt mondja, isten bennünk van. Arra biztat, hogy eddig az összes halálunkat túléltük. A paranoia attól lehet, hogy valami elhunyt lélek szelleme energiát szeretne lopni tőled. Ők szellemek hazasegítésével is foglalkoznak.

2018. júl. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Nincs élet a halál után, csak a hinduknál, de ott se marad meg a tudatod.


Talán próbáld meg fordítva nézni a dolgot: nem az élet a normális; születéskor idejössz erre a világra, eltöltesz itt pár évtizedet, aztán hazatérsz.

2018. júl. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül van élet a halál után, viszont a halál előtt tuttira van élet, próbáld meg élvezni amíg tart!


Munkából vagy suliból hazafele menet térj be egy katolikus templomba (nyitva vannak) és mondj el egy miatyánkot. Itt kezdődik el minden.

2018. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Van élet a halal után, egy fényes helyen ahol az ember talalkozik Istennel és az elotte elhunytakkal, valamint a halál után sokszor az ember előtt lepereg saját élete, és sokan feny alagutban találják magukat. A halál azoknak rossz akik itt maradnak aki átéli az jó helyen lesz.


A halál egy masik születésnap, egy új kezdet amely boldogabb mint ez.


Ezt a videot ajánlom figyelmedbe, nekem sokat segített, ateistakra meg ne hallgass


[link]

2018. júl. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha valóban szeretnéd Istent megtalálni,akkor Őt ne a spiritualitásban,ne az ezotériában,ne a halálközeli élményeken keresztül keresd,hanem Jézus Krisztuson keresztül közelíthető meg.

János evangéliuma 3/16

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

17

Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.


Bünbocsánatot nem a saját jóságunk miatt kapunk,hanem azért,amit Jézus Krisztus tett értünk.Tehát Isten már odaadta az Ő egyszülött Fiát .Jézus Krisztus már eljött hogy meghaljon a büneinkért,mert Isten úgy szerette az embert hogy saját Fiát is odaadta értünk.

Nagy árat fizetett értünk.

De akkor mi ebben a mi részünk?A mi részünk ebben az,hogy el kell fogadnunk Jézus Krisztust Urunknak Megváltónknak.Hinnünk kell abban,hogy Jézus Krisztus az Isten Fia,hinnünk kell abban,hogy meghalt a mi büneinkért,hinnünk kell abban hogy feltámadt a halálból a Biblia tanítása szerint.Meg kell kérnünk legyen a mi megváltónk.

Pál Apostol Rómaiakhoz írt levele10/9

Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.

10

Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvességre.


Tehát kell lenni bennünk egy belső meggyőződésnek,erről az igazságról,és szánkal ki kell mondani.Isten nem tette az üdvösséget elérhetetlenné.Teljesen mindegy hogy mit tettél azelőtt.Mert ahogy a keresztrefeszítéskor a latornak a bünei is meg lettek bocsátva és Saulusnak is a keresztényüldözés úgy minden ember részesülhet Istennek e hatalmas áldásában.

2018. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Félelemre nem alapozhatsz egy hitet. Bármennyire is próbálkozol, bármit építesz erre a félelemre, nem lesz tartós, és főként: nem lesz valódi.

Nem tudom, velem mi lesz a halál után, nem tudom, létezik-e menny vagy pokol, és ha igen, akkor milyen lehet, mert én nem a halál után akarom Istent, és nem azért, hogy a halál után jobb legyen nekem: az életembe akarom őt, abba az életbe, aminek Isten ad értelmet a körülöttem levő emberek által nap mint nap, és aminek poklai nem tudták kiölni belőlem az Istenbe vetett bizalmat.

2018. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Viskó című filmet. Ha bármilyen kérdésed, van írj.


Katolikus vagyok én is.


Imádkozni fogok érted!

2018. júl. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, a pozitív válaszokat!

Remek emberek lehettek! :)

2018. júl. 27. 00:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a kérésedre adnák választ, hanem a problémád megoldási lehetőségeivel kapcsolatban szólnék.

A problémád az, hogy félsz a haláltól.

Különbözőek vagyunk, ezért nem vitathatom kit mi nyugtat meg igazán, de látnod kell, hogy nem a halál utáni életben vetett hit (vagy annak "elfogadása") az egyetlen segítség jelenlegi gondodra.



Egy felől:

Élet csak a halál után van. Újjá kell születned:


János 3

3. Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

4. Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?

5. Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.


Újjá születni, csak úgy lehet, ha előtte meghalsz. Te még nem haltál meg. Te még nem születtél újjá a lélektől.


Ha bérmálkozás után még halálfélelmed van, akkor súlyosan félrevezettek azok akik Isten felé kellet volna vezessenek. wiki: "A katolikus egyházban a bérmálás olyan szertartás, melynek során kézrátétel vagy felkenés útján közvetítik a Szentlélek ajándékait a bérmálkozó számára."

Azaz te nem kaptad meg a "Szentlélek ajándékait", mint ahogy gyanítom veled együtt a többség sem. Ennek sok oka lehet. A legegyszerűbb az, hogy aki bérmált távol áll attól a hatalomtól amivel Jézus Krisztus megvilágosította az embereket.


A kérdés tehát az, miként világosodhatsz meg. Hogy értheted meg és élheted meg a Szentlélek ajándékait.

A válasz: keresd Istent. Tanulj tiszta forrásból. Fedezd fel saját életedben a forrás mondanivalóját. Értelmezd, érezd át éld meg amiről Jézus tanít!

Sokszor, rendszeresen. Tarts meg a szeretet parancsolatát. IMÁDkozz! Ez utóbbi nem azonos kéréseid hangoztatásával (melyek kit tudja milyen vágyaidból erednek). Az Isten tiszta törvényeinek igazságát IMÁDd, azaz tartsd életed vezetőjeként magad előtt!


Ide tartozik:


Lázár feltámasztása

Ha szó szerint megáll a szíved, szó szerint meghalsz. Illetve, ha meghalsz megáll a szíved.

Jézus szóhasználatában a vak is és a halott is a megtévedt azaz az Istent nem követő ember.

"hadjátok a halottakat a halottakra"

"év vagyok a világnak, ama világossága" Magyarban a világ= szeme világa = látás = tisztánlátás =igazság ismerete.


A kettő összeér Lázár feltámasztásának történetében:

János 11:

8. Mondának néki a tanítványok: Mester, most akarnak vala téged megkövezni a Júdabeliek, és újra oda mégy?

9. Felele Jézus: Avagy nem tizenkét órája van-é a napnak? Ha valaki nappal jár, nem botlik meg, mert látja e világnak világosságát.

10. De a ki éjjel jár, megbotlik, mert nincsen abban világosság.

11. Ezeket mondá; és ezután monda nékik: Lázár, a mi barátunk, elaludt; de elmegyek, hogy felköltsem őt


Pontosítanám magamat. A legkorábbi fennmaradt magyar evangélium fordításban, a Müncheni-nek nevezett kódexben így írják:


"..Én vagyok a világnak, világa..". Megjegyzésem erre vonatkozik, azaz a második "világ" nem egyszerűen a fény jelenti, ami segít látni, hanem a látás képességének is felfogható.**

Ez ugyebár teljesen összefonódik a vak ember látásának visszaadásával.


**Ez persze a Magyar nyelvbe épített természetes logika - Igen, Igen!!! érdekes elgondolkodni, miként lehet, hogy sem görögben sem latinban nem tapasztalható a Jézusi tanítás és a nyelv összefonódása! A társadalom- és kommunikáció tudomány szerint a nyelv meghatározza a gondolkodást. A társadalmat pedig maga a kommunikáció hozza létre, teszi lehetővé és tartja fenn.


"... aki sötétben jár az megbotlik" => istentelen környezetben az ember elveszti hitét, de az ismét feltámadhat!



Tehát amit eddigi tanítóid elmulasztottak átadni ahhoz, hogy megértéssel átéld gyakorolni kell.

Az Isten tiszta törvényeinek igazságát tartsd életed vezetőjeként magad előtt:


-Tartózkodj az erőszaktól, gondolatban tettben. Ne tegyél kárt fizikailag, lelkileg se másban se magadban.

-Ragaszkodj az igazsághoz: legyél becsületes és őszinte magaddal is!

-Ne akarj nyereséget. Amire szükséged van megkapod. Ha vágyaidat ellenőrzés alá vonod gazdaggá válsz. Ne lopj!

-Keresd kitartóan Istent. Tartóztasd meg magad.

-Tartsd magad tisztán, rendezetten kívül(testedben) és belül(lelkedben)

-Lemondással egyensúlyozd tested állapotát és tanítsd fegyelemre. (Mivel még nagyon fiatal vagy, nem gondolom, hogy le kellene telesen mondanod a "világi életről". A vágyak ilyetén elfojtása könnyen az ellenkező irányba viheti utadat egy ponton túl. Az igazi aszkézis majd felnőttként jöhet magától. Addig csak tartsd a mértéket.

-Legyél elégedett azzal, ami adatott. Ez csillapítja vágyaidat.

-Tanulmányozd a szent iratokat.

-Tetteidet ajánld fel a szeretet Istenének.

2018. júl. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A nép hiteője ***** válasza:

Ján 5:24 Bizony, bizony mondom nektek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.


Ján 8:51 Bizony, bizony mondom nektek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált soha örökké.

2018. júl. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!