Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ti tényleg...

Jehova Tanúi! Ti tényleg abban hisztek, hogy Isten csak azért teremtett több milliárd embert, hogy abból csak 144 ezer jusson a mennybe és a többi mind a pokolban égjen?

Figyelt kérdés

A Jehova Tanúi szervezetnek (Őrtorony meg a Vének) az az egyik hittétele, hogy a Jelenésekben szereplő 144 000 ember arra utal, hogy a Mennyországba mindössze ennyi ember fog férni.


Na de ha megnézzük akkor láthatjuk, hogy jelenleg is durván 7 milliárd ember él a Földön, de a ha beleszámítunk mindenkit, aki valaha megszületett Jehovának köszönhetően vagy meg fog majd születni, akkor szerintem nyugodtan beszélhetünk emberek több tucat milliárdjairól is.

Vajon Isten tényleg azért teremtett meg ennyi embert, hogy abból 144 ezren juthassanak csak be a Mennyek Országába és a többiek, akik meg ugye kintrekedtek, azok az idők végezetéig a pokol tüzében égjenek?


Csak a Jehova Tanúiból is több millióan élnek világszerte, akkor ez azt jelenti, hogy Jehova Tanúinak milliói is a pokolban fognak szenvedni az idők végezetéig?



2018. júl. 30. 23:02
1 2 3
 1/22 Alex Fly ***** válasza:
79%
Nem abban hisznek. Szerintük senki nem fog a pokolban égni, hiszen az nem létezik. A 144000 megy a mennybe uralkodni, a többi vagy feltámad és marad itt a Földön és ott folytatja ahol abbahagyta, vagy nem támad fel és marad halott. Szóval szerintük mindenki jól jár, bármit is csinál...
2018. júl. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
6%

Nemhogy azt hisszük, hanem le van írva, Jézus figyelmeztetésként írta, ne hogy valaki elbízza magát.


Noé idejében is nagyon sokan éltek, még is csak 8 ember menekült meg.

Jézus pedig utalt rá, hogy olyan lesz az ember fiának eljövetele, mint Noé napjaiban.

Végzik a minden napi dolgaikat, ami nem lenne baj, de nem vesznek észre semmit, ezért nem is változtatnak.

Az özönvíz pedig elsöpörte Őket.


Ezt pedig nem Jehova Tanúi találták ki, hanem le van írva. Mi csak utalunk rá.

2018. júl. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
12%
Pokol tüze pedig nem létezik. Isten nem hozott létre ilyen aljasságot.
2018. júl. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem, hogy miként kapcsolódik ehhez az özönvíz. Péter apostol elég egyértelműen leírta, hogy az a keresztség előképe volt, miként az özönvíz megtisztította a földet, úgy tisztítja meg a keresztvíz a megkereszteltet.

Egyébként úgy rémlik, hogy Isten megígérte, nem lesz többé özönvíz, se ahhoz hasonló. Lehet neked kéne megnézned, hogy mi van leírva, na nem az őrtorony újságokban, hanem a Szentírásban.


A pokolt és az örökké tartó szenvedést lehet csak Jézus találta ki, mert szerinted nem létezik, akkor biztos úgy van. Gondolom az őrtorony jobban tudja, mint Jézus.

2018. júl. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Isten nem hiába teremtette a földet, hanem azért, hogy igazságos emberek lakjanak rajta. Így is fog történni. A 144000 azoknak a száma, akik uralkodni fognak Krisztussal a mennyben. A többi igazságos ember a gonoszságtól megtisztított földön fog élni paradicsomi körülmények között. A gonoszok teljes pusztulásra jutnak.

Itt elolvashatod, miben hiszünk még:

[link]

2018. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

Miért van egyre többször olyan érzésem, hogy a kérdések egy részét tanúk írják ki??? Legyen mit írni arra a bizonyos papírra??

"Na de ha megnézzük akkor láthatjuk, hogy jelenleg is durván 7 milliárd ember él a Földön, de a ha beleszámítunk mindenkit, aki valaha megszületett Jehovának köszönhetően vagy meg fog majd születni, akkor szerintem nyugodtan beszélhetünk emberek több tucat milliárdjairól is." Jehovának köszönhetően? Elhiszi bárki, hogy egy nem tanú ezt így fogalmazza meg?

2018. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

#6

Én pl. elhiszem.

2018. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

#6

Elképzelhető, hogy a tegnapi kérdésem láttán ők írták ki. Az is erről szólt.

2018. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Azt azért tudni kell,hogy a 144 000 elpecsételt Izrael 12 nemzetségéből lesz és minden nemzetségből 12 000 elpecsételt.

Jelenések könyve7/ 4

És hallám a megpecsételtek számát: Száznegyvennégyezer, az Izráel fiainak minden nemzetségéből elpecsételve.

5

A Júda nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt vala; a Ruben nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Gád nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

6

Az Áser nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Nafthali nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Manassé nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

7

A Simeon nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Lévi nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; az Izsakhár nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

8

A Zebulon nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a József nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Benjámin nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt.


A Biblia azt mondja hogy a 144 000 Izrael fiainak minden nemzetségéből lesznek elpecsételve.Tehát nem európai,nem afrikai nem amerikai nemzetiségüek lesznek hanem zsidó származásúak.Ők zsidó származásúak lesznek mivel Izrael fiai.Így nem állhatja meg az a tanítás a helyét a Biblia alapján hogy pl egy európai személy belekerülhet a 144 000 közé,mivel ő nem tartozik Izrael egyik nemzetségéhez sem.

János evangéliuma 14/1

Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

2

Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

3

És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.


Jézus azt mondta a tanítványainak hogy sok lakóhely van az Atya házában.És nem határozta meg hogy pontosan mennyi.


Máté evangéliuma 8/11

De mondom néktek, hogy sokan eljőnek napkeletről és napnyugatról, és letelepednek Ábrahámmal, Izsákkal és Jákóbbal a mennyek országában:


Nagyon érdekes dolog,hogy a 144 000 ha a Biblia szerint zsidó származású lesz,akkor mégis más nemzetekből is be fognak kerülni a mennyek országába? A Biblia szerint igen.

2018. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 János114 ***** válasza:
I just came here to read comments
2018. aug. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!