Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elégedettek vagytok a világgal...

Gál Zoé kérdése:

Elégedettek vagytok a világgal amit Isten teremtett?

Figyelt kérdés
Én meg kell, hogy mondjam, nem vagyok vele elégedett. Például az embereket miért teremtette ilyen satnyává? Képtelenek visszanöveszteni az elvesztett végtagjaikat vagy a fogaikat mint a cápák. A betegségekkel szemben sincsenek védve. Egy sokkal erősebb emberi fajt is teremthetett volna Isten, ami értelmesebb mint a mai egyedek. Belekódolhatta volna az emberekbe DNS szinten, hogy tartsák be a 10 parancsolatot, de nem, hagyja, hogy az emberek pokolra jussanak. Lehetett volna mindenki IQ-ja 150 felett, de nem, örüljetek ennek, ami van és adjatok hálát Istennek! De miért is?

2018. febr. 7. 21:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%

írj egy panaszlevelet.

god@support.heaven

2018. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
28%

Remélem ez csak valami vicc.

Na tehát. Az ember igen, a többi állathoz képest elég satnya. DE! Nincs szüksége erőre csak addig a pontig ameddig nem készít különböző tárgyakat, eszközöket amik helyettesítik azt az erőt amivel addig dolgozott.

A betegség ellenállásunk at egyik legjobb és ez abból is látszik ,hogy rengeteg baktérium leginkább az ember szervezetének leépítésén törekszik. Nem tudom, hogy hallottál-e már a fekete fenéről vagy más néven pestis. Szerinted ha olyan rossz lenne a szervezete az embernek akkor azt letudta volna győzni? Vagy a leprát? Az utóbbi az amikor az emberekről élve leszáradtak a végtagok. Való igaz, nem tudunk vissza növeszteni végtagokat de a jövőben ez is lehet megfog oldódni.

Az a 10 parancsolatos dologról:

Az embert saját képére formálta ha jól tudom. Nevetséges lenne ha az olyan "sokszínű" isten csak jó lenne. Bár ha úgy nézzük nincs jó vagy rossz, de ettől most tekintsünk el.

Mi nem vagyunk sem cápák sem gyíkok, sem teknősök sem polipok, hogy olyan óriási képességeink legyenek mint a fog visszanövesztés, a végtag visszanövesztés, a hosszú élet (100 év feletti átlag például). Tehát mi emberek vagyunk. A kérdés úgy is hangozhatott volna, hogy: Miért nem teremtette az isten olyanná a majmokat mint az ember? Hiszen a majom fajok a leghasonlóbbak az emberhez és képzeld, ők sem képesek a fogaikat visszanöveszteni mint a cápák és nem tudják a 10 parancsolatot, SŐT! Keresztény szemmel minden másodpercben megszegik azt. És nem mellesleg rendkívűl sok betegséget hordoznak.

További szép napot! :)

2018. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
52%
Bocs, de ki kell hogy ábrándítsalak. Nem teremtette senki a világot, se Isten, se más. Magától keletkezett az ősrobbanás által.(Vagyis ezt még nem tudni pontosan, hogy mitől, de tuti, hogy nem az Isten teremtette.)
2018. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagyok elégedett az Isten világával, de ő biztosan az. Ez nem biztos, hogy tetszeni fog Kérdező, de talán ezért is jó, hogy nem mindenkinek van 150-es IQ-ja:

https://www.youtube.com/watch?v=tBqUit4mw2M

2018. febr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%

Ha azt mondom hogy nem vagyok elégedett az változtat valamit?


Milyen szép a világ ahhoz képest hogy azoknak teremtette Isten, akik lázadnak ellene...

2018. febr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
64%

Hát, ha ez a világ tudatos tervezés eredménye, akkor ez egy ritka pocsék tervező volt.

Néhány példa:

Fordított retina az emlősökben, ahol az összes idegszálat a fény útjába állítjuk! Mert egy kicsit becsiccsentettem teremtés közben, na és?

Mellbimbó a férfiakra is, mert miért is tűnjön logikusnak a dolog...

Tessék, csillagok nektek, hogy meghatározzák nektek az idő múlását és az ünnepeket! Igaz hogy úgy 0,00...0001%-át látjátok majd csak, de hát a jó mesterembert mindig is a pazarlás jellemezte, nem? Ha meg akarod érteni a te teremtőd logikáját, legközelebb egy darab fogpiszkálóért minimum egy erdőt apríts be!

Drága teremtményeim, én annyira de annyira szeretlek titeket! Hopp, mi volt ez? Ketten nem fogadtatok szót egyszer? Ejnye, ezért bünti jár. Halál az egész világra! Mert én ilyen igazságos vagyok! Vagy várj...

2018. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
39%

Világunk,a teremtéskor tökéletes volt,de azóta rohamosan silányul.


Nem tudom,hogy akkor visszanőttek-e a végtagok,vagy elveszíthetőek voltak-e,de a háborúskodás emberrel,állattal nem volt az isteni tervben.


Az ember,a betegségekkel szemben ellenálló volt,különben már régen kipusztult volna az emberiség.


A bekódolási ötlet butaság,hisz a szabad akarat lényege,hogy szabad jót,vagy rosszat tenni.


Aki visszautasítja az isteni szeretet törvényét szabadságával élve,az választotta a pokol megsemmisülését,egy örökkévalóságra.Ez,saját döntése volt.


Ha megszűnik a bűn,megszűnik az intelligenciát fékező körülmény.(Erre igazolás,a zsidók átlagosan kiugró magas IQ-ja.)

2018. febr. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Viktor Csernomirgyin mondotta:

"A legjobbat akartuk, a szokásosra sikeredett".

2018. febr. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Hát, ne akarj 150-es iq-t mert minnél okosabb vagy, annál rosszabbnak látod a világot, ráadásul annál nehezebben tudsz alkalmazkodni hozzá, vagy azonosulni a többi emberekkel. És jobb ember nem leszel tőle, csak ravaszabb és egy nagyobb manipulátor. Miért nem ellenállóbb az ember a betegségekkel szemben? Miért nem azt kérdezed meg, minek van egyátalán betegség? Meg miért ragadozó minden, és miért létének célja az hogy pusztitson, elvegye az életet táplálékul, vagy hogy kifosszon másokat? Miért hitvány a jellem, a szerencse, maga az anyag is miért hibás? hogy engedetlen, durva legyen, sose sikerüljön semmilyen dolog elsőre, mindig elromoljon, miért kell annyit dolgozni stb. jó hogy "csak" 80 év az élet és nem 3 milliárd évig kell élni. Pocsék dolgok ezek, de aszonták hogy az egész világegyetem egyetlen szegletében sem lehet megtalálni a megvilágosodáshoz vagy megtéréshez vezető utat. Lélekben, önmagadban, meditációban ilyen fogalmakban kell keresni ezt, az álomvilág analóg ezzel. de én se tudom hogy ez hol van vagy mi ez
2018. febr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

azzal a világgal, amit Isten teremtett bizonyára elégedett lennék és az új Földdel is az leszek, ebben biztos vagyok. De a mostani állapotokkal nem vagyok elégedett. Azzal, amit a bűn az emberen keresztül művelt a világgal.


"Belekódolhatta volna az emberekbe DNS szinten, hogy tartsák be a 10 parancsolatot, de nem, hagyja, hogy az emberek pokolra jussanak"

Te lehet, hogy örülnél annak, ha személytelen droid lennél. Én nem. Szerencsére nem a Tízparancsolat betartása üdvözít, mert: "Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem."


"Annakokáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte: mert a bűn ismerete a törvény által vagyon.

Most pedig törvény nélkül jelent meg az Istennek igazsága, a melyről tanúbizonyságot tesznek a törvény és a próféták;

Istennek igazsága pedig a Jézus Krisztusban való hit által mindazokhoz és mindazoknak, a kik hisznek. Mert nincs különbség,

Mert mindnyájan vétkeztek, és szűkölködnek az Isten dicsősége nélkül.

Megigazulván ingyen az ő kegyelméből a Krisztus Jézusban való váltság által,"

2018. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!