Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyar muszlimok! Miért...

Magyar muszlimok! Miért lettetek muszlimok? Mi indította el a folyamatot?

Figyelt kérdés

2018. aug. 1. 07:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus keresztény voltam, de kiábrándultam belőle és ateista lettem, aztán elkezdtem tanulmányozni az iszlám vallást és muszlim lettem. Röviden ennyi szívesen leírom részletesen:


Édesanyámból a rendszer verte ki a hitet, pl. annak idején kigúnyolták, megszégyenítették, aki templomban esküdött, ezt tették anyukámmal is. Szóval a hit nem volt benne, de igyekezett jó szülő lenni és megadni azt, hogy én választhassak, tehát jártunk templomba minden héten (róm. kat. vallás szerint) vasárnaponként. Egyáltalán nem nevelt a vallás ellen, ő is próbált hinni.


Aztán adott volt egy olyan nagyszülő, aki a falu legrosszabbik példája, a hívő szóra: álszent, bigott, de a férjét a falu szeme láttára tizenévekig csalta, a férje tudtával, aki mellesleg alkoholista is lett miatta, ennyire jó volt az én nagymamám, de szó szerint első emlékeim azok, hogy ráncigálja a kedves nagyim a ruhámat hogy indulás a templomba! Menj el helyettem anyáddal mert én nem érek rá! (!) Megjegyzem egy hívő ráér elmenni, otthon sem csinált semmit. Ellenben szünet nélkül átkozódott, pletykált, más halálát kívánta és ezért még képes is volt imádkozni "Vegye el a Jó Isten xy-t mert..." jól halhatóan, az é felé emelve a kezét... Amikor kezdtem nagyobb lenni, visszaszóltam: ez hol van benne a Bibliában, hogy a hívők ezt csinálhatják? ... És ahogy figyelgettem, rájöttem, nagyanyám nem egyedi eset. Gyónnak olyan embernek, aki mise után szoláriumba járt(!) és a tévéből kiderült hogy miért is, na mindegy, nincs már ott azóta. De gyónni járt, hogy utána tovább átkozódhasson.


És akkor már alakult bennem, hogy mi az az "oltáriszentség"? Az hol Isten?" Kérdeztem, erre a válasz az volt, hogy nagyanyám a körmenet közepén földhöz vágott a ruhámnál fogva: "térdelj le, ott jön! Ott van, csönd!" Mi? az a tükör???? Én tükröt nem imádok az biztos! És még én voltam a rossz, de akkor már régen a földön voltam addigra (kb 7-8 évesen)...


Azután évekkel később figyelgettem a körülöttem lévő dolgokat. A városi pap böjt idején két hentesfiúval hozatta a húst, azt hiszem nagypéntek körül volt. Emlékszem a két hentesfiúra, és a hatalmas szatyrokra. Mi a csirkenyakat vettük, ők nem. Nagyon nem azt, és nem is akkora mennyiséget. Nem tehettük meg. De neki ott volt egy piros Wolkswagen, mi trabanttal jártunk, jó, biztosan jól ment az egyházmegyének. De valahol ellenszenvet éreztem, és egyre fokozódott.


Az egyik ismerősömre (fiú) rámászott a kántor, 18 felet voltunk, mutatta az sms-eket, és nagyon sok szólt arról hogy na ma még van egy mise de utána megyek hozzád sok emotikonnal nagyon nagyon nagyon undorító volt. Ja és volt felesége! Kétkapuzott.


Aztán még nagyobb lettem, odáig jutottam, hogy gyűlöltem az egyházat, mindent, ami vele kapcsolatos, nem jártam templomba se, untam, jó pár dolgot nem tartottam hitelesnek, követhetetlen volt számomra és már nem is érdekelt, bevállaltam az ateizmust, birkának tartottam a hívőt, menjetek a pásztor után, legeljétek a kakás füvet és bégessetek - ez volt a véleményem.


Gyűlöltem mindig is a templomi misét!!!!


Volt egy felirat: Jertek áldjuk Istenünket felirat volt a templom falán- Jertek áldjuk -feliratrészt betűnként osztottam fel, minden betű öt percet jelentett, és amikor a K-nál voltunk, akkor voltam a boldog, mert mondom végeeeeee.


Így nem csoda az elidegenedés sem, és az sem, hogy mennyivel jobban éreztem magam utána, hogy nem kell szenvednem többé a templomtól/templomban és az idióta gyónásokkal sem. Pl volt egy olyan gyónásom, hogy valami jelentéktelen gyerekes dolgot meggyóntam: a pap ítélete: akkor 10 miatyánk és 10 üdvözlégy MOST! .... már vége volt a misének, mire végeztem, a "hivek" úgy néztek rám, mint valami sorozatgyilkosra: milyen bűne volt ennek, hogy ennyi miatyánkot kapott???? AZok a tekintetek!!! Anyukám tekintete. Rettenetesen szégyelltem magam és az egész helyzetet.


KIZÁRÓLAG rossz emlékeim vannak a római katolikus vallásról, és arról is, hogy pl Szentháromság. Ahogy főiskolára kerültem, volt vallásismeret szeminárium és előadás is. Ateistaként végigszenvedtem, mondom nem árt tudni a világ dolgait, utáltam, de meglett, inkább a filozófia vonzott továbbra is.


Aztán elkezdtem a diplomához tanulni egy plusz nyelvet mert ami nyelvvizsgám volt, az sajnos nem volt jó. És mindig is szerettem a kihívásokat - legyen az arab :D - kínai túl hangos volt szerintem.


Azért arab, mert hallottam egy arabot az úton telefonon beszélni, az a gyönyörű dallamossága, az a lendület, mintha énekelt volna, nekem úgy tűnt és az valahogy olyan szép volt, a fülemnek nagyon szokatlan, de vonzó, holott egy öregember beszélt, tehát nem egy daliás vonzó férfiról volt szó. :)


Elővettem a netet, könyveket, alapokat, videókat, önszántamból önerőből álltam neki a tanulásnak nyelvvizsga céljából. Aztán utazási irodába elmentem, mondom akkor egy utazás (arab nyelvterületű vidékre, egyedül!) és kiderül, mit tudok. Ezt a módszert tartottam a legjobbnak, ha már van valamiféle alap. És összejött, boldogultam, nem adtak el, a szállodai személyzet korrektül, nem szlenggel beszélt velem, volt aki néha kiigazított, ha hibáztam, vagy ha nem tudtam egy szót azaz 10 nap alatt jó sok dolgot tanultam és értettem meg. Már tudtam olvasni a Koránból részleteket (azt könnyű olvasni mert sok segítő "vonalka" volt így könnyebb volt felismerni a szót, mint más nyomtatott szövegben) de még mindig nem foglalkoztam magával a hittel, csak a nyelvtanulás számított.


Végül is nem jött össze a nyelvvizsga, akkor még itthon nem létezett arab alapfokú, Bécsbe kellett volna vizsgáznom, utána csak nagyon sokkal később hozták ide az arabot, mint választható nyelvet, de az már nekem késő volt, addigra sokat felejtettem.


Itt is eltelt pár év. Munkámban sok török diplomás kollégával kerültem össze, rengeteget utaztam, angol muszlimákkal is sokat beszéltem, és láttam, hogy ez a vallás messze nem olyan, mint ahogy én eddig a filmekben láttam!


Így kezdett el érdekelni. Láttam, hogy a muszlim ember mennyire más, láttam a mecseteket, láttam imákat, nem értettem az elején de aztán idővel egyre jobban összeállt a kép.


Nincs szentháromság meg zavaros egyéb Istenféleségek (pl szentlélek) nincs benne olyan hogy "Üdvözlégy Mária Istennek szent anyja(!!!!) - amit régen kigúnyoltam, láttam, hogy az iszlám is így gondolja mint én!!!!


Egyik földrészen fekete Jézusos freskók, kínai szemmel is láttam Jézust freskón, a másikon szőke kék szemű? Döntsék már el. Hogy lenne kék szemű amikor "arabféle" volt??? Hiteltelen volt. Ijesztő freskók? Zord apácák és kántorok? Semmi ilyen. Nem kell megtanulni szentek neveit hogy ki miért felelős, ki minek a védőszentje és akkor majd ahhoz kell imádkozni, tehát nem Istenhez hanem valamelyik szentjéhez . . . .


SZóval csak pozitívan csalódtam. Ennek alapján nagy levegőt vettem és mondom akkor essünk neki, elolvasom a Koránt, ha már ennyire sokat van róla szó és ha már ennyire fontos, és ha ennyire megosztó könyv, csak hog ytudjam, mert mindenfélét hallottam róla.


Magyar fordítást olvastam, eleinte nehezen álltam neki, furcsa volt a stílusa, egyszerű, rövid mondatokkal, és ezt nem úgy olvastam, ahogy régen a Bibliát, hogy ki tudja hol jártam gondolatban, hanem figyeltem! Olyan új volt. Olyan logikus. Közvetlen, tekintélyt sugárzó. Szépen lassan végigolvastam, néztem más nyelvű fordítást, arabul is természetesen, hogy mennyire tudnám én ezt v azt a részt lefordítani. És sikerélmény lett. Bár eleinte úgy olvastam mint valami regényt: na hol van már a lefejezős rész??? Hol van? ... NEm volt! Semmi sem volt benne úgy, egyik változatban sem, ahogy azt belesulykolták az európai fejekbe.


... Nagyon passzolt a magánvéleményemhez a Korán: végre igazolódik, hogy Isten nem Három személy, amit ésszel nem lehet felfogni. Végre kiderül hogy Jézus "csak" ember volt. Végre emberi nyelven íródik egy szöveg, amit én is fel tudok fogni és nem mesedélutánnak tartom! Sok párhuzam volt a Bibliával, felismertem, és örültem. Mondom jé, van benne valami.


De még mindig vártam. Innentől egy évet. Már ismertem az iszlámot, a gondolatvilágát, történetét is (elég tűrhető szinten) plusz a "szellemekről" való álláspontját, kérdezgettem az ismerőseimet, vallásbeli kérdésekkel zaklattam őket mindig, értelmeztem az imákat, utánanéztem aminek csak tudtam, és akkor elmentem egy török mecsetbe, ismerősökkel. Már akkor zokogtam, azaz elérzékenyültem, hogy igen, ez kell, ez volt az, ami miatt üresnek érzetem magam, így már volt értelme a dolgoknak.


FOkozatosan, tanulással, megértéssel álltam át megveszekedett ateistából a vallásos iszlám hitre, szeretők stb nélkül, önállóan. Nem akartam másnak tetszeni, egyszerűen csak tudni akartam az összefüggéseket, látni érteni.


Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett. Ez minden hozzájárult az áttérésemnek és tényleg igyekeztem rövidre fogni a dolgokat.


AZóta sem bántam meg, gyakorlom a hitem, és látom, hogy miként akarják ezt a szép hitet szétzúzni a terroristák, és mindenkit úgy állítani be, hogy rettegjen mindenki.


Az embernek egy vallást be kell fogadni önmaga szabad akaratából, és ahogy a példámat is leírtam, ha valakire ráerőszakolnak valamit, az biztosan nem fog menni. :)


Több olyan embert ismerek, aki áttért, de nem feltétlenül kell ahhoz nőnek lenni, már a elején is írtam ezt.


Sok lány azért veszi fel sajnos, láttam ilyet is sokat, mert imponálni akar a kebabos fiúnak vagy az iskolai évfolyamtársának, de nem szabad így. Meggyőződés vagy semmi. :)

2018. aug. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim római katolikusok. Édesanyám 40 éves koráig kb imádkozni sem tudott. Történt egy-két dolog ami miatt elkezdett imádkozni tanulni, templomba járni. Édesapám gyerekkora óta gyakorolja a vallást, habár Bibliát soha nem láttam a kezében.

Minket soha nem neveltek vallásosan. Persze amikor gyerekek voltunk a testvéremmel akkor gyakran elvitt(ek) minket a templomba, bérmálkoztunk is mert hát csak 'illene'.

Megjegyzem, általános iskola alsótagozatától jártam és utána hittanra. Mindig éreztem, hogy én nem oda való vagyok. Mintha egy szakadék lenne köztem és a kereszténység között.

Sok mindent nem értettem pedig nem csak a lábamat lógatni jártam be hittanra.

Majd miután megvolt a bérmálkodás 1-2x eljártam a templomba és utána végleg megszakítottam. Nekem egy hatalmas nagy probléma volt, hogy nem tudtam megérteni dolgokat és összekapcsolni. Egy zűrzavar volt a fejemben.

Mindig is érdekelt az arab kultúra, az országok. Sokat olvastam erről majd rátaláltam az iszlámra. (Persze előtte is tudtam, hogy van de nem sokat tudtam róla) Rengeteget olvastam róla, elkezdtem muszlimokkal beszélgetni, kaptam-vettem könyveket. Úgy éreztem, hogy ez az a dolog ami közel áll hozzám és ahogy szeretnék élni. Majd sokszor elgondolkoztam azon, hogy mi lenne ha áttérnék. Több hónapot vártam vele mert nem akartam azt, hogy csak fellángolás legyen és később megbánjam. Utána mégjobban erősödött bennem ez az érzés, hogy muszlim szeretnék lenni, így áttértem.

Azóta pár év eltelt ès egy pillanatra sem bántam meg! :)

2018. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 orig ***** válasza:
13%

Rendkívül vonzó és lenyűgöző vallás lehet az iszlám, ha valaki a nem példamutató keresztény életét élő, földhözvágós nagymamája miatt képes elhagyni a keresztény vallását, de az Allahu akbart-t üvöltöző tömeggyilkosok példája ellenére képes felvenni egy idegen kultúrájú és a kereszténységnél érthetetlenebb és kirekesztő vallást, amelynek a nevében nem földhöz vágnak, hanem emberek ezreinek meggyilkolásával hódítanak. Gratulálok.

Mindemellett rengeteg tárgyi tévedés van a kereszténység tanításának leírásában. Valóban látszik, hogy a tájékozatlanság a kisebb ellenállás felé viszi az embert. Áttérni nyilván könnyebb, mint saját hitünk igazságainak utánajárni.

2018. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Orgi, ez a tipikus keresztényi reakció. Megszoktam már. Nem ismerem a keresztény vallást, azért hagytam ott vagy nem ismerem az iszlámot és úgy lettem muszlim. Részletesen kifejtetem hogy nem csak a rossz keresztényekkel volt problémám hanem a keresztény tanítással is. Engem vádol azzal hogy tévedek a keresztény vallással kapcsolatban, közben valótlan állításokat tesz az iszlámról.

Az iszlám sokkal érthetőbb mint a keresztény vallás, nem kirekesztő, épp ellenkezőleg toleráns a terroristáknak pedig semmi közük a valláshoz.


Ön az aki abba a hibába esik amit felró nekem.

2018. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Juliusz48 ***** válasza:

Ez a kirekesztős dolog azért nem áll meg a mellékelt interjú alapján. Inkább az erőszakos áttérést, vagy rabszolgaságot jelenti.

https://www.youtube.com/watch?v=3tw9KnA1O0s&list=WL&index=34

2018. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

A dzsihádfigyelő 'nagyon' egy hiteles forrás.... :DD

Inkább normális oldalakról tájékozódj

2018. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Juliusz48. A dzsihádfigyelő egy iszlámellenes szennylap. Videóban szereplő szélsőséges nézeteket valló személy pedig nem képvisel senkit csak magát. Olyan állításokat tesz, amik teljesen ellentétesek a Koránnal. Ez olyan mintha mi muszlimok a pedofil papok vagy a kuklux klán alapján ítélnénk meg a keresztényeket. Ahogy fentebb írtam az ismerősömet zaklatta is a kántor, de nem mondanék olyat soha hogy minden keresztény ilyen. Ön viszont pont ezt teszi. Egy szélsőséges személy alapján ítéli meg az összes muszlimot és az iszlám vallást.


Kiemeltem hogy évekig tanulmányoztam az iszlám vallást mielőtt áttértem. Gondolja hogy nem néztem utána az ilyen jellegű videóknak? Már akkoriban is a dzsihád és a nők helyzete volt a leginkább felkapott téma amivel az iszlámot emlegették, ezért különös tekintettel voltam ezekre és alaposan megvizsgáltam. Az általam ismert magyar muszlimok mind alapos utánajárás, tanulást követően lettek muszlimok ahogy a kettes válaszoló is kifejtette. Önnek is ezt tudom javasolni. Olvasson, tanuljon ahogy mi is tettük.

2018. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 orig ***** válasza:

Nyilván ez a fórum nem alkalmas arra, hogy hitvitákat folytassunk. Azt viszont állítom, hogy az iszlám és a kereszténység nem fér össze. Tömegszinten a követői sem férnek össze. Teljesen más törvényei vannak. Teljesen más a szocializáció, a hagyomány, az életforma és még a cél is.

Tehát egy helyen nem fér meg, ahogy a történelem is mutatja. És – sajnos – ahogy napjainkban is látszik. (Vajon melyik iszlám-alapú ország fogadna be tömegével – nem rabszolgáknak – keresztény embereket, és alkalmazkodna az ő hagyományaikhoz?) Én azt látom, hogy a muszlimok nem alkalmazkodnak annak a területnek és népeknek az alaptörvényeihez, alapértékeihez, amelyek tekintetében (erőszakos bevándorlással, családegyesítéssel) befolyásuk lesz.

Elfogadom, hogy a saját törvényeik szerint szeretnének élni, de azt nem, hogy ezt ráerőltessék másokra (akár a no-go zónák létesítésével is). Az a baj, hogy amit Ön mond, lehet, hogy elviekben igaz (az iszlám egy békés vallás, a Korán tanítása semmiféle dzsihádról nem szól), de ha követői nem tudják elfogadni más népek és országok törvényeit és hitét, akkor nem elfogadható. Folyton amögé bújni, hogy azok nem az igazi iszlám, hanem majd Ön megmondja, hogy melyik az igazi (még elviekben is, nemcsak a gyakorlatban), az engem nem vigasztal meg. A gyakorlatot tessék nézni, és ne csak az elveket. (Vajon a hinduktól miért nem félünk? A buddhizmus miért nem téma?) A legtöbb vallás tud „együttélni”, az iszlám nem.

Sejtem, hogy az iszlámellenesség kezeművének tartja A lányom nélkül soha című filmet is, és azt mondja, hogy ilyen nincs, vagy, hogy ez csak kivétel, de a gyakorlat nem azt mutatja, hogy igaza lenne. Vagy esetleg még érvként is felhasználja, hogy lám-lám, micsoda erő van az iszlámban, hogy a férj még a saját felesége és esküje ellenében is ragaszkodik a hitéhez.

[link]

Amíg az iszlamisták kevesen voltak Európában, addig nem is volt különösebb probléma. De ha egy bizonyos lakossági arány fölé mennek, tehát elég erőt éreznek, már agresszívek lesznek, és az őslakosságot is kényszerítik saját törvényeik elfogadására, amihez persze semmi joguk nincs.

Értse meg, hogy nem Önnel van a bajom, hanem azzal, amit látok, és azzal, amit mindenki lát.

2018. aug. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Juliusz48 ***** válasza:
Kedves Olgi! Nekem akkor is az jön le az iszlámból, hogy elfelejtette beépítenia vallásába az egyenjogúságot, bár ez egyes embereknek nem jelent problémát, hisz nem igénylik. Elfelejtette beépíteni a modern higiéniát, bár lehet hogy a központi területein ma sincs ennek alapja. Figyelme kívül hagyta, hogy a meghóditani kívánt területeken egy társadalmilag megengedőbb kultúrát akar visszakényszeríteni a bezártságba. Én már azt is csodálom, hogy Szaudarábiában nem csak hogy kiséró nélkül kiléphet egy hölgy az utcára, de az idén már vezethet már autót is. Ahol még elfogadott a kövezés mint büntetés, ami egyenlő a nálunk elitélt lincseléssel, vagyis a legmocskosabbat hozza ki a tömegekből, ott Én személy szerint nem érezném magam jól. Egy vallási vezetőnek bármilyen szinten is az, eszébe sem szabadna jutni a leigázásnak. A dzihádfigyelő, bár ÖN szennylapnak tartja, pont azt emeli ki, ami egy európai átlagembernek hátrányos esetzleg elfogadhatatlan lehet, egy végül is hitük szerinti teroristákat kinevelő vallásból. Persze mindenkinek szabad nálunk a választott vallását gyakorolni, hisz a hit a bizonyosság hiányán alapuló nézet. Hinni egy Istenben egy dolog. Hinni abban, hogy a vallásváltás után az új hit nem ugyanarról az Istenről szól, egy másik dolog. Reménykedni abban, hogy ez nem gondolkodtatja el azt az egy Istent az illető szavahihetőségéről pedig egy harmadik dolog. Ön pont azért távolodott el a vallásától, mert rossz példákat látott maga körül, és most vakon tagadja, hogy az iszlám terroristák nem rossz példát mutatnak, a vallása elhagyásához. A templomba járás taszította, mikor a mecsetbe járás vonzza. Érdekes változás ez számomra, de hát hogy kérhetném Én számon a gondolati következetességet Öntől.
2018. aug. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Julius48!

Ha tudnál valamit is az iszlámról akkor eszedbe sem jutna az iszlámot és a terroristákat egy kalap alá venni.

Semmi közük az iszlámhoz! Előbb tájékozódj..

2018. aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!