Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol írja a Biblia, hogy Isten...

Hol írja a Biblia, hogy Isten nem kér vak hitet, tegyük próbára?

Figyelt kérdés

Miért engedi ezt meg nekünk?


Hogy tehetjük próbára?

Kérünk tőle valamit és majd jól nem teljesíti?

Ahol ketten vannak egy akaraton ott van Isten is.

Csak a segítség marad el.

Akkor miért tegyük próbára? Vagy hányszor kell, hogy segítsen?



2018. aug. 3. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Mal 3,10

Hozzátok be a tizedet mind az én tárházamba, hogy legyen ennivaló az én házamban, és ezzel próbáljatok meg engem, azt mondja a Seregeknek Ura, ha nem nyitom meg néktek az egek csatornáit, és ha nem árasztok reátok áldást bőségesen.


A zsidókat szólította meg, de ránk is vonatkozik. Olyan értelemben, hogy ha betartjuk Isten törvényeit, akkor mi is hasonlóképpen áldásokra számíthatunk.

2018. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

*A zsidókat szólította meg, de ránk is vonatkozik


Nem jó gondolat, mert ez így félre vezetése a másik embernek.. Mindenkire vonatkozik ez az Ige, aki Szövetségben áll Istennel. Meg volt a Szövetségkötése, és Isten ezt elismerte.

2018. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a Szövetségkötésed, akkor egyrészt nem tudod, hogy hová tedd le,hanem emberi módón össze vissza teszed le, mikor éppen hová gondolod (ez nem jó) másrészt ez az Ige nem vonatkozik azokra akik nem állnak szövetségben Ővele.

Szövetségkötés nélkül, annak visszaigazolása nélkül a hit halott.

A Bibliában, ha figyelmes vagy, minden Szövetségkötésen áll. Onnan indul. Többek között ezért is nevei búzának és pelyvának az Ige az embereket. A pelyva az akivel nincs szövetség, az illető csak mondja, de Isten nem ismeri el.

2018. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

*Ahol ketten vannak egy akaraton ott van Isten is.


Ahol megköttetett a szövetség a feleknél.

2018. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Általánosságban nem szabad Istent próbára tenni (Mt 4,7 5Móz 6,16 2Móz 4,1-7). Isten előtt a Benne és az igéjében való hit és bizalom kedves.

Az egy speciális eset volt, mikor Malakiás könyvében, az említett helyen Isten azt mondta, hogy nyugodtan próbálják meg a tizeddel kapcsolatban.

2018. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ bár én egy másik részre emlékszem. Lehet, hogy rosszul.


Máshol nem szerepel ilyesmi benne?

2018. aug. 3. 15:28
 7/10 KZitus ***** válasza:
52%

Szia


A kérdezed első felére a válasz itt van:

János 17:3

" Az örök élethez az szükséges, hogy MEGISMERJENEK téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust."

Nem kér Isten vak hitet. Inkább azt szeretné, ha mi emberek megismernénk őt, a tulajdonságait, az eljárásmódját, a gondolkodásmódját, azt milyen mérhetetlen szeretettel van irántunk, és minden tettében a szeretet és az igazságossága motiválja.

„Nem igazságtalan az Isten, hogy elfelejtkezzen a munkátokról és a szeretetről, amelyet neve iránt tanúsítottatok” Héb 6:10

2018. aug. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokszor imádkoztam a kutyámért. Szerintem ennyire még soha nem szeretett még senki, mint az a kutyus! Zeusz volt a neve. Ő egy kan rottweiler volt. Kiderült, hogy chrone betegsége van. Egy csodálatos kinézetű kutyus volt, de csonttá fogyott. Szétszedte a rák. A végén sokszor azért imádkoztam, hogy szabaduljon meg a szenvedéstől. Végül csak nyüszített, véreset fosott. Kihívtuk rá az állatorvost, mert már nagyon szenvedett. Amilyen nagy volt, és valakinek rémisztő a Zeusz, annál nagyobb szíve volt!

A tanúlság az, hogy ragaszkodtam a Zeuszhoz!

Végül mindenki meghal sajnos!

2018. aug. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy gyilkolásra beállított rottweiler-t hogy lehet szeretni? Elgondolkodtató...
2018. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyilkolásra beállított? Ez csak szerinted van így. Én csak a szeretetet láttam benne.
2018. aug. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!