Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtért hívők, keresztények!...

Megtért hívők, keresztények! Szerintetek bűn az egy lánynak ha le akar fogyni? Illetve a kövérség bűn?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor kb 10-15 kg felesleg van rajtad. Mit mond a Biblia erről, a fogyókúráról? Légyszi válaszaitokat támasszátok alá. Akik ezzel csak gúnyolódni szeretnétek, légyszi inkább nem írjatok. Köszi.

2018. aug. 1. 11:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Úgy gondolom, hogy az elhízás mint maga állapot nem bűn. Ez lehet betegség miatt is. Viszont a torkosság a hét fő bűn egyike. Ha valaki torkos, az sokat eszik/iszik. Nem ismeri a mértékletességet ezáltal az élvezeteket hajszolja. Ez viszont bűn.

Isten a megtartóztatásra int, a mértékletességre. Hiszen, hogyan tudna az ember áldozatot hozni a többi emberért, ha nem tud lemondani olyan egyszerű dolgokról mint az étel.

2018. aug. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

*Hiszen, hogyan tudna az ember áldozatot hozni a többi emberért, ha nem tud lemondani olyan egyszerű dolgokról mint az étel.


Ezen a mondaton kívül jól írta az első válaszadó.

2018. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem bűn. Az újszövetség amúgy sem úgy működik, mint az ószövetség. Ha újjászülettél Krisztusban, akkor megindul az életünk végéig tartó megszentelődési folyamat (persze, ha kitartunk). Fokozatosan szokunk le a káros, rossz dolgokról, melyek rabságban tartanak. Nem azért, mert félünk, hogy elveszítjük az üdvösségünket, hanem mert ez az igazi énünk. Krisztusi.

ÉS tudjuk az egészségügyi vonzatait is, ha valaki hulladék kajákat eszik és el van hízva

2018. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn, néha egészségügyi okok miatt kifejezetetten ajánlott is.Vagy azért is,hogy jobb legyen az egészségügyi közérzeted.Igaz az a mondás,hogy ép testben ép lélek.Amióta próbálok kicsit figyelni az étrendemre több energiám van és jobb az általános közérzetem is.
2018. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

3 *ha valaki hulladék kajákat eszik és el van hízva


A szegényebb embereknek normális ételre ritkán telik. Többek között ezért is ekkora Magyarországon az elhízás üteme. Ezt akár eltudod fogadni, akár nem, de ez így van sajnos.

2018. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Miért lenne bűn lefogyni???
2018. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
#6 abban az esetben gondolom, hogy bűn, ha pl azért alarsz lefogyni, hogy elnyerd egy fiú tetszését( mivel ebben az esetben a testi dolgokra tevődik a hangsúly, nem pedig a lelkiekre) De viszont annak érdekében, hogy egészséges legyél, vagy hogy jól érezd magad a bőrödben n hinném hogy bűn. Csak az érdekelt, hogy mások is hasonlóan gondolkoznak e erről.
2018. aug. 1. 13:00
 8/28 anonim ***** válasza:
23%

"3 *ha valaki hulladék kajákat eszik és el van hízva

A szegényebb embereknek normális ételre ritkán telik. Többek között ezért is ekkora Magyarországon az elhízás üteme. Ezt akár eltudod fogadni, akár nem, de ez így van sajnos."

Köszönöm, szigorlatoztam Népegészségtanból, és kissé árnyaltabb a dolog, mint ahogy képzeled. De nézzük meg más szemszögből!

Kérdezzük meg, h mit értek hulladék kaja alatt: pizzák, chips, csoki, stb. A szegénynek ezekre aligha telik, ugye?

Ugyanis nem az olcsóbb párizsira értettem. Ráadásul a nélkülöző, éhes szegény nem igazán van elhízva, ha nincs betegsége, ugye? Nem a fogyókúrán töri a fejét:) Voltam én is egy ideig mélyszegénységben, amikor az utolsó héten az 500 Ft-omat kellett beosztanom kajára. Nem igazán híztam az olcsó kajáktól sem, hanem fogytam vagy 20 kilót! Tudod, örültem, mikor találtam egy kétnapos kiflit otthon, és így tudtam enni sós vajaskiflit. Nem igazán hizlaló mennyiség.

Aki szegény és nem betegségből van elhízva, az az ember nem a pénze miatt és a hulladék kaják miatt van elhízva, ahogy Te leírtad. Az ok, a rossz étkezési kultúra. Inkább megveszi az olcsó rágcsát és a kannás bort, mint a csirkemellet kenyérrel. Persze, h hízik.

Én a sportom miatt odafigyelek a kajálásra, kb. ugyanannyiba kerül, ha hulladékot zabálok, mint normál kajákat, sőt!

Ráadásul a kérdező tekintetében írtam, aki nem panaszkodott mélyszegénységre. így abszolút tény (és nem elrelativizálandó), hogy a hulladék kaja sok üres kalóriája zsírosít.


Hát ennyi:)

2018. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

8 Bár mennyire is szeretnél kötekedni, ne fog összejönni neked, mert ha egyetlen pillanatra is valaha éheztél volna, nem írod le azt amit írtál. Ezer ponton tudnám támadni, de nem fogom, mert látszik, hogy mire mész ki.

Egyetlen egy mondatot írok neked:


Szerinted aki éhezik az kannás bort bármikor is vesz? Soha, főleg, ha sosem iszik alkoholt.

Szerinted aki éhezik, mivel pótólja a hiányt? kenyérrel.


Tételesen mehetnék így végig az írásodon..


Még annyit neked: Egyszer fent, egyszer lent, éás sose tudhatod hogy rád-bármennyire is próbálod bebíztosítani magad-mikor kerül a sor. De akkor ugyan ekkora arcod legyen ám, mint amit most itt leprodukáltál.

2018. aug. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, az alábbi bűn Isten szemébe, és mind mögött démoni csoport van:


Vegetarianizmus, Bulimia, Anorexia

A mai kor szellemisége meg erősen-test centrikus.Ez is démonikus.

2018. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!