Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit várnátok el egy ideális...

Mit várnátok el egy ideális XXI. századi keresztény egyháztól? Milyen legyen?

Figyelt kérdés
Mi lenne a szerepe a kereszténységnek a mai globális világban, az információs társadalomban? Milyen értékeket vállaljon fel, hogyan működjön, hogyan teljesítse be a Krisztusi rendeltetését?

2018. aug. 4. 12:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%
Legyen az összes papja letartóztatva szélhámosságért.
2018. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A tartalom nyilván nem változott, nem azon változtatnék, hanem a hogyanon.


Az átlagemberekhez kell szólni az átlagemberek életén keresztül és nyelvén. Az egyház érzésem szerint formális lett, ott ragadtak a középkorban. A templokokban nincs semmi közösségi élet, pedig már a 20. században napi szinten kellett volna tartani filmvetítést. Az utcán kéne lenniük a hajléktalanok és koldosuk mellett, felszedniük a drogosokat, folyamatosan cseszegetni a tehetősebbeket és a hatalmat.


A mostani pápa tök jó érzékkel hagyja, hogy kérdezhessenek tőle az átlagemberek aktuális kérdéseket és hagyja (vagy kéri) a médiának, hogy felkapja a dolgot.

2018. aug. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom.


Hatalmas OFF:


Azt, hogy ne legyenek hívei, ezáltal ne is létezzen.


ON.

2018. aug. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#4 Attól hogy te szeretsz gyűlölködni barbár létedre, az egyháznak nem kötelező!
2018. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
19%

Legyen egy nagy központja, nem baj ha külön állami státusszal bír (ha fasisztáktól kapták, az sem baj!).

Legyen több ezer pedofil papjuk, és egy fő-fő-papjuk, aki nagy halszem sapkában nyomja a rituálékat. Alakítsanak ki sok hamis tanítást, aki nem követi őket, azt átkozzák ki (egyházszakadás), illetve akik vissza akarnak térni a hamis tanításokból az eredeti igazságokhoz, azokat égessék meg, vagy ha ez már nem megy, szektázzák le.

2018. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok, a katolikus tanítás mellett ki is tartok, de nagyon sok minden van, amin változtatni kellene, ha meg akarjuk szólítani az embereket.


Az egyház legyen egy bárki számára nyitott hely, ahol otthonra találhat. Ne nézzünk ki embereket, csak azért, mert esetleg extrémebb kinézete van. Egy teológus hallgatónak ne kelljen attól félnie, hogyha raszta hajat csináltat, nem kap munkát az egyházban (konkrét példa). Ne csak azt mondjuk, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, hanem fogalmazzuk meg érthetően, hogy miért. Az evangélium üzenetét érthetően, fiatalosan adjuk át, szervezzünk olyan programokat, ahol megszólíthatunk embereket. Ne legyünk merevek és tradicionalisták, annak ellenére, hogy szilárdan kiállunk a katolikus hit mellett. Igenis engedjük be azt a gitárt a templomba. Sokan csak egy merev, üres szertartásnak látják a misét, ezért fontos lenne oktatni, mi is történik ott. Még sok templomba járó sincs tisztába vele, mekkora ajándék az Eucharisztia, hiába járt hittanra évekig, katekézis kellene, ahol ezeket a dolgokat el kellene mélyíteni. A papok ne kérjenek pénzt a temetésért és a szentségek kiszolgáltatásáért, elvégre "ingyen kaptátok, ingyen is adjátok".


Sok helyen már működnek ezek a dolgok, ahol vonzó az egyház, de van, ahol sajnos inkább elrettentő példa vagyunk. Fontos lenne fejlődni és változtatni a hozzáállásunkon bizonyos dolgokban.

2018. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem hogy csak az áldozásért van az a mise. Én reformátusként sose nem áldoztam és voltam sokszor Szentmisén. Számomra istentisztelet és csak azért hívom szentmisének mert tudom hogy a katolikus templomban úgy hívják. Nálunk vagyis a katolikus templomban van prédikáció, ige meg tanítás felolvasás meg imádságok. Én nem is járnak ha a papnak nem volna dumája. De egy olyan dumája van hogy rabul ejt. Jó lett volna hittérítőnek.a múlt századokban. Mikor meghallotta beszédét odafigyelsz, úgy elő tudja adni és olyan szimplán beszél,nem.elvontan hogy ha nem figyelek is értem. Imádságok közben is mond gondolatokat.
2021. nov. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Jégszív ***** válasza:

Amik itt le lettek írva, nem látom értelmét, hogy vitatkozzam velük.

Kezdem belátni:

A vallást (mindegyiket!) nem nekem, és nem a 21. szd.-nak találták ki.

ápr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!