Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt valaki akiknek a...

Van itt valaki akiknek a gyermeke református keresztelője szombatra esett vagy a vasárnapon kívül más napra?

Figyelt kérdés

A lányom pár éve meglett keresztelve, de anyós intézte és borzalmas volt. Mi nem szeretjük az ilyenfajta szereplést.

A második gyermekünket most tervezzük megkereszteltetni, de csakis szűk családi körben.

De ma szembesültem vele, hogy csak vasárnap lehet a hívekkel, Istentisztelet előtt.

Kérdésem az, hogy van rá lehetőség, hogy más Lelkész elvállalja szombaton?


2018. aug. 8. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nincs. A keresztelés alkalmával ugyanis a szülők és keresztszülők fogadalmat tesznek a gyülekezet színe előtt arra nézve, hogy idézem: "úgy nevelik és neveltetik gyermeküket, hogy az felnővén a konfirmáció alkalmával vallást tesz az ő hitéről gyülekezet színe előtt". Ha nincs jelen a gyülekezet nincs értelme a keresztségnek.


Üdv. Péter

2018. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Unokaöcsémé háznál volt, református, a nap passz. Tény, hogy még a rendszerváltás előtt, ez nem tudom számít-e.
2018. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nyilván az enyém is háznál volt még 1971-ben, de az egy másik rendszer volt, ott még nem igazán volt szerencsés reklámozni a hitet, és gyülekezet sem nagyon volt.


Ma egy keresztelés így néz ki hivatalosan:

KÖSZÖNTÉS: Kegyelem néktek és békesség, Istentől, a mi Atyánktól, és az ő egyszülött Fiától, a Jézus Krisztustól. Ámen

ÉNEK

TEXTUS: Az Úr Jézus feltámadása után missziói parancsot adott tanítványainak, elküldte őket, hogy hirdessék az evangéliumot, az örömhírt szerte e világon, és felhatalmazta őket, hogy megkereszteljék mindazokat, akik hisznek ő benne. Máté ev. 28, 18 verseitől olvassuk:

“Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön. Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek, és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.”

IGEHIRDETÉS (néhány útravaló gondolat a keresztszülőknek, szülőknek)

APOSTOLI HITVALLÁS (közösen, fennállva mondjuk)

Hiszek egy Istenben, mindenható Atyában, mennynek és földnek Teremtőjében. És Jézus Krisztusban, az Ő egyszülött Fiában, a mi Urunkban, aki fogantatott Szentlélektől, született Szűz Máriától, szenvedett Poncius Pilátus alatt, megfeszítették, meghalt és eltemették. Alászállt a poklokra, harmadnapon feltámadt a halottak közül, fölment a mennybe, ott ül a mindenható Atya Isten jobbján, onnan jön el ítélni élőket és holtakat.

Hiszek Szentlélekben. Hiszem az egyetemes anyaszentegyházat, a szentek közösségét, a bűnök bocsánatát, a test feltámadását és az örök életet. Ámen.

FOGADALOMTÉTEL (szülők, keresztszülők tesznek fogadalmat, hogy gyermekeiket a református egyház közösségében, hitben nevelik.): Akarjátok-e, hogy gyermeketek a keresztség által az Atya-, Fiú-, Szentlélek Isten szövetségébe, a keresztyén anyaszentegyházba befogadtassék?

Ha igen, feleljétek: Akarjuk.

Ígéritek-e, fogadjátok-e, hogy gyermeketeket úgy nevelitek és neveltetitek, hogy ha majd felnő, a konfirmáció alkalmával ő maga önként tegyen vallást a Szentháromság Istenbe vetett hitéről a gyülekezet előtt?

Ha igen, feleljétek: Ígérjük és fogadjuk.

A harmadik kérdés a gyülekezetnek szól:

Ígéritek-e, hogy ezeket a gyermekeket szeretetben és imádságban hordozzátok, és a szülőknek, keresztszülőknek minden segítséget megadtok, hogy őket hitben neveljék?

Feleljük: Ígérjük.

IMÁDSÁG

KERESZTELÉS (szülők és keresztszülők a gyermekkel odalépnek a keresztelő medencéhez közel. A lelkész megkérdezi a gyermek nevét, majd a következő szavakkal kereszteli meg a gyermeket: XY, keresztellek én téged az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében. Amen)

ÁLDÁS (A lelkész megáldja a családot. A család állva fogadja az áldást.)

ÁLDÓÉNEK


Üdv. Péter

2018. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!