Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek mesterséges vallások?

Léteznek mesterséges vallások?

Figyelt kérdés

#Mesterséges_vallások
2018. aug. 8. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Mit értesz ezalatt? Egy ember egyszerre találta ki az egész vallást, nem pedig hosszú időn keresztül kialakult? Ha igen, akkor ilyen a szcientológia, meg félig-meddig a mormonizmus.
2018. aug. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
68%
Az összes mesterséges, nem?
2018. aug. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha olyan vallásokról van szó, amiket valaki kitalált, de nincsen saját gyülekezetük/egyházuk, akkor ilyen pl. a Tolkien által kitalált "vallás", ami a kereszténységen alapszik, de nem egészen ugyanaz.
2018. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Mindegyik az.
2018. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Minden vallás mesterséges.
2018. aug. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

a keresztényseg alapja is a biblia és azt is megírta valaki, nincs teljesen alapvető természetes vallás, ha lenne ilyen nem lenne szükség más vallásra

mindegyik valamilyen szinten mesterséges, mindbe meg van az emberi tényező, a legtőbb ókori írásokon alapul, de ha valaki leírta vagy kitalálta az már mesterséges

2018. aug. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%

Mindegyik az a zsidó valláson kívűl (ők a végidők végén nyilvánosan el fogják ismerni), ami tagadja Jézus megváltói mivoltját. Kivétel nélkül mindegyik.


2Jn 1,7

Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus.

2018. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, legalább ezeket is megtudtam.
2018. aug. 8. 21:08
 9/11 anonim ***** válasza:

ami nem mesterséges vallás az a génjeinkbe lenne kódolva, amire valakit tanítani kell az szerintem mesterségesnek mondható

a hit az belénk van kódolva, de az hogy bármi istenségbe higyjünk az már egy tanult dolog, mint az írás vagy az olvasás

lehet, hogy mindíg volt valami isten kép az emberek előtt amivel a dolgokat magyarázták, de ebbe jelentős volt az emberi tényező

ha születik egy gyerek ő csak a szüleiben hisz, hogy megvédik mindentől, ezáltal a család erejében, de később az istenképet bele kell nevelni

szerintem minden vallás mesterséges, mivel én keresztényként lettem nevelve, hiszek istenbe, de olyan sok mindenre nincs magyarázat, a biblia kizárja az evoluciót, viszont az meg bizonyítható, de a biblia hitelessége nem teljesen

ez rá szerintem a legjobb bizonyíték, hogy mesterséges vallás ez is, bár nem biztos, hogy alaptalan, majd egyszer kiderül menyi a valóság tartalma

2018. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Minden vallás mesterséges.
2018. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!