Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik lehet a legjobb,...

Melyik lehet a legjobb, legélőbb, Istennek minden szempontból legtetszőbb közösség ma M. O. -on?

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 06:53
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
6%

Nyilvánvalóan a Hit Gyülekezet.


Biztos létezik még pár kisebb közösség, amelyik szellemi életét tekintve talán versenyezhet vele (Omega Hálózat, Agapé? stb.), azonban azt, hogy Istennek melyik tetszik a legjobban, azt nyilván az is befolyásolja, hogy melyik közösség a leghatásosabb Isten céljai szempontjából. Ebben pedig toronymagasan első a Hgy, semelyik másik gyülekezet nem vezetett Jézushoz annyi embert, még megközelítőleg sem, mint a Hgy.


(reménykedem benne, hogy most nem jön megint olyasmi, az olvasót palira vevő megjegyzés, mint a múltkor, hogy a "katolikus egyház is egyetlen nagy közösség és a statisztikák szerint több új tagja van, mint a Hgy-nak", mert akkor kardomba dőlök :))


(ui: nem vagyok Hgy-s.)

2018. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
0%

74%-os minuszol mindent ami megegyezik az Igével, és Bibliai igazolással.


Gabika, megint csak a kisstílűségedről adsz számot, ami számomra nem meglepő:DD


Elég öregecske vagy már, nem kéne változnod?:D

2018. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
74%

Sziasztok!


Én soha nem titkoltam, hogy ki vagyok, teljes nevemmel vállalom magam a fórumokon évek óta, és a kommentemben is pontosan leírtam, hogy milyen háttérből jöttem.


Én pontosan ismerem a hit gyülekezetét, valószínűleg előbb jártam ott mint te - még a Folyondár utcában - és nem véletlen, hogy - bár sok barátom van ott - én nem csatlakoztam ehhez a közösséghez. Számomra egy közösségben alap az, hogy nem erőszakos, nem támaszt a híveivel szemben olyan követelményeket amelyek nem biblikusak. Talán el kellene olvasnod az első korintusi levél 12-14 fejezeteit, és akkor tudnád, hogy a nyelvekenszólás kik számára jel. :-)


Aztán az is alap, hogy az adott közösség nem igényel és nem fogad el az államtól hitéleti támogatást. Sajnos a hit gyülekezete ebben is élen jár...


És akkor Németh Sándor személyéről és botrányairól már ne is beszéljünk...


Üdv. Péter

2018. aug. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
75%

Még egy apró komment a 4-es hozzászóláshoz:

"Mt 7,20

Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

Mik a gyümölcsök? Ami az Apostoloknál is jelen volt."


Te erősen kevered a gyümölcsöket az ajándékokkal!


A Mt 7-ben ezt olvassuk a folytatásban:

"Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megy be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."


A gyümölcsök: "szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség." (Gal. 5:22)


Ezeket kell keresni a legjobb, legélőbb és legtetszőbb közösségben.


Üdv. Péter

2018. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
66%

"A katolikus-karizmatikusok kivétel nélkül kezdenek csatlakozni a HGy-hez, mert rájöttek arra, amit a Hitesek már majd 40 éve prédikálnak.


Ezért hívják őket katolikus-karizmatikusnak."


Te miről beszelsz? A katolikus karizmatikusok nem csatlakoznak a hgy-hez. Különben is, a kat. karizmatikus megújulás a '60-as èvekben indult meg a világban, míg a higyüli csak egy magyar alapítású gyülekezet, ami 1979-ben indult, Németh Sándor az amerikai pünkösdi megagyülekezezeket másolta le. Oke, karizmatikus vagy, de miért a hgy-t propagálod ennyire? Mintha nem lenne Magyarországon egy csomó más pünkösdi jellegű egyház. Például a Magyar Pünkösdi Egyház. Én személy szerint ezt tartom a legtisztábbnak a Magyaroszágon jelen lévő pünkösdi gyülekezetek közül. Úgy csinálsz, mintha egyedül a hitgyüli lenne üdvözítő. Holott nem a hit gyülekezete üdvözít, hanem Krisztus.

Számomra egyébként a katolicizmus és a karizmatikus megújulás együtt teljes és egész.


Csak hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem Istennek bármelyik közösség tetszik, ahol a Biblia tanításának megfelelően, szeretetben vannak az emberek, ahol valóban Krisztust követik.

2018. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
76%

A hitgyüli egy erőszakos szekta ahol manipulálják a tagokat. Ezen a felvételen Németh Sándor valamiféle tömeghipnózist alkalmaz. Már a látvány is borzasztó. Kimossák az emberek agyát.


https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc

2018. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
15%

Nem csak Magyarországon, mert Isten Jézus által minden nemzetben kéri az egységes az imádat bemutatását, és az egységes erkölcsi értékek betartását, illetve azt a munkát, feladatot elvégezni, amit Jézus hátra hagyott minden egyes követőjének bárhol is éljen a Földön.


Ezeknek összhangban kell lennie, Isten szavának a teljes egészével.

2018. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
84%

Ne veszekedjetek, gyermekeim!

(ha Isten gyakorizna, talán ezt írná...)

2018. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
67%
Édes Istenem, milyen jó, hogy egyedül te fogsz minket megítélni és nem mi egymást...
2018. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
83%
Ki a 74%os? Nem látok itt ilyen kommentet.
2018. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!