Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van sok vallás és...

Miért van sok vallás és felekezet? Mi ennek a célja?

Figyelt kérdés

Jézus egy

gyülekezetért egyszer fog vissza jönni ez a sokadalom szerintem nem dicsőíti Istent főleg azért nem mert nincs egység hanem széthúzás van.


2018. aug. 24. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Nincs célja, csak mindenki másképp akarja értelmezni a Szentírást.
2018. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Azért mert az emberek sokfélék. Gondolom Te sem örülnél, ha azt mondanák, hogy akkor mostantól legyen egy felekezet, mondjuk X és akkor át lehet térni arra, mert hát legyen egység.

Minden felekezet a magáénak tulajdonítja az igazságot, az meg mindenki szerint csak egy van.

2018. aug. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2%

Hogy félre vezesse az embereket, és tévútra vigye. Becsapja őket, mert sátánnak a legveszélyesebb ha egy ember eljut a valós kereszténységre, betöltekezik, és felkenetést kap Isten Szent Szelleme által.


Lk 10,19

Ímé adok néktek hatalmat, hogy a kígyókon és skorpiókon tapodjatok, és az ellenségnek minden erején; és semmi nem árthat néktek.


János Evangyélioma 16. rész


1.

Ezeket beszéltem néktek, hogy meg ne botránkozzatok.

2.

A gyülekezetekből kirekesztenek titeket; sőt jön idő, hogy a ki öldököl titeket, mind azt hiszi, hogy isteni tiszteletet cselekszik.

3.

És ezeket azért cselekszik veletek, mert nem ismerték meg az Atyát, sem engem.

4.

Ezeket pedig azért beszéltem néktek, hogy a mikor eljő az az idő, megemlékezzetek róluk, hogy én mondtam néktek. De ezeket kezdettől fogva nem mondottam néktek, mivelhogy veletek valék.

5.

Most pedig elmegyek ahhoz, a ki küldött engem; és senki sem kérdezi tőlem közületek: Hová mégy?

6.

Hanem, mivelhogy ezeket beszéltem néktek, a szomorúság eltöltötte a szíveteket.

7.

De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.

8.

És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:

9.

Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;

10.

És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;

11.

Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett.

2018. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

3+


*Becsapja őket,az idejüket elrabolja, különbőző kötelékekbe taszítsa

2018. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Vigasztaló= Szent Lélek
2018. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Jn 8,32

És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.

2018. aug. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

A vallás = pénz, hatalom

Ha a valláson keresztül megszólítod a naiv hiszékeny embereket, azok hallgatnak rád, ráveheted őket, hogy támogassanak és szükség esetén feladatokkal bízhatod meg őket. Régen a templomosokat használták még arra is, hogy fenntartsák az egyház hatalmát és még a királyok hadseregénél is nagyobb hatalmuk volt, ezért a királyok hűséget fogadtak a pápáknak és komoly adományokkal segítették a hit terjesztését, hogy "világi" hatalmukat megtarthassák... Most is ezt csinálja Orbán Viktor... kivásárolja az egyházak szimpátiáját...

2018. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

51% Ugye tudod, hogy más felekezetek (jó eséllyel)ugyan ezeket az idézeteket kántálva mutogatnak a Te felekezetedre!


Én is hadd idézzek:

"Mindenkinek megvan a maga igazsága" Mihail Solohov

2018. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mert a kereszténység ez egyetlen egységes, és igaz vallás!


Jah bocs, talán mégsem? :P

2018. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

8 Solohov emberi beszédét Isten örökérvényű igazságával és beszédével egylapra tenni, hát ehhez nem kis butaság és ostobaság kell.


Olvassgass még mert mint látható "kissé" tájékozatlan vagy.

2018. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!