Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyes vallásokban milyen...

Az egyes vallásokban milyen mértékben található meg a vallásszabadság?

Figyelt kérdés
Kérlek ne csak annyit válaszoljatok hogy persze benne van, hanem idézzetek az adott vallás szent könyvéből.

2018. aug. 27. 13:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%

Micsoda?

Vallásszabadság: ha az állam törvényeivel nem ellenkezik, szabadon gyakorolhatod vallásodat.

Annak szent könyve szerint.

Mégis, hogyan gondolod, hogy egy adott vallás szent könyve megengedné másik vallás szabad gyakorlását?

2018. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%

Nem másolnám be, mert hosszú, de itt a link, ahol elolvasható a II. Vatikáni Zsinat Dignitatis Humanae kezdetű deklarációja a vallásszabadságról.

[link]

Nem "szent könyv", mivel az a Biblia, de ha megnyitod, akkor látható, hogy a hivatkozások nagy része bibliai.

2018. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%

"Mégis, hogyan gondolod, hogy egy adott vallás szent könyve megengedné másik vallás szabad gyakorlását?"



Az iszlám vallás például megengedi más vallások szabad gyakorlását. Ezek a Korán versek bizonyítják:


2/ 256 Nincs kényszer a vallásban!


109 Mondd: "Ti hitetlenek! Nem szolgálom azt, akit ti szolgáltok, és ti sem szolgáljátok azt, akit én szolgálok. És én sem fogom azt szolgálni, akit ti szolgáltatok, és ti sem fogjátok szolgálni, akit én szolgálok. A vallásotok a tiétek, és nekem az enyém."


13/40 A te feladatod csupán az igehirdetés. A mi feladatunk a számonkérés.



50/45 Mi tudjuk a legjobban, hogy mit mondanak, és te (Mohamed próféta) nem vagy kényszerítő felettük.

2018. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

3-as válaszolónak köszönöm.


Zsinati deklaráció nem szent irat. Ha a Bibliában vannak ilyen versek kérlek idézzétek.

2018. aug. 27. 17:27
 5/30 anonim ***** válasza:
63%

"Az iszlám vallás például megengedi más vallások szabad gyakorlását. Ezek a Korán versek bizonyítják:"


Akkor ennyi erővel a kereszténység is, hisz Magyarország - alkotmányosan - keresztény állam, és itt is vallásszabadság van.

Bár lehet, hogy van olyan keresztény állam, ahol nincs vallásszabadság.(?)

2018. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

"Zsinati deklaráció nem szent irat. Ha a Bibliában vannak ilyen versek kérlek idézzétek."

Nyisd meg és olvasd el, már ha tényleg érdekel. Nem fogom kimásolni belőle az összes szentírási idézetet... Itt remekül le van hivatkozva. Már csak azért is érdemes lenne elolvasni, mert remekül összefoglalja az egyház tanítását a vallásszabadságról.

2018. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
63%

"Akkor ennyi erővel a kereszténység is, hisz Magyarország - alkotmányosan - keresztény állam, és itt is vallásszabadság van"


Magyarország nem keresztény állam hanem szekuláris.

2018. aug. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Elolvastam az idézeteket de ezekben nem látom hol van a vallásszabadság. Ilyeneket ír hogy "Tegyétek tanítványaimmá az összes népeket". És mi van azokkal akik nem akarnak megtérni?
2018. aug. 28. 13:50
 9/30 anonim ***** válasza:

Tökéletesen fölösleges olyan szövegeket idézni, amit minden korban rengetegen alkalmaztak tetszés szerint.


Ezzel szemben nézz meg a sokféle vallásban élő mértékadó népeket, és vizsgáld, miképpen viszonyulnak más vallásokhoz.


Látni fogod, hogy kivétel nélkül minden vallás alapvetően toleráns más vallásokkal. Viszont számos alkalmazói a legcsekélyebb mértékben sem toleránsak. Minden vallás esetén.

A probléma soha nem a vallásokkal van, hanem azok féktelen hatalomvágytól eszement alkalmazóival. Ez alól talán csak a Buddhizmus kivétel annyiban, hogy ott a tolerancia lényegesen nagyobb mértékű (és ezzel összefüggésben az elutasítás minimális a gyakorlatban is).

2018. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért gondolják sokan hogy a buddhisták toleránsabbak mint más vallásúak. Tavaly történt hogy a mianmari buddhisták népirtást követtek el egy kisebbség ellen:


[link]



Minden vallás vezetője ma már toleranciát hirdet, de kérdés hogy maga a vallás ezt tartalmazza-e. Egyelőre csak a muszlim hozzászóló válaszát tudom elfogadni.

2018. aug. 28. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!