Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezet tagok, mesélnét...

Hit Gyülekezet tagok, mesélnétek nekem a bűnvallásról? Miként megy ez és, hogy az ember mikor menjen? A bűnvallás az amikor más emberek előtt részletesen elmondom, hogy milyen bűnt követtem el és hogy hogyan?

Figyelt kérdés
Korábban azt hittem, hogy Isten megbocsátja a bűneinket akkor is ha csak neki mondjuk el és őszinte bűnbánattal. Nem tudtam, hogy ehhez kell közvetítő személy. Vagy tévedek? Nem nagyon tudom ezt a dolgot. Ha valaki nem megy bűnvallásra, hanem csak otthon, de azt szívéből megbánja és elmondja Istennek majd megszakad a bűntől, akkor az az ember nem kap bűnbocsánatot? Vagy tulajdonképpen hogy van ez?
2018. aug. 27. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%

Az előző héten még a Hiteseket pocskondiáztad,a beszédjüket lehazugoztad, a Bibliai idézeteket minuszoltad ezerrel Istent káromoltad és a személyét pocskondiáztad, mindenféle szektának mondtad a HGY-et.


Akkor miért is akarsz segítséget, ráadásul olyanoktól akiket te gyalázol?

2018. aug. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%
*akiket te gyalázol ahol csak jársz, de főleg itt aa net névtelenségébe?
2018. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Csak azt tudnám, hogy szektás barátunk honnan tudja, hogy ki a kérdező, amikor teljesen anonim.


Egyébként kedves kérdező, te a közösségi gyónásról beszélsz, amit Jakab levelében is olvashatsz. Jézus a bűnök megbocsátásának hatalmát az apostolokra ruházta, gondolom ezt a verset ismered az evangéliumokból. Később a Krisztustól kapott hatalmat az apostolok kézrátétellel (ahogy ők is kapták) tovább adták az általuk kinevezett püspököknek.

Az ősegyházban a közösségi gyónás volt elterjedve, később a püspökök által való feloldozás. Mind a kettő teljesen bibliai.


Egyébként a Szentírás szerint önmagában nincs olyan típusú bűnvallás, amiről te beszélsz, hogy "majd én magamban lerendezem". Erre nincs példa se az Ó-, se az Újszövetségben.

2018. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Köszönöm, hogy válaszoltál. Tehát akkor, ha én bűnbocsánatot akarok, akkor el kell mennem bűnvallásra? Hit Gyülekezete tag vagy?
2018. aug. 27. 17:16
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem vagyok hitgyülis és nem is áll szándékomban az lenni. Én egyszerűen csak a Szentírás szava alapján válaszoltam. Hogy mit tanít erről a hitgyüli, fogalmam sincs.

Mondjuk az első hozzászóló valódi hitgyülis, ha minden tag ilyen, akkor messziről kerülném azt a gyülekezetet.

2018. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló nem hitgyulis ebben biztos vagyok. Az emberek mondanak mindenfelet rola a tudatlansaguk miatt. Alaptalan legbolkapott vadakat en is tudok barmikor barmelyik felekezetre kitalani. Bar ezeknek meg kell lennie.
2018. aug. 27. 18:04
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Márpedig elhiteted, hogy hitgyülis. Azért támadt be téged annyira, mert támadásnak vélte kérdésedet.
2018. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%

3-as válaszolónak!

"Egyébként a Szentírás szerint önmagában nincs olyan típusú bűnvallás, amiről te beszélsz, hogy "majd én magamban lerendezem". Erre nincs példa se az Ó-, se az Újszövetségben."


Lukács evangéliuma 18/10

Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.

11

A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is.

12

Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, amit szerzek.

13

A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!

14

Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és aki megalázza magát, felmagasztaltatik.


A Lukács18/11 azt mondja hogy a farizeus magában imádkozott.Tehát nem volt közvetítő jelen.

2018. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

#8

Jézus ezen példabeszédének mi köze e kérdéshez?

Nyilván lehet magunkban imádkozni, ehhez tényleg nem kell közvetítő, de a kérdés nem ez volt.


Tessék, néhány Ó- és Újszövetségi ige, ami a kérdéshez kapcsolódik:

Szám 5,7

"meg kell vallania elkövetett vétkét, aztán amivel hűtlenül bánt, azt helyre kell állítania teljes értékében..."

Péld 28,13

"Nincs sikere annak, aki titkolja a bűnét, de irgalomra lel, aki bevallja, s kerüli."

2Sám 12,13

"Erre Dávid így szólt Nátánhoz: "Vétkeztem az Úr ellen!" Nátán ezt válaszolta Dávidnak: "így az Úr is megbocsátja bűnödet, s nem halsz meg."


Jak 5,16

"Valljátok meg tehát egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok."

ApCsel 19,18

"Sok hívő is előállt, beismerték és elmondták saját mesterkedéseiket."

Mt 3,6

"Megvallották bűneiket, s ő megkeresztelte őket a Jordán folyóban."

1Jn 1,9

"Ha megvalljuk bűneinket, akkor mivel jó és igazságos, megbocsátja bűneinket, és minden igazságtalanságtól megtisztít minket."

Jn 20,23

"Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad."

Mt 18,18

"Bizony mondom nektek: amit megköttök a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldotok a földön, a mennyben is fel lesz oldva."

2018. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező,


A bűnvallás nagyon jó dolog a megtérés után. Miután már megutáltad és elhagytad a bűneidet. Hit Gyülekezetében és más pünkösdi egyházakban ezt gyakorolják. Sőt a Baptista gyülekezetekben is.

2018. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!