Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény menyországnak, és...

Keresztény menyországnak, és pokolnak van tételes "kinézeti" leírása?

Figyelt kérdés

2018. szept. 3. 01:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

A Bibliában nemigen említik,csak utalgatnak rá, mint "a sírás és fogcsikorgatás" helyére, illetőleg említik a Gyehennát, ami elvileg egy olvadt kéntó.


A legszemléletesebb leírást eddig Dante készítette szerintem az Isteni Színjátékban.

2018. szept. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Westside13 válasza:
36%
Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz. Az Isteni Színjátéknál nincs jobb a témában.
2018. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Van leírása Isten lakhelyének, amit a mennyország kifejezéssel ismernek sokan.

Azért ország, mert mint legfőbb hatalom, onnan írányítja vezeti az eseményeket, illetve a hűséges emberi teremtményeit.

Ezékiel a könyvének első fejezetében, látomást kapott, Isten környezetéről, angyalairól.

Nyilván emberi módon írja le, hogy mi megérthessük Isten magasztos fennségét, hatalmát.

2018. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

A pokol kifejezés, a Héber seol, és a görög hádész szavakból képződött, ez a magyar nyelvben elég fura szó, és a jelentése sem az amit sokan értenek alatta.

A pokol kifejezés, az ember sírgödrét jelenti, ahova eltemetik amikor meghal.

Ha a pokol egy kínhelyet jelentene akkor ezek a Bibliaversek, ellentmondásban keverednének az igazsággal.


Miért merem ezt állítani?

Ha megfigyeljük a teljes Bibliát, számtalan olyan emberek vágyakoztak oda, valamilyen megpróbáltatás, vagy nehézség miatt,(Pl Jób) illetve voltak ott, mint Jézus is, ahonnan a feltámadás történt, illetve onnan fognak a halottak feltámadni a Krisztus ezer éves uralma alatt.

Ha egy iszonyatos kín hely lenne, akkor Jézus miért került oda három napig? Mert hogy nem tett olyat, amiért oda való lenne. Jób miért vágyakozott oda mikor Ő sem volt olyan életű, amiért oda kellene kerülnie.

A héberek, soha nem tanították, és nem is gondolták, hogy a pokol, egy gyötrelmes kínhely.

Jézus a szemléltetésében, valóban használta a gyehenna tüze kifejezést, azonban a Zsidók is és ma már sokan többen is tudják, hogy a Gyehennea a Hinnom völgyében lévő szemét égető telep volt, amit folyamatosan kénnel tápláltak, mert oda vitték ki a városból a szememtet, illetve azokat a halottakat, akik méltatlanok voltak a Tiszességes temetésre.

A tűz a Bibliában az örök megsemmisülést jelenti, Jézus szemléltetésében arra utalt vele, hogy aki ilyen halálban részesül, annak nincs feltámadásra joga.

A másik amiért ez így van, hogy a Jelenséek könyvében, a halált is, és a pokolt is oda fogják vetni, az ezer éves uralom végén.

A halál pedig egy fogalom, amit nem lehet kínozni.

Ez azt jelenti, hogy a halál is megsemmisül, illetve a pokol is, vagy is, megszűnik a halál, és nem lesznek temetések, mert eredetileg sem volt tervében Istennek, hogy az ember meghaljon.

2018. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

#1,2

Az Isteni Színjáték valóban a világirodalom egyik legkiemelkedőbb alkotása, különösen a Pokol a három szín közül, egyszerűen jellemezve igazi mestermű, azonban én óvatosabb lennék az ilyen kijelentéssel.

A keresztény teológia nem teljesen osztja Dante sajátos, középkori nézetét a témában. Mind a menny, mind a pokol sokkal inkább állapot, mint hely. Nem lehet leírni emberi szavakkal és felfogni emberi ésszel. Jézus is mindig csak hasonlatokban beszélt róla, hogy e helyek jellegéről legyen valami halovány elképzelése az embernek. Dante nagyon találóan az adott bűnökhöz hozzá illő büntetést talált ki. De a legnagyobb büntetés az elkárhozott lelkeknek, hogy sosem lehet részük boldogságban, hanem Isten teljes hiányában kell lenniük az örökkévalóságban.

2018. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Westside13 válasza:
100%

2-es vagyok


A legnagyobb mertekben elfogadom es alairom azt amit irtal, gyanitom azert irtuk mind a ketten azt, mert ugy tunt, a kerdezo csak egy hetkoznapi, nem feltetlen hivo ember, aki szimplan erdeklodik a tema irant - igy pedig szerintem nincs jobb szemlelteto eszkoz, mint Dante muve. Ha teologiai melysegekbe megyunk - bar en nem teszem, mert nincs hozza meg a kello tudasom - akkor nyilvan ezt sokkal inkabb lehet arnyalni.

2018. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Érdekel minden információ, itt a gyik-on pl: nagyon részletesen leírták a Korán-ban leírt menyországot. S mivel egy Isten van, a muszlim és keresztény hit ábrahámi vallások, ez az egy isten ugyanott lakik.

Tudom elég gagyin fogalmaztam, nem szeretnék senkit megbántani, Dante pokla érdekes, de saját elképzelése alapján írta, nem szent iratok alapján. Legtöbb vallás leírja menyországát, pl: mennyei bolygó, magasabb dimenzióban lévő, szellem világ, és talán a Nirvana is idesorolható.

2018. szept. 3. 18:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez az amit keresel:


[link]



Ez meg egy kiegészítés:


[link]

2018. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

*Keresztény menyországnak, és pokolnak van tételes "kinézeti" leírása?


A konkrét kérdésedre a válasz: egyedül a Jelenések könyve ír róla.

2018. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Keresztény menyországnak, és pokolnak van tételes "kinézeti" leírása?"

Igazából nincs és nem is lehet. Mivel egy teljesen más létállapot mind a kettő, így el se tudjuk képzelni, hogy milyen lehet. Hallottam egy jó hasonlatot: most olyan, mintha az anyaméhben lennénk, és szülés után egy teljesen más állapotba kerülünk. A méhben nincs olyan fogalom, hogy légzés, színek, két lábon járás, stb. Ezeket ott elképzelni sem lehet.

2018. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!