Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Egyház mit tanit Kristóf...

Az Egyház mit tanit Kristóf vértanúról aki az utazók illetve a vándorok oltalmazója? Igaz hogy 12 sing magas volt és kánaáni eredetű?

Figyelt kérdés
vértanúk,vértanú,Kristóf

2018. szept. 5. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Nagy becsben tartották és tartják mindmáig, ám csak kevesen tudnak róla, őrzik emlékét.

Szent László a makkabeusokhoz írott levelében külön fejezetben dicsőíti Kristófot, oltalmába ajánlva korinthoszi Ézsaunak.

A magasságáról csak legendák keringenek. Egyes mértékadó bizánci források szerint az a 12 valójában csak 10, de ez nem változtat erkölcsi nagyságán.

A kánaáni eredetet Kübekházy Szabolcs kulturális antropológus dobta be a tudományos köztudatba, de mint utóbb kiderült, alaptalanul, egy arámi nyelvű fordítási hiba miatt.

2018. szept. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára nem volt 5+ méter magas, például a Szentek Életében nem is szerepel ilyen adat.

[link]


Gondolom mint sok legendának, ennek is van történelmi alapja, amit később kiszínesítettek kicsit. Lásd, a korábban említett magasságát.

2018. szept. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2.Válaszoló.

Köszike én is erre a linkre gondoltam amikor feltettem a kérdésemet,ettől függetlenül nem tartom lehetetlennek az irat emlitette magasságot még ha ez nekünk mai szemmel hihetetlennek is tűnik.Nekem is megvan az emlitett könyv a szentekről de végül is magasság ide vagy oda a sziv a fontos nem igaz?

2018. szept. 7. 15:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a Választ Mindenkinek.
2018. szept. 7. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!