Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet teológiát tanulni?...

Hol lehet teológiát tanulni? Milyen teológiákat lehet tanulni idehaza? És mit fed le a teológia szakon megszerzett tudás?

Figyelt kérdés

2018. szept. 7. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Az attól függ, hogy mik az elvárásaid, mi szeretnél lenni ezzel a végzettséggel és milyen felekezethez tartozol.

A teológia alapvetően egy 5 éves képzés, illetve van doktori iskola ezen felül. Az, hogy mit fed le, szintén változó. Az egyetemeken és hittudományi főiskolákon a bibliaismeret mellett tanulsz ókori nyelveket, filozófiát, történelmet, dogmatikát, stb..., tehát láthatod, nagyon széleskörű.


Persze vannak kevésbé sokrétű képzések is, ahol többnyire bibliaismeretet és felekezeti teológiát tanítanak csak (relatíve kevés tárgy, kiugróan magas kreditértékekkel). Azokkal a diplomákkal sokra nem mész, ha csak nem abban a felekezetben szeretnél ilyen irányú munkát ellátni.

2018. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Szent Pál Akadémia-Budapest 1103 Győmrői út 69 kerestény(pünkösdi)


Evangélikus Hittudományi Egyetem Budapest, 1141 Rózsavölgyi köz 3


Károli Gáspár Református Egyetem Budapest, 1088 Reviczky u. 4,


Pázmány Péter Katolikus Egyetem Budapest, 1088 Szentkirályi u. 28

2018. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt nézz körbe:

[link]


Üdv. Péter

2018. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Illetve itt:

[link]


Üdv. Péter

2018. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!