Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mormonizmus tulajdonképpen...

A mormonizmus tulajdonképpen egy vallás, vagy kettő?

Figyelt kérdés
Nyilvánvaló, hogy az egyház nyilvános hivatalos tanítása, amit a misszionáriusok hirdetnek és ami a honlapjaikon olvasható nem egyezik meg azzal amit a zártkörű templomaikban tanítanak a teljes tagságnál jóval szűkebb körben. Aki egész életében nem jut el a templomaikba az azt hiheti, hogy ez egy nagyjából protestáns jellegű keresztény egyház. De már ha a templomi tanításokat is ismeri akkor egy egészen különleges, egzotikus vallásról van szó, sok istennel, távoli bolygókkal, istenné váló emberekkel, titkos kézfogásokkal és jelszavakkal, szabadkőműves rituálékkal. Lehet-e az egyik része a másiknak, vagy jobb inkább külön kezelni a kettőt?

2018. aug. 11. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Szerinted a római katolikus Jolánka néni hite és vallásossága az ugyanaz, mint egy vatikáni teológus professzor hite és vallása?


Vagy szerinted a református legényegylet tagjai mondjuk Veresegyházon ugyanazt gondolják a predesztinációról mint Kálvin?


A vallások belül is sokszínűek, ahány ember annyi vallás, mégha ugyanúgy hívják is.


Szerintem a mormon egyháztagok többségének ugyanúgy fogalma sincs arról, hogy a prófétáik mit hisznek vagy gondolnak, mint a többi egyházban. Sőt szerintem még egynémely mormon vezető sincs tökéletesen tisztában azzal, hogy a múltban a mormon próféták mi mindent tanítottak, sőt talán még el is titkolják előlük, mert csak "megzavarná a fejüket".

2018. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

A mormon egyház egyetlen hibája, hogy Jézust belevonják az egészbe, és ezzel ha igaz a Biblia, akkor maguk felett mondottak ítéletet, amikor nem csak hozzátoldottak, de egy egészen új szent könyvet hoztak létre.


Én nem vagyok keresztény, szóval tőlem mindenki azt hisz, amit akar, de szerintem annál nincs rosszabb, amikor valaki/valakik valami hybrid egyveleget képviselnek, tudván (vagy nem tudván?), hogy szörnyű ítélet vár a saját hite miatt?


Mármint, értitek.. Ha valaki mondjuk valami Maya vallást követ, és mondjuk a keresztényeknek van igaza, a Maya vallást követő esélyes, hogy elkárhozik, de a halála végéig meggyőződve van róla, hogy az igazságban élt. Viszont egy Mormon hívő? Bele vonja a Jézus nevű kulcsfigurát, akinek így tudnia kellene a Bibliában szereplő intést, miszerint nem lehet a Bibliához hozzá tenni, sem elvenni. Számomra ez teljesen logikátlan. Ha valaki a majom istenben akar hinni, és meggyőződése, hogy az neki segít, majd meghal, hát akkor így élt, nincs ezzel gond. De ha te tudod, mi vár rád, ha megváltoztatsz valamit, amire figyelmeztetnek, hogy ne tedd, az már szerintem butaság, nem tudom, hova tenni.

2018. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

" miszerint nem lehet a Bibliához hozzá tenni, sem elvenni. " Hm, ahhoz képest ez többször megtörént, meg szavazósdit játszottak, mi legyen benne és mi nem...


Szerintem te kevered a Tórát meg a Bibliát.

2018. aug. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

#3


1. Nem a kérdésre válaszoltál, ezzel megszegted a fórum szabályait.


2. Személyiség zavarod van, képtelen vagy uralkodni magadon, erősen érzelmi alapon hozod meg az életben a döntéseidet, ezért sokszor kerülsz vitákba, és az emberek kerülik a társaságodat.


3. Egyszer valaki nagyon meg fog agyalni, mert felénk a hozzád hasonló buta embereket nagyon nem kedvelik.

2018. aug. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es: :))) Szerintem fordulj pszichiáterhez, rád fér...
2018. aug. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég durva tünet, hogy valaki megveréséről vizionálsz, csupán mert rámutatott egy hibádra, ez szélsőséges narcisztikus viselkedés. Sokkal nagyobb stressztűrőképességre és finomabb konfliktuskezelésre van szükséged az életben. Jó tanács: Fordulj szakemberhez, amíg nem késő...
2018. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mormon hit Jézus Krisztus tanításának egyfajta értelmezése, figyelembe véve egy csomó mindent amit a világról tudni lehet.


A kereszténységben sok értelmezés van, több mint 300 keresztény egyház mind a sajátját tekinti igaznak.


A Biblia maga is sok ezer éven keresztül lett kinyilatkoztatva részről-részre, és jelenleg is több különböző gyűjteményt tekintenek "Bibliának" a különböző keresztények. A katolikus és a protestáns biblia is 7 vagy 8 könyvben eltér egymástól, az etióp vagy szír, vagy örmény keresztény még több-ben.


A bibliában egyedül János jelenéseiben van szó arról, hogy nem lehet hozzátenni vagy elvenni, de ez nem "A Bibliára" vonatkozik, mert János apostol életében az még egyáltalán nem létezett, hanem csak arra az egy könyvre.

2018. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#2


Vallástalan létedre (feltételezem hogy vallástalan vagy) eléggé jól látod a mi szemüvegünkön keresztül a dolgokat!

2018. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!