Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az állatok tudnak bűnt elkövetni?

Az állatok tudnak bűnt elkövetni?

Figyelt kérdés
Keresztény felfogás szerint gondoltam. Ha pl. kaját csór tőlem a kutyám, az a Biblia szerint bűnös cselekedet?
2018. szept. 7. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudnak.
2018. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A bűnözés tudatos cselekedet. Az állatok nagyrésze nem rendelkezik én-tudattal. Pl. a szarka tudja, ha belenéz egy tükörbe, hogy saját magát látja!
2018. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
78%
Nem, a bűn egy emberi fogalom.
2018. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Egy ismerősömtől hallottam,hogy az ember az,aki jónak és rossznak tudója lett (tehát meg tudja különböztetni a kettőt),nem az állat. Elvileg a bűn miatt az állatok is csinálnak rosszat,de mivel ők nem lettek jónak és rossznak tudói,így ők nincsenek vele tisztában.
2018. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, tudnak-e bűnt elkövetni - olyan értelemben, hogy teljes tudatában vannak egy cselekedet rossz mivoltának, mégis szándékosan megteszik. Nem hiszem. És nem tudom, a Biblia ír-e valamit erről.

Azt tudom, hogy az intelligensebb állatok gyakran még intelligensebbek, mint amilyennek gondoljuk őket.

Meg azt is, hogy ezek az állatok tesznek olyan dolgokat, amikről tudják, hogy a gazdájuk nem fog örülni, és leszidja őket. Van, amelyik megpróbálja "eltüntetni a bizonyítékot", mint ebben a videóban is:

[link]

2018. szept. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"keresztény felfogás szerint."


Isten az állatoknak soha nem ígért örök életet, és ezért nem is tudnak bűnt elkövetni olyan színten mint az ember, ezért nincsenek is olyan elmarasztalás alatt, mint az ember.


Az állat ösztönből cselekszik, ha meg van rendesen tínítva nem tud különbséget tenni olyan értelemben a jó és a rossz között.

azonban nem szép dolog egy oktatott kutyustól, de az ő esetében nem olyan bűn, mint ha ember tette volna.


Fegyelmezést megérdemel, halált nem.

2018. szept. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A bűn elkövetésének előfeltétele a bűn fogalmának megértése. Ha valaki képtelen annak felfogására hogy amit tesz, az bűn, azon nem lehet ilyesmit számonkérni.

Ilyen értelemben nem, az állatok nem képesek bűnt elkövetni.

De hogy félreértés ne essék, morális érzékük nekik is lehet. Jó pár állatfaj az emberen kívül is elég intelligens lehet ahhoz, hogy rendelkezzen bizonyos szintű tudatossággal, éntudattal. Képesek tanulni, megérteni hogy van ami jó vagy rossz, szabad vagy nem. Háziállatok esetében milliószor megfigyelt jelenség például egy bűnbánatos kutya, aki felogja hogy rosszat tett, de számos más példa is akad a természetben, csimpánzok, gorillák, delfinek, számos madárfaj.

Azaz magát a bűn fogalmát nem ismerik, az elvont fogalmakban való gondolkodás egyelőre az ember sajátja, de végső soron rosszat tenni, felfogni hogy rosszat tettek, erre minden további nélkül képesek lehetnek állatok is.

2018. szept. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az állatok ösztönlények, nem ugyanaz a kategória, mint az ember. Ugyanakkor a bűn az egész teremtett világot megrontotta. A Biblia viszont nem beszél a bűn összefüggésében az állatokról.
2018. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De akkor miért látszik a kutyámon, hogy bűntudata van, amikor rosszat csinált?
2018. szept. 8. 14:14
 10/13 anonim ***** válasza:
A 7-es már leírta.
2018. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!