Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az embernek van szelleme,...

Az embernek van szelleme, lelke, teste. De az állatnak van szelleme? (Mivel az ember az Istennek képmása, de az állatok NEM. )

Figyelt kérdés
2017. dec. 2. 23:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%

Ne tényként állítsd az első mondatot, egyenlőre csak a testben lehetünk biztosak, a másik kettő elmélet.


Teológusok szerint nincs lelkük, itt egy link a témát illetően:

[link]

2017. dec. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

Senkinek, semminek nincs szelleme. Az ember öntudata a fejlettebb agyának a "terméke". Az állatok is éreznek fájdalmat, félelmet, de pl egy macska nem tudja, hogy ő egy macska, mert ehhez nem elég fejlett az idegrendszere.

Azt ki mondta, hogy Isten úgy néz ki, mint Te, vagy én? Tudom, a Biblia. De azt is emberek írták, nem Isten. Most jól le leszek pontozva, de attól még szabad gondolkodni.

2017. dec. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Nincs
2017. dec. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%

"Azt ki mondta, hogy Isten úgy néz ki, mint Te, vagy én?"


Senki

2017. dec. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
22%

Ettől függetlenül a keresztények többsége szerint az embernek teste és lelke van, nem pedig 3 alkotója.


Hiszen már a Szentírás elején is olvashatod, hogy a testbe Isten életet lehelt, így lett az ember élővé.


Egyébként ez már az első századokban is több vitát szült, mert voltak néhányan, akik hozzád hasonlóan gondolták. Szerencsére már akkor lefutották a teológiai vitákat a kérdésről, így most nekünk nem kell újra. Mert noha néhol lászólag három alkotóról van szó, valójában csak kettő, test és pneuma (magyarul lélek).


Természetesen az állatoknak is van "valami", hiszen élnek ők is. Azonban ez messze nem lélek (pneuma), mert a biológusok szerint sincs öntudatuk, nincsenek érzelmeik, stb...

2017. dec. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A szellem/lélek/test felosztás szerint az állatoknak nincs szelleme.
2017. dec. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

"Azt ki mondta, hogy Isten úgy néz ki, mint Te, vagy én? Tudom, a Biblia."

Nem azt mondtad, hogy szabad gondolkodni? Próbáld ki. Kezdd azzal, hogy beleolvasol a Bibliába.

2017. dec. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

"Azonban ez messze nem lélek (pneuma), mert a biológusok szerint sincs öntudatuk, nincsenek érzelmeik"

Már hogyne lennének? És ezt nem csak a biológusok tudják, hanem a felelős állattartók is.

Csak próbáld meg feltenni a kérdést akár a tudomány, akár az állatok témakörben!

2017. dec. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Ozmium42 ***** válasza:
75%

"a biológusok szerint sincs öntudatuk, nincsenek érzelmeik, stb..."


Ilyet egy biológus sem állítana. Ez azt jelentené, hogy simán megkínozhatsz egy állatot, mert csak sípoló hanggal jelzi a sérülést, nincs itt semmi negatív érzelem, vagy a szenvedés személyes, öntudatos megélése, vagyis empátiának sincs helye. Csakhogy veled ellentétben egy valamire való biológus tudja, hogy az állatok között az okosabbak felismerik magukat a tükörben. Nem nagy kunszt, de az istenig magasztalt embernek sem sikerül elsőre. Gyerekkoromban mamámnak volt egy tükre, ami a sarokban állt, és be lehetett mászni mögé, és én is sokáig belestem mögé, hogy ott van-e a kisfiú. Idővel megtanuljuk, de erre az állatok képesek, és ez az öntudat jele. Szintén, hogyan vitathatod el az érzelmeket az állatoktól, mikor sokuk egyenesen olyan gazdag érzelemvilággal rendelkezik, és ki is mutat, hogy beilleszkedett az emberi társadalomba, mint például az ember legjobb barátja?


Hacsak nem megyünk mélységesen materialista szintre, ahol már az érzelmek/lelki működések valódiságát az embernél is elvitatjuk, akkor nem korrekt (és nem tudományosan alátámasztott) az állatoknál is nem észrevenni az emberével analóg jelenségeket.

2017. dec. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10%

Az emberi test,az isteni lehelettel "élő lélek".

Az élő léleknek,vagyis az embernek rendszerint van valamilyen szellemisége.


Én még nem láttam állatot szellemiséggel.Valaki látott?

2017. dec. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!