Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, tényleg istenkár...

Keresztények, tényleg istenkáromló bűnös tevékenység megnézni "Az apáca" című horrorfilmet?

Figyelt kérdés
2018. szept. 8. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

Ha keresztény vagy, akkor ne nézd (vagy mit tudom én). Ha nem vagy, akkor mit izgat?

Amúgy meg mit vagy úgy oda? A hülye muszlimok meg Mohamed ábrázolása miatt kepesek embert ölni.

2018. szept. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
képesek*
2018. szept. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az istenkáromlás elég súlyos dolog, természetesen egy film megnézése nem meríti ki ezt a fogalmat. Egyébként nem láttam a filmet, a horror műfajt sem kedvelem igazán, lehet nincs is jó hatással az emberre, de bizonyára nem istenkáromlás.
2018. szept. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Aki odafigyel a dolgokra az nem szennyezi feleslegesen magát.


Mel Gibson: Passióját se nézi meg az az ember, aki odafigyel dolgokra. Pedig elég híres színész, és nagy volt a csábítás, hogy megnézze az ember.És látod, mégis kitudja kerülni. És milyen jól tette az ember, legalábbis amit hallott, hogy némely ember a film után hogy járt.

2018. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám istenkáromlásnak, ha megnézed. Nyilván tudod, hogy ez csak egy film... Inkább amúgy egy gyenge horrornak tűnik, így hogy megnéztem a trailert.
2018. szept. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha kételkedsz valamiben, ami lehet teljesen akár teljesen ártalmatlan dolog is mások szemében, azt írja a Biblia, hogy ne tedd meg! "Boldog, akinek nem kell elítélnie önmagát abban, amit helyesel. Akinek viszont kétségei vannak, amikor eszik, máris megítéltetett, mivel nem hitből teszi. Mert mindaz, ami nem hitből van, bűn."(Róma 14:22b-23)


Ne másoktól várj ebben döntést, mert ha a lelkiismereted elítél miután megtetted, senki nem lesz ott azok közül segíteni, akik itt arra biztatnak, hogy nézd csak meg.

NEKED KELL DÖNTENI, NEM MÁSNAK.


üdv

Stefán

2018. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Már mitől lenne az?

Gondolom ezt is valami olyan agyament fanatikus találta ki, mint például hogy pokolra jut aki Harry Pottert olvas, mert az okkultizmus.

Legfeljebb akkor lehetne belőle gond, ha az ember képtelen lenne felfogni a különbséget egy film, egy kitalált mese és a valóság között. Ez esetben viszont kisebb gondja is nagyobb az embernek annál, mintsem hogy bűnös-e egy film vagy sem.

2018. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

@17:55


Azt a Jehovások találták ki hogy semmi olyan szórakoztató terméket nem lehet "fogyasztani" amiben varázslat van, mert az a sátántól származik.

2018. szept. 8. 18:01
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám istenkáromlásnak, de én biztos nem fogom megnézni, mert utálom a horrorfilmeket. Mindent szabad, de nem minden használ. Nyugodtan nézd meg, ha érdekel, egy normális, nyitott elme képes különválasztani a fikciót a valóságtól.
2018. szept. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"Azt a Jehovások találták ki hogy semmi olyan szórakoztató terméket nem lehet "fogyasztani" amiben varázslat van, mert az a sátántól származik."


Mi nem találtunk ki semmit. A mondatodban pedig felfigyeltem egy érdekességre. "szórakoztató"

Ha csak emberileg is nézzük, ugyan mi szórakoztató van egy kikapcsolódásban, amiben mások életét megkeserítő, vagy hazugságra épülő látni való van?

Ja, adrenalin szintet kell növelni? Másként nem lehet, ha csak borzongásról szól a film?


Egyébként pedig ha rám halgatsz, azt csinálsz amit akarsz. Mindenki saját magáról ad számot, nem másokról.

2018. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!