Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek van igaza? Mi lesz velünk?

Kinek van igaza? Mi lesz velünk?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,és valószínűleg azért visel meg ez az egész,mert 17 éves voltam (tavaly május) amikor elveszítettem anyukám.

Katolikus iskolába járok,de fogalmam sincs mit és miben higyjek. Mi lesz velünk a halál után? Ki tudja ezt? Elmondom őszintén:nem vagyok mintaember. Volt,hogy hazudtam (és nyilván van amit megbántam),sajnos csúnya a szám,sokat viccelődök a vallásokkal,és igen,nem vagyok már kislány. 2 éve van egy barátom,és nagyon szeretem vele.....

Szóval ez most a legtöbb vallás szerint megbocsáthatatlan. De nem gondolom,hogy rossz ember vagyok. Segítőkész vagyok,segítek hajléktalanoknak,rászorulóknak (ha nem pénzben akkor beszélgetéssel....értitek).. De nen tudom nem akarok meghalni. Félek tőle. Ti miben hisztek? És miért hisztek abban?



2018. szept. 11. 19:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
A halál után pontosan azt "érzed" amit a születésed előtt, vagyis semmit.
2018. szept. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
58%
Kis csillag,miért foglakozol ilyesmivel?Éld úgy az életed ,hogy ne legyen mit vagy csak alig legyen valami amit megbánhatsz a halálos ágyadon.Az hogy mi van a halál után,majd 70 évesen érdekeljen,de akkor meg már minek.A vallás meg olyan dolog,hogy sok féle van,de lehet téved az összes,és egy elszigetelt druida mosómedve populációnak van igaza.Nos sok mindent nem mondtam vele,szóval:Légy boldog,sz....rj le mindent.
2018. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 KZitus ***** válasza:
5%

Szia


Itt megkapod a választ a kérdéseidre:

[link]

[link]

2018. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%
Az a véleményem, hogy tudja a fene... pontosabban ő sem :).
2018. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen,senki sem tudhatja..Csak nagyon sok írás/videó van a neten is,hogy emberek visszatértek a halálból,üzenetet hoztak,beszéltek Istennel stbstb...Ez mind nem igaz? Mi van ha a vallás csak lelki placebó?
2018. szept. 11. 20:04
 6/21 anonim ***** válasza:
15%

Nem placebo. Van pokol es tuz is eg benne ami soha nem alszik el.

Ettol a helytol nem ment meg a vallas es a jocselekedetek, mert a bukott termeszetre Isten haragja jon. 5-szor mondta Jezus, hogy siras es fogcsikorgatas helye.

Ujja kell szuletni Jezus Krisztusban valo hit altal es a vele valo kozossegben haladni a megszentelodes es az engedelmesseg utjan.

2018. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
Az 1. válaszoló nyert. Én ugyanazt válaszoltam volna.
2018. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%

Először is: isten nem létezik - bármennyire is ragaszkodnak hozzá az emberek.

Másodszor: amikor meghalsz, minden, ami voltál (érzések, emlékek, gondolatok...) szerteáramlik az univerzumban. Megszűnik létezni olyan egységben, amilyenben most van. Mondjuk emiatt megértem a vallásos embereket... elvégre ki akar eltűnni nyomtalanul? Kell egy támasz nekik. Szóval javaslom, hogy ha nem akarod elfogadni a tényeket, amiket leírtam, maradj a vallásnál és áltasd magad valamiféle túlvilággal. Aki nem tudja elviselni a valóságot, annak könnyebb a hittel. Én elfogadom, hogy a halál nem egy leányálom és túllépek a gondolaton.

2018. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nyugi, minden hívővel előfordul, hogy meginog a hitében, kételkedik, válaszokat keres... aki mást mond, az vagy hazudik, vagy olyan szinten fanatikus, hogy még akkor sem mer megkérdőjelezni semmit, ha az teljesen nyilvánvalóan tévedés.

Az interneten rengeteg hülyeség terjeng. Én éppenséggel egyetlenegy ilyen "visszajött a halálból" sztorit sem hiszek el. Hogy mi van a halál után, azt nem tudja senki sem tudja biztosan. Én bízom benne, hogy jó helyre kerülünk, hogy Isten kegyelme erősebb a mi bűneinknél.

Még egy kérdés: hogy állsz a megfelelési kényszerrel? Lehet, hogy látszólag nem illik ide ez a kérdés, pedig igazából nagyon is. Sokan akarnak megfelelni a barátoknak, a kortársaknak, a mai világnak - ugyanakkor Istennek is, ezért aztán két tűz közé szorulnak. Nem lenne meglepő, ha veled is ez lenne, mint ahogy anno velem is ez volt.

2018. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

"a legtöbb vallás szerint"


Miért nem Isten szerint gondolkodol? Nem a vallások döntötték el, vagy döntik el, hanem aki az erkölcsi törvényeket létre hozta. Kinek akarunk megfelelni? Ki dönti el, és mi alapján, hogy élhet, vagy sem?


A válasz egyértelmű.


Miben hiszek? Abban amit Isten leíratott, a mihez tartás végett. Nem azért íratta le mert unatkozott,, vagy mert legyen mit be nem tartani. Hiszen azt mondja mind Isten, mind a fia Jézus is, hogy ha szeretjük, akkor azt azzal bizonyítjuk, ha megtartjuk amit mondott.

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megtartjátok a parancsolataimat;

(1János 5:2, 3) . . .. 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek,


Mit gondolsz, a segítség nyújtás, és az általad felsoroltak, a többire nézve is igazak? Mert azok is fontosak, sőt, maga Jézus magasabb szintre emelte az erkölcsi törvényeket.

Vagy azt tanította, hogy ha valakin segítesz, és általában "jó" ember vagy, akkor elnézem a törvénytelenségeidet, paráznaságodat, stb....


Ha meg van a válasz, akkor még van időd javítani.....

2018. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!