Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme van a házasság...

Mi értelme van a házasság előtti tisztaságnak, ha már egyikünk sem szűz?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná, hogy ha már beleestünk ebbe a hibába, miért kell úgy tenni mégis, mint aki szűz? Nekem is, és a barátnőmnek is volt előző kapcsolata, és mindketten túlestünk már több szexen is, de ő ragaszkodik ahhoz, hogy velem "tisztán" akar az oltár elé állni. Én is vallásos vagyok, de akkor már nem tökmindegy, ha már mással amúgyis megtörtént korábban? Hogyan magyarázzam el ezt neki?

2018. szept. 14. 18:39
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez nagyon álszent dolog. "Veled tisztán"... az komoly... 😅 Mondd meg neki, ha összekoszol valaki egy ruhát, hiába nem te koszoltad össze, attól az még koszos. Egyébként meg hülyeség a szexre úgy gondolni, mint valami mocskos dologra. Nyilván nem kell fűvel fával csinálni, de ha egyszer egy pár vagytok, és már a házasság is szóba került...
2018. szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nincs értelme. Ettől nem lesz tiszta. És pont veled nem akar szexelni, akihez hozzá akar menni? És ha nem lesz jó együtt? Ha nem is illetek össze ilyen szempontból? Nekem ez nagyon úgy tűnik, hogy csak akar magának egy férjet, hideg fejjel, nem szerelemből, nem vonzalomból. És ezt nőként mondom.
2018. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
73%
Nem vagy véletlen dús gazdag, esetleg a szüleid?
2018. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Vallásos meggyőződésből nem akar lefeküdni. Én tényleg tisztelem a hitét, és tisztelem, hogy ilyen kitartó, és az akaratát, de a 21. században nem úgy működnek a dolgok, mint a bibliai időkben. Akkor egy pár két hét ismerettség után összeházasodott, addig meg nem nehéz kibírni, de manapság ez évekig is elhúzódhat (főleg a mi anyagi helyzetünkben) ami azért így 26 évesen elég meredek. Én meg nem akarok (meg ő sem) a jövő héten házasodni, hogy szexelhessek.

Tudom, hogy most nem leszek népszerű, de tudom, a vallás ilyen meg olyan fontos, de nagy hülyeségnek érzem ezt az egész szex dolgot...

2018. szept. 14. 19:14
 5/42 anonim ***** válasza:
90%
4: De ez nem igazi vallási meggyőződés. Hiszen az előtted lévőkkel lefeküdt. És már nincs is mit őrizgetnie.
2018. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

épp ezaz, már mindegy. De ha nem is lenne, ha még mindketten szüzek lennénk, akkor is hülyeség ez az egész!

Más fiatal keresztény párok ugyanúgy csinálják, és nem akadnak fennt ezen, és nem tartják olyan nagy bűnnek.

De hát mit tudok csinálni... erőszakoljam meg saját barátnőmet? :D Aki nem érti miért frusztrál ez ennyire, az meg nem tudja, milyen szenvedés huszonéves férfinek nemi élet nélkül élnie egy barátnő mellett!

2018. szept. 14. 19:37
 7/42 szp72 ***** válasza:
36%

Abban igazad van, hogy aki például már gyilkolt és ezért majd felkötik végülis gyilkolhatna akármenyit, valóban nincs plusz kockázat. De ha esetleg rádöbben, hogy a gyilkosság gonosz dolog, s kár volt az elsőt is elkövetni, s ráadásul megkönyörül rajta a társadalom és a hatóság, akkor mégis helyesen teszi, ha többet nem gyilkol.


Aki nem őrizte meg a tisztaságát, az tulajdonképpen valóban fetrenghet tovább a bűnben, mert ezzel valóban nem lesz mocskosabb. De ha valaki rádöbben, hogy kár volt megtenni, s ha van egy élménye Isten megbocsájtó szeretetéről és újra tiszta lappal indulhat, akkor van értelme nem vétkezni újra.

2018. szept. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 Molyember ***** válasza:
74%
Hülyének néz, és te bele is mész. Boldog házasságotok lesz, gratulálok.
2018. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
89%
6: Nem kell megerőszakolni :) De nem is kell eltűrni. Keress mást, ha így nem jó.
2018. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
79%

Azert a gyilkossagot ne hasonlitsuk mar ossze a sexszel!


A haverom felnott fejjel tert at egy vallasra. A lanyanak (21 eves) van egy pasija, akivel egy masik varosban egyutt elnek. Amikor a lany es a fiu meglatogatjak a szuloket unnepekkor, akkor kulon szobaban kell aludniuk. Kerdeztuk a havert, hogy te, vazzeg, te sem szuzen vetted el a nejed, tudod nagyon jol, hogy a lanyod egyutt alszik a pasijval. Erre csak annyit tud nagyon okosan mondani, hogy tudom, hogy elnek nemi eletet, de akkor is, ne aludjanak egy szobaban. WTF??


En elhiszem, hogy valaki vallasos es neki a vallas sokat jelent, de akkor ne valogasson mar a szabalyok/tilalmak kozott, hogy ezt betartom de ezt inkabb nem, vagy most vetkezem de legkozelebb majd nem... aztan lehet hogy megis igen... csak majd massal...


A masik lenyeges dolog kerdezo, amit az elozo irt, ha nem passzoltok az agyban es ez csak a hazassag utan derul ki, kegyetlen zora evek varnak ratok, mire osszeszoktok... ha egyaltalan ossze tudtok szokni!

2018. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!