Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Párkapcsolat értelme?

Párkapcsolat értelme?

Figyelt kérdés

Tehát. Igyekszem a leg rövidebben s egyszerűbben felvázolni egy filozófikus gondolatmenetet.


Ha valakivel együtt vagyunk,de nem szeretjük,akkor minden mit vele teszünk,olyan semmit mondó tetté válik. Pl én (sajnos) csókolóztam olyan személlyel,ki iránt nem éreztem semmit,s olyan volt,mintha meginnék egy pohár vizet,vagy ceruzát hegyeznék,tehát egy közömbös tevékenység.

Tehát eljutunk oda,hogy érzelem nélkül semmit nem ér,de a szerelem elmúlik,s gyakran a szeretet nem elég,vagy nem is tudom. Engem hagytak el kb ezzel a mondattal: "szeretlek,de nem vagyok beléd szerelmes" én meg csak pislogtam. Na de ejtsük meg,hogy (feltételezem) több embert vagyunk képesek szeretni mint pl szerelmesek lenni.

Szóval ha szerelem alapján keresünk társat,akkor a következő a séma:

Összejövök X-el,2 hét után dobom,mert már nem vagyok szerelmes,Y-ont 3 hónap után,Z-t 2 év után.

Így ez olyan none sense dolognak tűnik nekem.

Ha pedig kihagyjuk a szerelmet s olyan embert keresünk,kit szeretünk,akkor egyszerűen feltesszük a kérdést:kit válasszak?

Ha az előny/hátrányokat nézzük,pl: ez egy jóképű pasi,a másik jól keres,harmadik mit tudom én,akkor olyan,mintha az üzletben TV-t vennénk. Melyik a jobb/olcsóbb. Ami megint nem a legjobb. Másrészt ha szerelmesek leszünk valakibe,lehet ott hagyjuk kit szeretünk. (Hisz a szerelem ideiglenes bár,de erősebb érzelem).


Akkor most mi alapján válasszunk párt? S ez mennyire függ a kortól?


Vagyis a fiatalok szerelemre(avagy sajnos csak sexre),míg idősebbek szeretetre "vágynak"?


Akkor fiatal kórban felesleges összejönni valakivel ha szerelmes lesz az ember,mert hát úgyis majd elmúlik,s akkor meg minek bele kezdeni?


Tudom hogy sok kérdést tettem fel,de kérlek igyekezzetek mindenre választ adni és boncolgatni a témákat.



2018. febr. 20. 23:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem felesleges osszejonni valakivel olyan alapon, hogy ugyis vege lesz, mert még ha ugy is lesz, mindenbol tanul az ember. Volt egy par kapcsolatom, voltak csalodasaim, voltak nehezsegeim, voltak nagyon boldog pillanataim. Mind elmult, de nem nyomtalanul. Altaluk vagyok ma az, aki vagyok, minden kapcsolat egy onfejleszto trening. Minden tapasztalas nagyon fontos.

Pusztan a szerelem erejeben nem nagyon hiszek, tobbszor elofordult, hogy olyan emberbe szerettem bele, akivel olyan dolgokban kulonboztunk, amik szetmergeztek a kapcsolatot. Es hiaba ereztem en azt, hogy szerelmes vagyok, az nagyon keves volt ahhoz, hogy boldog legyek. Persze a langolas eleinte minden kapcsolatban ott van, es ez igy helyes, de sokkal fontosabb, hogy olyan TARSAT talaljon az ember, akivel a komolyabb dolgokban is egyetertes es egy hullamhossz van. Sajnos sok esetben nem jar egyutt a ketto, ilyenkor van az, hogy a rozsaszin kod elparolgasa utan jon a szakitas, vagy epp a nagyon szurke befasult hetkoznapok

2018. febr. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1:Egyet értek veled abban,hogy értékes a szerzett tapasztalat és hogy egy megértő és támogató társ kell,kivel hasonló a világnézeted. Viszont nekem a legtöbb kapcsolatom ilyen személlyel volt,kivel nagyon jól megértettük egymást,mégis véget értek a szerelem elmúlásakor s mint barátok folytatódott a dolog(nem extrákkal,hanem normál barátság).

Az ember olyan barátokat szerez,kikkel megértik egymást,hasonlóan gondolkodnak dolkogról,támogatják őt és jól érzi magát velük és szereted őket. Pont mint a párod,azzal a külömbséggel,hogy párodhoz vonzódsz/szerelmes vagy. De akkor most ellenkező nemű barátot jelent a társ,ha a szerelem véget ér,vagy van külömbség?

2018. febr. 21. 06:41
 3/13 anonim ***** válasza:
#2 Úgy tudtam a különbség a vonzóság, testi vonzalom lényegében, nem olyan bonyolult kérdés az.
2018. febr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valakivel együtt vagyunk,de nem szeretjük..."


Ha nem szeretsz valakit, és nem is érzed vele jól magad, akkor minek együtt lenni? Ez szerintem csak akkor fordul elő, ha valaki annyira akaratgyenge és konfliktuskerülő, hogy inkább x időt együtt szenved valakivel, mint hogy felnőtt módjára kiálljon, és megbeszélje az illetővel, hogy neki így nem jó.


"Pl én (sajnos) csókolóztam olyan személlyel,ki iránt nem éreztem semmit"


Ez például az akaratgyengeség jellemzője. Miért csókolóztál vele? Mert ő akarta, te meg nem, de nem mondtál nemet, mert konfliktuskerülő vagy?


"szeretlek,de nem vagyok beléd szerelmes"


Ilyet akkor szoktak mondani, amikor udvariasan elküldenek a sunyiba. Ez ilyen sablon szöveg. Valószínűleg kezdetektől fogva nem is érdekelte az egész, csak belement, mert úgy gondolta talán, hogy ha nincs ló, jó a a szamár is.


"Szóval ha szerelem alapján keresünk társat,akkor a következő a séma:

Összejövök X-el,2 hét után dobom,mert már nem vagyok szerelmes,Y-ont 3 hónap után,Z-t 2 év után. "


Igazából ez úgy működik, hogy szerelmes leszel valakibe, az az évek során valamelyest csökken, de nem szűntök meg szeretni egymást, és a két ember együtt marad, együttműködve, gyarapítva egymást. Aki folyton váltogat, amikor megszűnik a szerelem, az a szerelembe szerelmes, annak fogalma nincs a komoly párkapcsolatról. Lehet az is közrejátszik, hogy nem is akarja elkötelezni magát, csak jó néha valakivel szexelgetni, de hogy komolyabb legyen a dolog, azt már nem.


"Ha az előny/hátrányokat nézzük,pl: ez egy jóképű pasi,a másik jól keres,harmadik mit tudom én,akkor olyan,mintha az üzletben TV-t vennénk. Melyik a jobb/olcsóbb"


Mint ahogy fentebb írtam, egy jól működő kapcsolatban szerelemmel kezdődik a dolog, és nem ilyen észérvek alapján, hogy "hú, ennek a pasinak sok pénze van, őt választom". Persze vannak ilyen hölgyek, de ezt most hagyjuk. Szóval ha valaki megérett egy komoly kapcsolatra, annak meg se fordul a fejében így válogatni.


"Akkor most mi alapján válasszunk párt? S ez mennyire függ a kortól? "


Nem kell semmi alapján párt választani, ha valaki megérett rá, azt meghozza az idő magától. Úgyhogy talán ezért függ a kortól, mert nyilván idősebb korban érettebbek az emberek (normális esetben), de azért a fiatalkori szerelmeket nem kell kidobni, mert ezeken keresztül is tanul az ember.

2018. febr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor most ellenkező nemű barátot jelent a társ,ha a szerelem véget ér,vagy van külömbség?"


Nem, ha alább is hagy a szerelem, a párod attól még a párod. Nem a legjobb barátod, az anyukád, az apukád, az unokatestvéred, hanem a párod. Nehéz ezt megfogalmazni, de jól működő kapcsolatban olyanok vagytok, mint a szövetségesek, akik együtt akarnak előre haladni, egymást segítve.

2018. febr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én korábban azt hittem a szerelem az a "fellángolás" és bizsergés ami a legeslegelején van. De igazából tökre nem az. A szerelem valamivel később alakul ki, én legalábbis a mostani párkapcsolatomnál jöttem erre rá. Sokkal jobban kezdtem hozzá ragaszkodni, kötődni hozzá, ahogy megismertem, konkrétan később szerettem bele, míg a kezdetben csak testi vonzódás, bizsergés az új izgalma volt. De ez tényleg múlandó, hisz nem örökké új a partner, hanem előbb utóbb megismered. No de a kérdés az, mi a szerelem? Ez amit a legelején érzel? Vagy ami utána alakulhat ki, amikor megismered. Mert nálam ez úgy alakult eddig, hogy megismerés után sokszor csalódás lett a vége, így elmúlt a rózsaszín köd, viszont most egész más helyzet alakult ki. Sokkal valóságosabb de mégis szorosabb kötelék alakult ki. 6 éve vagyunk együtt, de mégis úgy érzem nem múlt el ez az érzés, ami a bizsergés után jött.
2018. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3 éve vagyok együtt a párommal, ő az első nekem. Az első egy-másfél évben még én is rózsaszín ködben éltem, persze amellett, hogy már akkor is hatalmas lelki biztonságot adott az, hogy velem van, hogy bármikor számíthatunk egymásra és mindent megoszthatok vele, amit csak szeretnék, mert nincsenek egymás előtt titkaink. Kb. másfél év után ez az érzés elkezdett más irányba átfordulni, ugyanúgy megvolt a bizalom, a szeretet, a tisztelet érzése, de valahogy mégis úgy éreztem, hogy ez most már más. Akkor jöttem rá, hogy valóban nagyon szeretem őt, kötődök hozzá és nagyon nehéz lenne elengednem őt, mert túlságosan sok élményt éltünk meg együtt ahhoz, hogy csak úgy semmivé váljon az egész. Így, 3 év távlatából nézve persze már nincs az a nagyon erős bizsergető érzés, amikor rágondolok, helyette inkább azt érzem, hogy biztonságban vagyok és hogy nagyon szeretem őt. A kémia is enyhült egy kicsit köztünk, de attól még jól megvagyunk. Nehéz hosszú évek után is megtartani az egyensúlyt a lelki és a testi kapcsolat között. Mert persze, hogy a lelki kötődésen van a nagyobb hangsúly, de mindkettőnknek dolgozni kell azon, hogy a testi szikra is fellobbanjon néha-néha.


Egyébként egy kapcsolat bármikor véget érhet, nem korfüggő. Igen, lehet, hogy a fiatalabbakban még jobban tombolnak a hormonok (és sajnos emiatt nem fordítanak elég hangsúlyt a lelki részére, így meg nincs értelme), de később is ugyanúgy meglehet az a szikra. Csak dolgozni kell rajta. Mindkét félnek.

2018. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#3 külömbség a barát és pár közt? Erre érted? Elgondolkodtató,s jelen van egy párkapcsolatban,de érzelmi szinten szerintem sokkal több zajlik,puszta fizikai vonzalomnál.
2018. febr. 22. 06:32
 9/13 A kérdező kommentje:

#4

1. Ez egy elméleti síkon történő feltevés volt. Nem személyes példa. Amolyan "mi lenne ha..."


2. Egy szakítás után történt,rájöttem,hogy mindvégig kihasznált s hazudott. Voltak kik azt mondták így könnyebb lesz,hát most már nem csak gondolom azt,hogy ez hülyeség,hanem tudom is. Még másnap tisztáztuk a dolgokat,nem akartam ennél jobban hülyíteni. Ez volt az első s egyben utolsó ilyen tettem,bánom,ha számít egyáltalán.


3. Ez elgondolkodtató,de látszólag,szerintem rá ez nem volt igaz.

Nagyon igyekezett a kapcsolatunk felépítésében,mindent őszintén megbeszéltünk,igyekezett a kedvemre tenni,változtatott a hozzáállásán,életmódján. S sose kért cserébe semmit,pedig nem köteleztem rá. Távkapcsolat volt. Azóta sincs senkije. Lehet,hogy belefáradt,hogy ott a tavávolság,vagy pusztán éretlen s még ő sem tudja mi a szeretet lényege,vagy ahogy utánna írtad "a szerelembe szerelmes".


4. Igen,ebben igazad van.


5. Hmm...számomra nagyon sok idő,míg bele szeretek valakibe,sose voltak ilyen "szerelem első látásra" élményeim. Mindig olyan személybe lettem szerelmes,kit több hónapja/éve ismertem. Így számomra a legelején egy hosszas ismerkedéssel kezdődik minden,utánna jelenik meg a szerelem. De véleményem szerint is a szerelemből alakul át a kapcsolatot fenntartó szeretet.


6. Értem. Mondjuk hogy az idő hozza magától,kicsit furcsán hangzik.

2018. febr. 22. 07:03
 10/13 A kérdező kommentje:
#5. Barátaimtól hasonló motivációt,támogatást kapok,mint mondjuk páromtól. Igen,tudom,hogy a kettő közt óriási a külömbség,csak kíváncsi voltam,hogy ki hogy látja,s hogyan vélekednek az emberek.
2018. febr. 22. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!