Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi motiválja a hívőket abban,...

Mi motiválja a hívőket abban, hogy elhiggyenek olyanokat, ami egyértelműen nem lehet igaz? (vallástól függetlenül)

Figyelt kérdés

Most itt nem Isten létezésére gondolok, mert azt nem lehet bizonyítani, azt sem hogy létezik és azt sem, hogy nem.

Olyanokra, amikről a fizika egyértelműen bebizonyította, hogy van fizikai oka és nem lehet úgy, ahogy az a vallási anyagokban le van írva, vagy annyira kilóg a lóláb, hogy egy pici gondolkodás után is rá lehet jönni, hogy az egész dolog teljesen irracionális, vagy sok esetben saját magával is ellentmondásban áll.

Egy tény esetén nagyon fontos, hogy az azt alátámasztó dokumentumok hitelesek legyenek, a vallási könyvek (pl. biblia, korán, stb.) pedig egyáltalán nem azok, sőt...

Mindezeken túl az is egyértelmű, hogy sok esetben a vallási vezetők önös érdekből hoztak be különféle rendelkezéseket (pl. szex megvonása, bizonyos öltözetek kötelező viselése stb.), amiknek semmiféle racionális oka nincs, mégis a hívők követik, csak mert úgy szokás.

Azt megértem, hogy a szeretetre és az erkölcsre szükség volna, de ehhez még nem kellene elhinni minden olyat is, ami egyértelműen nem létezhet.

Félreértés ne essék, én is hiszek Istenben (pontosabban nagyobb valószínűséget adok annak, hogy van valami, mint hogy nincs), de racionálisan már nem tudom elfogadni az egyházak tanait. Látom mit művelnek a muzulmán terroristák a hitük terjesztéséért, mit tettek a keresztények a sötét középkorban, illetve Amerikában, illetve tudom, hogy régen szükség volt ezekre a "mondákra" az egyházak részéről, hogy az egyszerű, írástudatlan, buta emberek is megértsék az egyház tanait. De ma már az emberek tudnak írni-olvasni, értelmesebbek, műveltebbek, mégis e téren leragadtak, és olyan dolgokban is hisznek, melyek minden józan észnek ellentmondanak.

Miért?



2018. szept. 16. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Mire gondolsz konkrétan? Csodákra?
2018. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

Sokan próbálják tagadni a világban Isten jelenlétét, de senki nem tudja. Próbálják ezzel azzal magyarázni a csodákat, mint amit te próbálsz tenni.

Erre én azt szoktam mondani: bizonyítsad be hogy nem létezik:D Nem tudod. Volt egy ismerősőm, addig próbált kutakodni, hogy bebizonyítsa hogy nem létezik, mig egyik pillanatról a másikra önmagától megtért:DD aztán nem győzött laposkúszással elnézést kérni, mert volt idő és nem hallgatott rám:D Pedig én intettem az illetőt, hogy okos legyen és ne tagadjon olyat, amit nem tapasztalt:D

2018. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de nem annak kellene bizonyítani, aki állít valamit!

De akkor én azt állítom, hogy létezik rószaszínű egy kilométer magas elefánt. Te pedig nem tudod bebizonyítani, hogy nem létezik, ergo van és punktum.

Vagy azt állítom, hogy én magam vagyok Isten inkognitóban. Bizonyítsd be, hogy nem így van!

2018. szept. 16. 15:09
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

3 Én mondtam, hogy mihez hasonlít, azt hogy te ezt nem fogadod el, az nem az én hibám.

Jézus sem mutatott jelent a farizeusoknak.


Én azt is leírtam, hogy járt egy hozzád hasonló egyed:D

2018. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Az bizonyít,aki állít!

Valaminek a nemlétezését nem lehet bizonyítani, ha te az mondod, hogy létezik, neked kell bebizonyítanod!

2018. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

5 De én nem akarom bizonyítani, érted?:D Nekem már nincs szükségem bizonyságra. Mert tapasztalok. Annak idején ugyan ennyit mondtak nekem is, engem érdekelt, és mentem utána. Én nem más tapasztalataira vagyok kíváncsi, magam akarom tapasztalni a dolgokat, hogy egyértelműen azt mondjam valamiről, hogy nem létezik/létezik.


Érted?

2018. szept. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
És mit tapasztalsz? Csodákat?
2018. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
7 Is:)
2018. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, miért kevered ide a fizikát, bizonyos ruhák viselése, étkezési szokások vagy kisebb aszkézis kötelezővé tétele miért mond ellent a fizikának.

A csodákat nem kell elhinni, ha nem akarod, nem fogsz attól még elkárhozni.

Isten csinálhatta volna a kinyilatkoztatást is jobban, nem lezárni véglegesen, hanem folytatólagosan, amikor szükség van rá, küldeni prófétákat. De hát lezárta, úgyhogy nem jöhet senki sem, aki ihletve magyarázná és kiegészítené, ha kell. Még akkor sem, ha évmilliók után egy teljes könyvtárat töltenének meg a kinyilatkoztatások.

2018. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És mit gondolsz,miért tapasztalsz csodákat? Mert erős a hited? Vagy miért?
2018. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!