Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitgyülekezetesek, csalódtatok...

Hitgyülekezetesek, csalódtatok az egyházban mikor hirtelen ennyire a Fidesz felé fordult?

Figyelt kérdés
2018. szept. 20. 19:31
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
20%

Nem fordult a Fidesz felé. Jelenleg a Fidesz olyan politikát képvisel, ami megfelel az evangélium ügyének: nem enged a homokos lobbinak, a gender ideológia nyomásának, nem engedi, hogy a bevándorlók elözönöljék az országot, és azt meri mondani az EU-nak, hogy eddig és nem tovább. Ezen kívül szabadon hirdethető az evangélium üzenete, a politika nem szól bele, hogy mi hangozhat el a szószékről, ha az nem ütközik a törvénnyel, és nem hoz a kormány olyan törvényeket, ami a keresztény hitet, és hitgyakorlatot korlátozza. Ez az EU sok országában már nem így van, és a keresztények nem szeretnék, ha ez is begyűrűzne. Például a homoszexualitás utálatos bűn a Biblia tanítása szerint. Ezt Nyugat-Európában büntetendő kimondani is, ezért az ottani keresztények úgy beszélgetnek egymással nyíltan, ahogyan a cigány viccek kezdődnek: körültekintéssel.


Jelenleg nincs az országban rátermettebb ember az ország politikai vezetésére, mint Orbán Viktor. Tökös gyerek, nem olyan, mint a kritikusai. Kire cserélnéd le? Erre a gittegyletre, akik ellenzéknek nevezik magukat? Mindegy, hogy ki vezeti az országot, csak ne Orbán? Azt gondolod, hogy egy Gyurcsány, egy Karácsony, vagy bárki más a felhozatalból oda merne állni az EU elé, ha az ország érdekeivel ellenkező döntést akarnának a megkérdezésünk nélkül hozni? Nézd csak meg a Sargentini jelentés megszavazását. Ha ebből valaha is EU-s szankciók lesznek, az az egész országot sújtja majd, nem csupán a kormányt, vagy a Fideszt. Az ellenzéknek nem drága a magyar emberek élete, csak az ideológiájuk, és az EU-hoz való lojalitásuk fontos. Jellemző a mostani bal-középre, hogy annak ellenére, hogy négy éve még minden gonosznak elmondták a Jobbikot, az idei választásokra már vállalhatónak tartották, hogy a háttérben összekacsintsanak velük, pedig ideológiailag messzebb vannak tőlük, mint a Fidesztől. Ezt csontos vázzal rendelkező lények esetében nagyon-nagyon nehéz elképzelni.

2018. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
79%

"a Fidesz olyan politikát képvisel, ami megfelel az evangélium ügyének"

Tehát jó pár éve az SZDSZ evangéliumi politikát folytatott és hirdetett? Nem így emlékszem, de lehet így volt.

2018. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
73%

"a Fidesz olyan politikát képvisel, ami megfelel az evangélium ügyének"


Úgy érted a gyűlöletkeltő, uszító, rasszista politika?

2018. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
69%

Persze hogy megfelel az evangélium ügyének.

A legkomolyabban a "ne lopj" parancsolatot veszik.

A "ne tanúskodj hamisan felebarátod ellen" parancsolatba valószínűleg nem tartozik bele mindenki lejáratása, aki nem ért egyet velük. Pl. Vona meleg, Szél Bernadett Soros zsebében van stb.

A "ne paráználkodj" pedig átvitt értelemben az elveink megtagadására is vonatkozhat. Kinek is volt a legtöbb páli fordulata politika terén? Ki volt KISZ tag, aki később liberális kormányt akart, most pedig a liberálisokat tarja főellenségnek? Ki akarta hogy az EU segítsen a határok védelmében, most, pedig hogy segítene, már vissza utasítja ezt a segítséget? Ki fordult az ellen, aki támogatta a tanulmányait?

2018. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
21%

Egy. Az SZDSZ szívesebben karolta fel a homokosokat, míg a keresztényeket igyekezett leépíteni.


Kettő. Politikai pártról beszélünk, azaz nem várható el a bibliai alapelvek betartása részükről. Mégis milyen alapon? A kérdés arra vonatkozott, hogy miért a Fidesz, miért nem bármelyik másik? Azért, mert nincs jobb. Gyurcsányék és úgy általában az ellenzék inkább képviselik az anarchiát, mint a rendet. Arról nem is beszélve, hogy demokráciát emlegetnek, de a démosz választását nem fogadják el, azaz nem demokraták.


Három. A "gyűlöletkeltő, uszító, rasszista politika" skandálása nem több az EU propaganda nagy kanállal történő fogyasztásának eredményénél. Én nem szavaztam az EU-ra, de még a NATO-ra sem. Sokan voltak ezzel így. Tulajdonképpen az idei választási eredményt a választói akarat sokkal inkább megerősítette, mint 2003-ban az uniós tagságot. Akkor a választásra jogosultak 45,62%-a, azaz a fele sem jelent meg, akiknek a 83,76%-a szavazott a csatlakozásra. Idén a Fidesz 47,36%-os választási eredményt ért el, vagyis a támogatottsága nagyobb, mint a csatlakozás előtt az Unióé volt, ha figyelembe vesszük, hogy a szavazásra jogosultaknak sokkal nagyobb része- 69,73%-a ment el szavazni, és fejezte ki az akaratát.

2018. szept. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 szp72 ***** válasza:
48%

"Arra kérlek mindenekelőtt, hogy tartsatok könyörgéseket, imádságokat, esedezéseket és hálaadásokat minden emberért, a királyokért és minden feljebbvalóért, hogy nyugodt és csendes életet élhessünk teljes istenfélelemben és tisztességben. Ez jó és kedves a mi üdvözítő Istenünk színe előtt," (1Tim 2,1-3)


Lehet, hogy Orbán Viktor és a FIDESZ nem tökéletes keresztények, s lehetne sokkal becsületesebben és jobban kormányozni. Én is azt hiszem, hogy a zsírosabb állami megrendeléseket többnyire a saját embereik nyerik. De ez hol nem így van? Legfeljebb csak a mértéken lehet vitatkozni. Az ellenzék kormányzása szerény véleményem szerint egy nagy foss volt, ami össze sem hasonlítható a jelenlegivel. Amit ők műveltek az nem kormányzás volt, hanem egy semmi, az ország "elk'rása", ahogy a saját miniszterelnökük fogalmazott, s az ezen felháborodókat szemkilövetéssel és alapos ütlegeléssel oszlatták.


A tömeges migráció főleg az iszlám fajtából én is azt hiszem, nem túl jó ötlet. Én legalábbis nem szeretném, hogy olyan állapotok uralkodjanak itt is, mint ahonnan jönnek.

2018. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 szp72 ***** válasza:
66%
Bocsánat nem vagyok hitgyülis csak válaszoltam.
2018. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
39%

"A tömeges migráció főleg az iszlám fajtából én is azt hiszem, nem túl jó ötlet. Én legalábbis nem szeretném, hogy olyan állapotok uralkodjanak itt is, mint ahonnan jönnek."



szp72 nevű felhasználó válaszából látszik milyen könnyű manipulálni a keresztényeket. A Fidesz gyűlöletkeltő, uszító, iszlámellenes, rasszista politikát folytat. Ez láthatóan tetszik a keresztényeknek. Ehhez még pluszban elhúzza a keresztény kártyát, azt mondja Magyarország keresztény, Európa védőbástyája, a keresztények pedig biztosan hamarosan szentté is avatják.



"Én is azt hiszem, hogy a zsírosabb állami megrendeléseket többnyire a saját embereik nyerik. De ez hol nem így van?"


Sehol nincs így az EU-ban. Ha van is ilyen sokkal kisebb mértékben. Magyarország jelenleg a legkorruptabb ország, de látom a keresztényeket ez sem zavarja.

2018. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
90%

Sziasztok!


Én még emlékszem arra, hogy milyen volt a Hitgyülekezetesek hozzáállása 2011-ben, mikor az első körben majdnem kimaradtak az állam által elismert egyházak köréből! :-)


Persze aztán az utolsó pillanatban bekerültek a 14. helyre és azóta mosolygósak.


Nagyon sok közösség és gyülekezet vált kegyvesztetté, én legjobban a MET-et sajnálom.


Üdv. Péter

2018. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
46%
""A Fidesz gyűlöletkeltő, uszító, iszlámellenes, rasszista politikát folytat"" - szólott a gyűlöletkeltő, uszító, keresztényellenes, magyarellenes muszlimmá vedlett áruló magyar és elégedett önmagával, "ma is jót gyűlölködtem a hazám ellen".
2018. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!