Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők! Mi az oka,...

Kedves hívők! Mi az oka, amiért azt gondoljátok hogy isten létezik és nem csak egy mítosz?

Figyelt kérdés
2018. szept. 25. 12:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
7%
Ezerszer feltetted a kérdést, én meg ezer egyszer is azt tudom mondani neked: cselekedd meg ami a Bibliában le van írva, mit kell tenned, hogy Isten szövetséget kössön veled és megtapasztald a valóságot. Ott van benne. Csak nem lusta, tohonya ember módjára várni kéne a sült galambot, hanem kilépni előre egy lépést Isten felé.
2018. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%

1+


Jel 3,20

Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

2018. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Ezerszer feltetted a kérdést, én meg ezer egyszer is azt tudom mondani neked:"

Tessék? Először kérdeztem.

Egyébként a kérdésre tulajdonképpen nem is válaszoltál.

2018. szept. 25. 13:20
 4/26 anonim ***** válasza:
27%

Az istenélmények nem bizonyítanak semmit, 47%-os. Épp a napokban olvastam arról, hogy kutatók vallásos embereket vizsgáltak, és kimutatták az agyukban azt, ami a vallásos élmenyekért felelős:


[link]


A kutatás szerint egyfajta kábítoszerhez hasonló az egész. Ugyanígy megvannak a természetes magyarázataink más vallásos jelenségekre is.


Kérdezőnek:


Amennyire én tudom, egyetlen (esetleges) érv létezik Isten mellett, az ókori zsidó történetíró, Josephus Flavius a könyvében arra alapoz, hogy a Bibliában jövendölések vannak. Az persze más kérdés, hogy főleg az apokaliptikus, szimbolikus próféciákat hogyan kel értelmezni, és egyáltalán mikor írták le őket, tehát ez is egy vitatott dolog.

2018. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
20%

Az az "oka", hogy Isten leszületett a földre, itt élt közöttünk és szemléltük az Ő dicsőségét!


Szerintem ez csak azoknak okozhat problémát, akik nem is akarnak hinni, de hát azokkal az Isten sem tud mit kezdeni, tehát miért teszel fel ilyen :) kérdéseket? :)

2018. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Yagami Light!

Erről azért szívesebben olvasnék valami tényleges publikációt, mint egy ilyen elég szenzációhajhász cikket!


Emánuel!

A válaszoddal az a baj hogy már eleve abból kell kiindulnod hogy a Biblia nem csak egy mítosz. De így csak egy körkörös érvrendszerbe zárod magad.

2018. szept. 25. 15:03
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Azért én tapasztalatból vitatom Yagami Light nevű hozzászóló válaszát. Ha egyetlen "éleményről" lenne szó, akkor valóban elgondolkodtató lenne amit írsz, de én 15 éves korom óta naponta tapasztalom valóságosan az életemben az Isten jelenlétét ez közel 12 ezer nap!


A mormon vallás hívő emberei számomra nem mérvadóak, én a tényekből indulok ki. A saját életemben pedig olyan tények vannak, amelyek kétségtelen bizonyítékát nyújtják az Isten valós jelenlétének az életemben.


Azért érdemes a belinkelt cikk utolsó mondatára is figyelemmel lenni: "Ugyanakkor még a tanulmány szerzői is óva intenek attól, hogy mindebből messzemenő következtetéseket vonjon le bárki, hiszen mindezek nagyban függnek az adott egyéntől és kultúrától, ezért valószínűleg széleskörű neurológiai okai és következményei vannak."


Még egy gondolat a bibliai próféciákkal kapcsolatosan. Van azért több olyan egyértelmű prófécia, amely nem félremagyarázható. Hogy csak a legismertebbet idézzem:

"Hetven hét szabatott a te népedre és szent városodra, hogy vége szakadjon a gonoszságnak és bepecsételtessék a bűn, és hogy eltöröltessék a hamisság és elhozassék az örök igazság, és bepecsételtessék a látomás és a próféták, és felkenettessék a Szentek szentje. Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utcák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben. A hatvankét hét múlva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás. És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad."

(Dániel könyve 9:24-26)


Dániel itt évhetekről beszél a 7+62=69 évhét 483 év. A Jeruzsálem újjáépítéséről szóló rendeletet ie. 457-ben adta ki Artaxerxes Longimánus így ez az időszak a mostani időszámítás szerint a 27. év őszén járt le (tekintve, hogy nem volt 0. év). Ez a messiás fellépésének ideje. Érdekes, hogy a zsidók éppen ebben az időben meg voltak arról győződve, hogy Dániel e jóslatának és általában a próféták Messiásra vonatkozó jövendöléseinek be kell teljesedniök, erről világosan tanúskodnak az evangéliumok, melyekből napnál világosabban kitűnik, milyen nagyfokú és általános volt ez időtájt Izraelnek várakozása a Messiás után. Kitűnik ez Josephus Flavius, zsidó történetíró műveiből, ki az apostolok kortársa volt, valamint nem egy zsidó eredetű apokrif-könyvből is. De legcsattanósabban bizonyítja ezt az a tény, hogy kevéssel Krisztus után egyes csalók és rajongók jelentek meg, akik Messiásnak adták ki magukat, és legalább kis időre hitelt találtak a zsidóknál. Az ie. 43-ban meggyilkolt Cicero azt írja, hogy az ő idejében általánosan ismert volt a Sybillának egy jóslata, mely szerint "nemsokára egy királynak kell megjelennie, kit, hogy megmentessünk, az egész világnak el kell ismernie." Idézhetjük még Vergiliust, Tacitust, Suetoniust, akik hasonló beszámolókkal élnek. De nemcsak a művelt római és görög népnél, hanem a perzsáknál, indusoknál, kínaiaknál, skandinávoknál stb. épp ez időben általános volt a hit, hogy jönnie kell egy fensőbb lénynek, aki az erkölcsi romlottságot megszünteti és egy szebb és boldogabb korszaknak lesz megalapítója.


A prófécia bámulatosan pontos a messiás halálát illetően is: a "hét felén (3,5 év) véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak" - azáltal, hogy "kiírtatik a messiás". Az evangéliumi beszámolókból tudjuk, hogy Krisztus szolgálatának ideje 3 és fél évig tartott és 31 tavaszán ért véget halálával.


A várost és a Szenthelyet valóban elpusztította a következő fejedelem népe: 70-ben Titus seregei elfoglalták Jeruzsálemet és elpusztították azt. Nagyon pontosan fogalmaz a prófécia, amikor azt mondja ki, hogy a fejedelem népe végzi el ezt a pusztítást. Ami akkor történt Jeruzsálemben, azt ugyanis nem Titus akarta, hanem a zsidók kegyetlenségétől megvadult római katonák, akiket Titus már nem tudott visszatartani a pusztításban. Ehhez az eseményhez kapcsolódva jövendölt Jézus is, amikor azt mondta el a Jeruzsálemi templomra vonatkozóan, hogy “nem marad itt kő kövön, amely le nem romboltatik”. (Mát. 24:2). A Dánielnek adott kijelentés szerint ez a pusztítás olyan erejű lesz, mintha egy vízözön söpörne végig a városon. Vagyis senki sem állíthatja meg annak pusztító erejét. Mert Istennél “elhatároztatott a pusztulás”.


Üdv. Péter

2018. szept. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

Megvan a 10 ezredik spanyolviaszt feltaláló. Nyertél, kérdező, de a rovatot te sem találtad el. Valláskritika


Közvetett bizonyítékos százezrei léteznek, melyek Isten létét bizonyítják. Ha magadtól nem jöttél rá ezekre - pedig mocskos egyszerűek - akkor tőlem biztos, hogy nem fogod elfogadni.

Szóval: mindenki egyedül álljon neki a kutatásnak, de győződjön meg róla, hogy valóban az igazságot keresi, vagy az előzetes elvárásai szerint keres "mesélőket"

2018. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Péter!

Megkérdezhetem, mik ezek amiket tapasztalsz? Illetve honnan tudod hogy ezek istentől erednek?


37%-os, ugyan nem írtál semmi konkrétat, de ha valami elfogadás kérdése, akkor az eleve nem is lehet bizonyíték. Olvass utána a bizonyíték, bizonyítás szavak jelentésének!

2018. szept. 25. 15:39
 10/26 anonim ***** válasza:
34%

Péternek:


A modern természettudomány csak kb. 200 éves, értelemszerűen nem tudott mindenre egzakt válaszokat adni MÉG. A vallásokkal mindazonáltal ma már egyre jobban foglalkoznak, az evoluciós pszichológia is, és egyáltalán nincs kizárva, hogy az általam linkelt cikkben a kutatók jó úton haladnak. A karizmatikus szekták hisztériájára már jó magyarázataink vannak, és semmi okunk sincs azt feltételezni, hogy egyéb istenélményeknek ne lennének természetes úton magyarázhatóak. A Világegyetemet természeti törvények irányítják, amik változatlanok, isteneknek és démonoknak itt nincs helye, ki vannak zárva a világunkból.


A dánieli jövendölésről nincs keresztenyseg előtti zsidó kommentár tudomásom szerint, miszerint messiási próféciaként értelmezték. Másrészt ha igaz is a magyarázatod, mit számít? Az előbb kifejtett gondolataim szerint Isten nem avatkozik be a Világegyetem sorsába. A Biblia teljesen mindegy, hogy mit mondd, mert keveredik benne a hazugság az igazsággal. Számos szakember szerint a bibliai könyveket nem is azok írták, akiknek tulajdonítják őket, és gondolok itt most az Újszövetségre. Az apostoli levelek egy részét eszerint csalók írták. Ugyanígy emberek válogatták össze a Biblia könyveit is. Isten nem parancsolt soha olyat, hogy kalalogizálják a Biblia könyveit. Ezek alapján ha Dániel meg is jövendölte Jézus eljövetelét, ám legyen, de még azt sem tudjuk, hogy pontosan mit mondott, mert kétséges a forrás. Ha hamisították a Biblia könyveit, nem kizárt, hogy a jézusi mondásokat, történeteket is.


De egyszerűbbnek látom azt a megoldást, hogy a dánieli jóslat keresztény belemagyarázás, így Jézus fellépésének nincs különösebb oka: egy vallási tanitó volt, akit kivégeztek, és a személyéhez legendákat fűztek.

2018. szept. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!