Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi önkéntes hozzájárulást...

Mennyi önkéntes hozzájárulást szoktartok adni, mennyit, minek a tizedét?

Figyelt kérdés
2018. okt. 7. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Az eszed tokját,vonóval.Mi vagy te, adóbehajtó?
2018. okt. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tized addig érvényes, amíg csak 2 ilyen tizedet szednek: az egyik az állami, a másik az egyházi.

Ha már az állam 70-80%-ot szed, amiből az egyház is bőven kap, akkor már NINCSEN további tizedre kötelezettség.


Persze önkéntes adományt ettől még adhatsz, ha még mindig van pénzed.

2018. okt. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Muszlimként a tartós vagyonom 2,5%-át adakozom el, bár őszintén szólva nem szoktam számolgatni, mert nincs nagy vagyonom, úgyhogy az utcán simán több aprót adok oda, mint amennyi elő van írva.
2018. okt. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk nincs tized, Isten a szavában nem határozott ilyenről. Az önkéntes adakozás szívállapotra, lehetőségre van bízva, amit örömmel tesz az ember. Isten a jókedvű adakozót szereti. Ha valami kényszerűség, azt nem szereti, és nem is kéri.
2018. okt. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Több helyen ír a Biblia az adakozásról, amelyből megtanulhatjuk mennyit és hogyan, ami számunkra is örömet okoz, és már hogy az kedves legyen Isten előtt. Ezért van írva bőven róla.

Pl.

2Korintusz 8:12, 13 " A szívből fakadó adományok azok, amelyek igazán elfogadhatóak Istennek, mivel Isten azt akarja, hogy az ember azt adja, amit tud, és ne azt, amit nem tud. Mert nem azt akarom, hogy másoknak könnyű legyen, nektek pedig nehéz,..."

1Tesszalonika 2:9 "Testvérek, biztos emlékeztek arra, hogy mennyit dolgoztunk és fáradoztunk. Éjjel-nappal dolgoztunk, amikor Isten jó hírét hirdettük nektek, hogy egyikőtökre se rakjunk költséges terhet."

Filippi 4:15–18 "Ti, filippiek, valójában tudjátok is, hogy miután először hallottatok a jó hírről, amikor elmentem Makedóniából, egyetlen gyülekezet sem segített nekem, vagy fogadta el a segítségemet, csak ti egyedül. Mert amíg Tesszalonikában voltam, nemcsak egyszer, hanem kétszer is küldtetek nekem valamit, amire szükségem volt. Nem mintha ajándékot várnék, inkább azt szeretném, hogy jót tegyetek, ami több hasznot hoz nektek. Mégis megvan mindenem, amire szükségem van, sőt még több is. Bőven van mindenem, most, hogy Epafroditusztól megkaptam, amit küldtetek. Ez kellemes illat, elfogadható áldozat, ami igen kedves Istennek."

2018. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mélyedj el kicsit jobban a témában mert összekeversz fogalmakat.

Tized-adakozás-jótékonyság, mind mást jelent.

2018. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Elsőnek van igaza,még a gyüliben se szokták megkérdezni,akiknek adtam,akkor itt sincs köze hozzá senkinek.
2018. okt. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!