Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik "semmi"? És ha igen,...

Ozmium42 kérdése:

Létezik "semmi"? És ha igen, Isten teremtette?

Figyelt kérdés
2018. okt. 9. 20:44
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Sokféle értelmezés van.

A Biblia egyértelműen írja, hogy Isten jelen van a seolban is. Nem Isten teljes hiánya van a pokolban, hanem a remény teljes hiánya. Ott nincs remény a Biblia szerint. "Mikor meghal az istentelen ember, elvész az ő reménysége." Azért veszik el, mert tudja, hogy ott marad. Máshol írja a Biblia, hogy amely fa leesik északra vagy délre ott marad. Képes beszéd az ember halál utáni sorsárol. Vagy a mennybe vagy a pokolba kerül. Én sem mint ahogy sok protetáns nem hiszünk a tisztító tűzben.

2018. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

Akkor viszont az a fura nekem - de nagyon - hogy az isten a nevét adja egy végtelen kínzáshoz.

Szerintem ez nem stimmel. Nem hogy végtelen, de egy másodpercet sem tudok elképzelni tőle.

2018. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom hogy így gondolod. Az ellenségképed hibás a szélsőséges humanista világképnek köszönhetően. A mi ellenségünk a sátán.

Nincs jó ember. Mindenki megváltásra szorul mert nincs olyan aki ne vétkezne.. Mégis eljött, hogy miattunk szenvedjen a bünösöktől és letegye az életét mint földbe hulló magot, hogy azután gyümölcsöt lásson.

"Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!....pedig nem cselekedett hamisságot, és álnokság sem találtatott szájában."

Isten szent báránya azért jött, hogy örök életünk legyen.

Amíg az ég alatt élünk segitségül hívhatjuk a nevét és megbékélhetünk Istennel, de a Föld alatt meghal minden remény.

2018. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

A hadovát nem szeretem.

NEM a sátánról kérdeztem.

ISTEN miért támogatja a pokol használatát?

Ez a kérdésem. Nem érdekel a sátán, az ő szerepe alárendelt.

2018. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Mert mint egyetlen igaz bíró ha nem büntetné meg a gonoszt akkor az ő országa sem állhatna fönn örökké. A trónszéke azért örökkévaló mert igazságra és jogosságra állította föl. Képzelj el egy országot ahol csak törvények lennének de nem lenne végrehajtó hatalom. Elég nagy káosz lenne. Isten törvényei tökéletesek. Ezek által tartja fenn az örök rendet. Az örökkévalóság szempontjából az ember földi léte nagyon rövid, de óriási jelentősége van. Ez okozza a fedzültséget. Amikor Jézust kérdezték, hogy mit cselekedjenek, hogy bemehessenek az örök életre akkor annyit válaszolt, hogy tartsák meg a parancsolatokat. De a törvényt Isten nem megigazulásra adta, hanem arra, hogy ráébredjen az ember, hogy szüksége van Krisztusra, valakinek ki kell szabaditania az embert a bűn uralma és annak következménye alól. A bűn zsoldja halál, Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet Krisztus által.
2018. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

"ha nem büntetné meg a gonoszt"

Na, na!

Álljunk csak meg egy pillanatra!

Azt mondod, mindenki gonosz. A ma született gyerek is.


MIÉRT is teremtett gonoszt?

Valami nem stimmel.


Azon kívül, hogy büntetni, azt remekül tud... de javítani, gyógyítani - na, az nem igazán megy neki.

Ja, és persze normálisan teremteni sem tud (úgy, hogy jól működjön a világa).


Valahogy nem igazán találom itt a VÉGTELENÜL jó istent.

[link]

2018. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Sajnos csak később leszek majd elolvasom és válaszolok stb amikor tudok.
2018. okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
Teljes vákuum nincs, ha mással nem, virtuális részecskékkel van tele.
2018. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
Matematikailag leírható a semmi - erre való a 0.
2018. okt. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
A semmi létezik, mert beszélünk róla. Nem feltétlen Isten teremtette, hanem az ember, illetve 1-1 helyzet teremtette azt. Szerintem.
2018. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!