Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, akinek gondot...

Van itt olyan, akinek gondot jelent hangosan imádkozni közösségben?

Figyelt kérdés
Minden megtért keresztény szép választékosan, átszellemülten kell hogy tudjon imádkozni közösségileg? Aki nem tud, abban nincs Szentlélek? Egyébként ha magamban imádkozom, se tudok litániákat mondani.

2018. okt. 11. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Törekedni kell rá.
2018. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Jelen. Evangelizálni bármikor bárhol, de mások előtt imádkozni már nem. (Legtöbb embernél épp fordítva van.)
2018. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%
A kérdés, volt Szent Lélek keresztséged? vagy a megtérésnél megtorpantál, megragadtál?
2018. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok karizmatikus, én úgy értelmezem, hogy a Lélek azokat pecsételi meg, akik hívők, tehát minden hívőt.
2018. okt. 11. 18:59
 5/17 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor legtöbben tudnak "szépen imádkozni" azok közül, akiket hallottam már így közösségileg imát mondani.
2018. okt. 11. 19:03
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

* a Lélek azokat pecsételi meg, akik hívők, tehát minden hívőt.


Isten élő Igéje nem ezt mondja, és nem mindenki hívő aki annak mondja magát.

2018. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5%
Nekem, mivel ateista vagyok, és egyáltalán nem szoktam imádkozni.
2018. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit úgy tűnik a kérdésedből, mintha mások részéről lenne ez elvárás. De ne másoknak akarj megfelelni, hanem egyedül Istennek. Ő pedig meghallgatja a csendes, alázatos imát is, sőt!

Ismered Jézus példabeszédét a farizeusról és a vámosról, akik betértek imádkozni a templomba? A farizeus fennhangon imádkozott, ki más ha nem ő. A vámos megállt hátul, szépen halkan és alázatosan imádkozott Istenhez, majd megigazultan és tisztán tért haza.

2018. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkokon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom nektek: megkapták jutalmukat.


Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz, aki rejtve van; a te Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megjutalmaz majd téged.


(Máté 6,5—6)

2018. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez igaz, meg azt is írja, hogy "ne legyetek imátokban sok beszédűek, mint a pogányok". De más helyeken meg azt írja az Újszövetség, hogy együtt is imádkoztak egymásért, a misszióért, betegekért stb.
2018. okt. 11. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!